Головна arrow Розділи arrow Місцеві новини arrow НАФТОВИКИ ПРОСИЛИ ЗЕМЛЮ.
НАФТОВИКИ ПРОСИЛИ ЗЕМЛЮ. Печать
Автор Прапор перемоги   
10.10.2005 г.
РАЙОННА РАДА ВИРІШИЛА ПОДУМАТИ...

ДЕПУТАТИ РАЙОННОЇ РАДИ ВІДКЛАЛИ РОЗГЛЯД ПИТАННЯ, ЯКЕ СТОСУВАЛОСЯ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК ДЛЯ БУРІННЯ НОВИХ СВЕРДЛОВИН НА ОХТИРЩИНІ, МОТИВУЮЧИ ЦЕ ПОСПІХОМ, З ЯКИМ НАФТОВЕ ПІДПРИЄМСТВО ПРЕДСТАВИЛО ПИТАННЯ НА СЕСІЮ, І ПОСТІЙНИМ НЕВИКОНАННЯМ ДОГОВІРНИХ ЗОБОВ'ЯЗАНЬ НАФТОВИКАМИ

Під час розгляду питання про узгодження висновків про місце розташування земельних ділянок при бурінні експлуатаційних свердловин, яке виносилося на 29 сесію районної ради 4 скликання, голова райради П. І. Землинськии зауважив, що його не задовольняє той поспіх, у якому нафтовики представили документи для розгляду. Це сталося практично за дві години до сесії. Депутатська комісія встигла розглянути документи, але, звичайно, часу для детального їх вивчення не вистачило.

Не проминули цього факту і депутати. Одні говорили, що такий підхід - демонстрація неповаги до ради, інші зазначали, що за цим криється щось значно більше: очевидно вирішити це питання нафтовому підприємству потрібно дуже швидко. Адже оголошення про сесію заздалегідь публікувались у комунальних газетах і було достатньо часу, щоб все підготувати, як належить. До того ж, звертаючись до районної ради з таким важливим питанням, адміністрація НГВУ «Охтирканафтогаз» навіть не спромоглася на те, щоб в залі був представник підприємства.

Досить критично з цього приводу виступав депутат райради Ю. І. Бублик. За його словами, нафтовики чинять так не вперше. Коли їм оперативно потрібно вирішити своє питання, вони все готують, обіцяють виконати всі договірні зобов'язання, але як тільки пробурили чергову свердловину, «забувають» про обіцяне і домогтися виконання договірних зобов'язань практично неможливо. Тобто, коли вже отримали своє, тоді до них, як-то кажуть, і на козі не під'їдеш.

Надали слово і голові райдержадміністрації І. С. Шараю. Його думки зійшлися з тими, що звучали на сесії. Він впритул зайнявся «нафтовими питаннями» в тому плані, щоб район отримував те, що йому належить, а не був бідним прохачем у нафтовиків. Адже сьогодні за землю, яку експлуатують, нафтовики сплачують лише 5-7 відсотків оціночної вартості. До того ж, не оцінюють землі так, як належить. Охтирщина має право отримувати всі 10 відсотків від вартості землі, передбачені законодавством, і провести незалежну оцінку землі. Голова райдержадміністрації відверто сказав, що відколи почав боротися за це, відчуває щодо себе певний тиск і тому просить у депутатів допомоги і підтримки.

Говорилося і про те, що у договорах, які будуть укладатися з нафтовиками, треба максимально відстоювати свої інтереси не тільки райраді, а сільським радам, які дають погодження на відведення землі. А це буріння водних свердловин, прокладання асфальтових доріг, власне вся соціальна сфера, яка потребує коштів.

Згадали депутати і про старі борги нафтовиків. І, певно, справедливо. Адже навіть обіцяючи пробурити водну свердловину для села, біля якого беруть землю для нафтової, вони аж ніяк не збираються виконувати зобов'язання. Наводилися з цього приводу конкретні факти. Більше того, нафтовики відмовляються компенсувати збитки за ті аварії, які стаються з їх вини, забруднюють землю, водні горизонти.

Про те, що у нашому нафтовому підприємстві не все благополучно, ми вже писали не раз. Йшлося про це і на сесії. Недарма після перевірки в НГВУ «Охтирканафтогаз» заведено кілька кримінальних справ. Тому зараз тут будуть готові погодитися з усіма вимогами району. Але як тільки все владнається, дуже швидко забудуть про обіцянки. Депутати райради говорили, що така ситуація складалася вже не раз. Одним словом, скільки б мотузочок не вився, але кінчик знайдеться. Здається, у стосунках районної влади і НГВУ «Охтирканафтогаз» нарешті проглянув той кінчик. Врешті-решт і нафтовикам треба відчути, що вони працюють в Охтирському районі, експлуатують його землі, завдають їм шкоди, а відтак і повинні відшкодовувати завдані збитки.

Вислухавши всі позиції, а треба сказати, що звучало більше голосів «проти», ніж «за», голова райради П. І. Землинськии поставив пряме запитання: «Що будемо робити?» Відповіді від депутатів були також конкретними. Вони запропонували перенести розгляд питання на пізніший термін, зробити детальний аналіз того, як виконали нафтовики попередні договірні зобов'язання (якщо не виконали, то чому), відслідкувати, як надходили від них передбачені кошти для району. І тільки після цього знову повернутися до розгляду питання. За це й проголосували.

Наталка КОВАЛЬЧУК.

 
kylymy_150523.jpg

bezp_181120.gif

express.gif

pam_100221_02.jpg

bud_250323.jpg

brus_110423_02.jpg

pesok_220823_01.jpg