Реклама

влажн.:

давл.:


Главная arrow Разделы arrow Местные новости arrow Город arrow Як в Охтирці підтримують малий бізнес
Печать
Автор ГородА   
26.11.2018 г.
ImageСеред заходів, що покликані пожвавити малий бізнес в Охтирці, називають кроки у бік зменшення податкового навантаження та організаційне сприяння.

Як в Охтирці підтримують підприємців, депутати міської ради обговорили на засіданні 51 сесії 9 листопада. 

Загалом, за офіційною інформацією, кількість охочих легалізувати підприємницьку діяльність в Охтирці практично дорівнює тим, хто її згортає.

Так, протягом 2017 року та 9 місяців 2018-го в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних-осіб підприємців та громадських формувань зареєструвались: 56 юридичних осіб та 609 фізичних осіб-підприємців, припинили діяльність відповідно 48 та 623 особи.

Повідомляється також про збільшення на 44,2%  надходжень до міського бюджету від сплати підприємцями єдиного податку. За 9 місяців 2018 року це 14 178,6  тис. грн., що становить 112,0% до плану.

Аби підприємцям господарювалося ефективніше, міська рада протягом 2017 року ухвалила кілька системних рішень, що знижують ставки податків місцевого значення. Для платників єдиного податку ІІ групи найпоширеніших видів діяльності встановлена ставка в розмірі 10% мінімальної заробітної плати при максимальній - 20%. Для стимулювання бізнесу до офіційного працевлаштування людей, платникам ІІ групи, у яких зареєстровано 5 та більше найманих працівників протягом року, встановлено ставку в чотири рази меншу за максимальну - 5%.

З наступного року зменшиться розмір податку на землю. За рішенням сесії міської ради від 26 липня 2018 року за землі житлової і громадської забудови для будівництва та обслуговування будівель торгівлі ставка з 5 % знижена до 3%. Пониження відбулося також для земель, що використовуються під склади - з 5% до 1%. Застосовано новий варіант, ставка 1 %, для земельних ділянок на період будівництва і реконструкції. Ставка 1 % також діятиме відносно інвестиційно привабливих ділянок, які мають площу не менше 1 га та належать до категорії земель промисловості.

Ярмарки називають такими, що сприяють поширенню інформації про діяльність товаровиробників. Минулого року в Охтирці провели 10 виставково-ярмаркових заходів, з початку 2018-го - 8.

Загалом на підтримку малого бізнесу в Охтирці протягом 2017-2018 років у бюджеті було заплановано 50 тисяч гривень, які вже практично вичерпалися. На організацію виставково-ярмаркових заходів пішло 12,0 тис.грн.; відзначення Дня підприємця - 14,8 тис.грн.; розміщення в ЗМІ інформації з питань регуляторної політики та оподаткування - 8,3 тис.грн.; робота інформаційно-консультаційного центру забрала 5,6 тис.грн.

Повідомляється, що для інформаційно-консультаційної підтримки підприємців в управлінні фінансів та економіки Охтирської міської ради діє телефонна «гаряча лінія» за номером 4-15-16, а кожного четвертого понеділка місяця міському голові нормативно встановлено час для спілкування з суб'єктами господарювання.

Слід додати, що в постійній депутатській комісії з питань промисловості, підприємництва, транспорту і зв'язку, яку очолює Анатолій Марченко, працюють депутати Охтирської міської ради Іванова Світлана, Копил В'ячеслав та Наталія Масло.

Рішення Охтирської міської ради «Про хід виконання Програми 

розвитку малого підприємництва м. Охтирка на 2017-2018 роки» на пленарному засіданні 51 сесії підтримали 29 депутатів і міський голова. Утримався Олег Погорєлов. Не голосували з числа зареєстрований на засіданні депутатів Микола Данилюк та Роман Масло.

 

Анна Протасова

 
on-620120_pro_mar.gif

bezp.gif

doma.jpg

Реклама

express.gif

Реклама

pas.jpg

Загрузка...

Реклама