Реклама

влажн.:

давл.:


Главная arrow Разделы arrow Местные новости arrow Город arrow Ігор Алєксєєв постраждалим: Допомога буде
Ігор Алєксєєв постраждалим: Допомога буде Печать
Автор ГородА   
16.04.2018 г.
ImageГоловне повідомлення для постраждалих від великої води: «Допомога буде!». Про це міський голова Ігорь Алєксєєв заявив у вівторок 10 квітня під час наради щодо відшкодування збитків завданих водопіллям. 

Інформація, яку оприлюднили під час наради така - обійшли двори, встановили матеріальні збитки, будуть визначати їхню вартість і приступати до компенсації. Допомога буде.

Робочі групи, створені для обстеження наслідків повені, завершили основну роботу. Складено акти, в яких зафіксовано пошкодження будинків, речей, техніки, загибель тварин тощо, але це лише перший етап і можливо не найважчий. Попереду визначення збитків у грошовому вимірі, до того ж заяви від людей продовжують надходити.

За словами заступника міського голови Сергія Мартим'янова, обстежено 115 домоволодінь постраждалих від надзвичайної ситуації, що сталася в Охтирці в ніч з 1 на 2 квітня, коли значну частину Охтирки вкрило водою. Виявили затопленими 82 будинки, у решті господарств вода у хати не зайшла, але зіпсувала майно у дворах.

Аналізуючи ситуацію міський голова Ігор Алєксєєв сказав, що необхідно узагальнити отриману інформацію аби підрахувати збитки та перейти до відшкодувань потерпілим. Вартість втраченого майна буде визначатися комісією на підставі середньої ціни на ринку по кожному з видів майна: холодильники, телевізори, меблі тощо. До цієї роботи готові приступити вже завтра. Одночасно створюється механізм, за яким гроші без перешкод, якнайскоріше мають дійти до людей. Очевидно, це буде одноразова матеріальна допомога. Беручи на себе поміч людям, місто сподівається на фінансову участь у цьому ділі і з боку Чернеччинської ОТГ, Сумської обласної ради та  Сумської облдержадміністрації, уповатимуть і на державу.

«Нам немає ніякого сенсу чекати, доки зійдуться усі кошти, а потім розподіляти їх, - зауважив міський голова. - Треба розробити такий механізм, аби приступити до виплат зараз, виходячи з фінансового ресурсу».

Майно втратили не тільки мешканці міста, зауважує голова громадської ради Тетяна Радченко. Зазнали збитків і підприємства різної форми власності. «Зараз не йдеться про відшкодування збитків підприємствам, - відповідає міський голова. - Але треба зафіксувати і їх, щоб ми могли працювати з цією інформацією, говорити про неї на рівні області і держави, подавати запити про збитки і необхідну допомогу. А зараз ми говоримо про людей».

Подейкують, що гроші отримають тільки малозабезпечені, а решта - ні..., - звертаюся до міського голови.

Ми оцінюємо реальні збитки. Якщо майно втратила малозабезпечена родина, ми повинні їй максимально допомогти. Якщо втратила сім'я з достатком, ми так само повинні відшкодувати. Ділити - тому дам, а тому не дам - це не вірно. Ми не повинні ділити на бідних і багатих, у кожного є свої життєві обставини, - пояснює Ігор Юрійович.

Який орган затверджуватиме виплати?

Однозначно, це буде виконавчий комітет міської ради. Рішення виконком ухвалюватиме за результатами роботи комісії.

Зараз ми говоримо про наслідки, а хтось вивчає причини трагедії?

Правоохоронні органи працюють над тим, аби встановити причини. Я можу говорити лише про своє бачення... Хто би що не казав і не писав у соцмережах - причина комплексна. Не одна - зруйнували чи прорвало дамбу на Веселому Гаю... Так, соломинкою було саме це, але першопричин багато... І вони ті ж самі, що спричиняли підтоплення раніше: це ставок на Веселому Гаю, об'їзна дорога, побудована господарським способом без проекту і досліджень, але найбільше - це недотримання режиму водокористування, відсутність контролю за використанням гідроспоруд. Хто найбільше не спрацював, так це спеціалісти облводгоспу, - зазначив міський голова.

 

 

 
on-620120_pro_mar.gif

bezp.gif

doma.jpg

Реклама

express.gif

Реклама

pas.jpg

Загрузка...

Реклама