Реклама

Главная arrow Разделы arrow Местные новости arrow Город arrow Ходи здоровий і знай, хто твій сімейний лікар
Ходи здоровий і знай, хто твій сімейний лікар Печать
Автор ГородА   
19.08.2019 г.
ImageКоментарі Віктора Бабича, головного лікаря КЗ «Охтирська ЦРЛ», стосовно того, хто мусить робити амбулаторним хворим ін'єкції по вихідних. 

- Стосовно випадку, коли людина бажала, але не змогла отримати медичні послуги. Потрібно знати усі деталі, але попередньо можу пояснити наступне. Після впровадження реформи відбулися важливі зміни у галузі. На сьогодні наш заклад надає тільки вторинну медичну допомогу. Якщо хворий звертається до нас, тоді спочатку лікар Охтирської ЦРЛ його оглядає і у разі потреби, потім надається невідкладна медична допомога.

Скоріш за все людина, яка потрапила у неприємну ситуацію, 6 днів лікувалася у свого сімейного лікаря, а у неділю прийшла на санпропускник з проханням зробити укол. Без призначення лікаря. Як допомогти у такому випадку?

Можна було звернутися у амбулаторію сімейної медицини по вул. Сумській, де є і лікар, і медична сестра. Це якщо ми ведемо розмову про планову ситуацію, а не про невідкладний стан. Невідкладний стан зовсім інша справа: підвищений тиск чи підвищена температура тощо. Тут ми беззаперечно надаємо швидку й вичерпну допомогу. Таких пацієнтів ми обслуговуємо першочергово, відтак іншим доводиться чекати.

Важко допомогти людині, яка прийшла без діагнозу, призначеного лікування, а просить виконати певні маніпуляції, які теоретично можуть призвести до погіршення стану її здоров'я. Ми зазвичай йдемо на зустріч усім.

Насправді, досі багато пацієнтів прямують відразу до приймального чи педіатричного відділення, замість сімейного лікаря. Ми нікому не відмовляємо. Але допомагаємо у порядку черги, де пріоритет віддається пацієнтам у невідкладному стані. Переконаний, що випадок, який обговорювався сьогодні, саме з цього розряду.

Окремо скажу стосовно ситуації, коли сімейний лікар іде у відпустку, чи відсутній з інших причин, а хвора людина стикається з різними проблемами. Перш за все наголошу, що наш заклад не відповідає за сімейну медицину, тому питання не зовсім за адресою. Але, відмічу, що є законодавча база. Коли сімейний лікар відсутній, слід просто звертатися в амбулаторію, яка працює щодня до 20:00. Там хворий, без зайвого клопоту, обов'язково отримає допомогу від завідуючої чи іншого сімейного лікаря, який знаходиться на робочому місці.

Записав Андрій Міхєєв

 
gem-620120.gif

bezp.gif

Реклама
Реклама

express.gif

Реклама
Реклама

voda_230320.jpg

electro.jpg

Загрузка...

Реклама