Главная arrow Разделы arrow Местные новости arrow Город arrow Новий виконком: «шкільний» скандал, нові тарифи
Новий виконком: «шкільний» скандал, нові тарифи Печать
Автор Админ   
22.12.2020 г.Частина друга. Нові тарифи.

21 грудня, відбулось перше засідання виконавчого комітету в новому складі.

До порядку денного було включено 22 питання, серед яких питання бюджету на 2021 рік, зміна тарифів на послуги з водопостачання, вивіз сміття, теплову енергію.

Проект бюджету був прийнятий одноголосно і швидко. Про це і «шкільні» питання «АП» розповів  раніше. Переходимо до тарифів. 

Якщо хтось думав, що питання підняття тарифів на воду, тепло і сміття загонять П.Кузьменка у глухий кут, то він не вгадав. 

Павло Кузьменко, як міг, підготувався до цього вкрай неприємного моменту для кожного мера.

Першим з тарифів розглядали тариф на теплоенергію.

Коли начальник УКБ ЖКГ О. Демиденко наводив цифри зростання ціни на газ, міський голова виявив помилку і далі розказував все сам. Ну хіба що Г.М. Юрко трошки допомагав, скоріше просто підтверджував, що Кузьменко володіє інформацією. Ну принаймні тою, що керівнику ТЕЦ було вигідно озвучити. 

Павло Кузьменко наголосив, що тариф збільшується на 24 %, так само, як ціна на газ. Населення заборгувало 8 млн. грн. В судах справи на 3,8 млн. грн. 

Охтирчани могли б платити менше, аби впливали на утеплення труб В СВОЇХ ПІДВАЛАХ . 

Так, тему оголених тепломагістралей обійшли стороною. Ми, населення, маємо робити все від нас залежне і справно платити. Бо ТЕЦ у нас одна єдина, або не дай Бог…

На цій ноті перейшли до голосування. Всі – «за». Юрко не голосував через конфлікт інтересів.

Далі розглядали тариф на водопостачання. Знов доповідав начальник УКБ ЖКГ О.Демиденко . Розказав, що ретельно перевіряли, знайшли у штатному «зайві» посади, це дало мінус 1 грн. 76 коп. в тарифі. Аплодуємо! Могло бути ще дорожче. А так, тариф збільшився «всього» на 26,9% і складатиме 19 грн.14 коп. за 1 м3 холодної води.

Про централізовану гарячу воду забудьте! Хто не купив бойлери, купуйте. В кого немає на це грошей, мийтесь в родичів і знайомих.

Доповнити доповідь Демиденка запросили представника ТОВ «Водоторгприлад» Шейка О.С. Ось він і нагадав про гарячу воду. Сказав, що їх підприємство не отримує понад мільйона грн. щорічно через відсутність гарячого постачання. Присутній в залі керівник ТЕЦ Юрко Г.М. мовчав, як партизан, і мер теж не хотів прояснювати це питання детальніше.

То ж Шейко порівняв ситуацію з водою у нас, і в Харкові. Мовляв, так, у Харкові вода 15 грн. м3, та він бачив, як в двори харків’ян приїжджають машини з  питною водою. А ось наша , охтирська вода, якісна і в перерахунку на літр коштує всього 1,9 коп . 

Тут підключився П.Кузьменко. Сказав, що охтирчани розуміють, що платитимуть за якісну воду. Таку воду можна пити. Це вже застарілі труби водогонної мережи роблять воду краснуватою, чи ще якою. 

Міська влада попередників не придбала «ілосос» (так сказав, так і пишу) та промивочну машину. Це необхідно буде зробити. 

Новий тариф передбачає заміну 700 м труб. Підприємство пройшло аудит, про що охтирчане мають знати. 

Павло Кузьменко дав завдання висвітлювати такі питання на сайті міської ради. 

Далі члени виконкому  проголосували за новий тариф. Всі – «за». «Против», «утримався» - не було.

Далі Кузьменко проекзаменував О.Демиденка на знання з прибирання сміття у місті. Виявилось, що Демиденко не знає, скількі в місті сміттєвозів під контейнер. Ну звичайно, мер підготувався і знав! 

До мікрофону запросили Г.Зюзю, представника ДП «Верп». І тут був маленький сюрпрайз. Пан Г.Зюзя сказав, що тариф залишається незмінним. І тут вже здивував міський голова. Він наголосив, що з одним сміттєвозом під контейнер не можна не збільшувати тариф.

Справжній характер проявив Г.Зюзя. Він розповів, що дуже важко працювати, коли за сміття платить 56% населення. Примусити платити приватний сектор неможливо. Запропонував міському голові співпрацювати з цього питання. На що міський голова ухилився від прямої відповіді, а дав завдання добитися 100 % оплати. Представник ДП «Верп» стійко виніс цей удар під дих. Тариф залишається незмінним. Всі проголосували «за». 

Ніхто не озвучив страшну таємницю! Скоро конкурс на надавача послуг з вивезення сміття! Хто ж йтиме на конкурс із збільшеним тарифом. Тариф нам збільшать. Тільки  ще трохи поживемо за старими цінами.

Далі мали обговорювати звіти підприємств-надавачів комунальних послуг. Але Басов був відсутній, Шейко і Юрко все що можна розказали, отже звіти прийняли до відома одноголосно. 

Лише коли Г.Зюзя озвучив пропозицію із стимулювання приватного сектору до укладання договорів, зав’язалась палка розмова за участі Г.М. Юрка. 

Пан Г.Зюзя послався на пункт з Правил благоустрою, яким нібито заборонено приватному сектору вивозити сміття на облаштовані майданчики багатоповерхівок. І тут Г.М. Юрка понесло. Він розказав, що майданчики – це за гроші платників податків. Контейнери – за гроші платників податків. Не згадав тільки, що платять за вивіз сміття в основному жителі багатоповерхівок. Залишилось таємницею, чому саме це питання так обурило Г.М. Юрка. Не має договору на вивіз сміття? Цього, нажаль, не знаємо. А пан Г.Зюзя про це не розказав, пообіцяв тільки ознайомити міського голову з нормативною базою з профільного питання.

Отже все пройшло майже гладко. Міський голова ще раз нагадав про підступних попередників, які залишили йому складні питання. Та головне – пообіцяв контролювати якість послуг, і ще раз на прощання нагадав ДП «Верп» про 100 відсотків.

Нагадаємо.Частина перша. «Шкільний» скандал


 
on_110221.gif

bezp_181120.gif

Реклама
Реклама

express.gif

Реклама
Реклама
pam_100221_02.jpg
Реклама

Реклама