Реклама

влажн.:

давл.:


Главная arrow Разделы arrow Отдых и быт arrow До танцювальних вершин
До танцювальних вершин Печать
Автор Газета "Город А"   
06.05.2014 г.

Міжнародний день танців є зайвим і притому чудо­вим приводом для то­го, щоб написати про охтирських хорео­графів. А їх у нас, між іншим,досить багато, і вони надзвичайно та­лановиті.

Оскільки ж"осягнути неосяжне" в рамках однієї статті складно, автор вирішив цього разу зо­середитися на, мабуть, найбільшому в місті центрі танцювального мистецтва - хореографічному відділенні дитячої музичної школи. Пра­цює воно,між іншим, уже одинадцятий рік, а очолює його на сьогодні досвідчена"профі" і, до того ж, весела й енергійна жінка - Віта Сушко. Допомагають їй колеги - хо­реографи Олена Мірошнико­ва, Наталія Панченко та Яна Залавська,а також викладач музичної грамоти Олена Фаб­рикант. І вся ця чудова п'ятірка опікується ні багато-ні мало 172 учнями, вірніше, пе­реважно, ученицями, адже відділення відвідує тільки 12 хлопців. Навчаються тут діти від 4-х до 16-17 років(а при бажанні часом і старші). І муш­трують їх тут не по-дитячому! Слово"муштрують" тут вжите, звісно, цілком у позитивному сенсі: адже без систематичних занять та суворої дисципліни танцювальних вершин не до­сягти ніяк. Займаються тут танцюристи по 3-4 рази на тиждень, а типовий зміст їхнього навчання Віта Сушко описала так: "Переважно у на­ших дівчат і хлопців на одне заняття припадає по дві на­вчальні години (крім наймен­ших - їм вистачає й однієї). Причому першу годину ми за­звичай присвячуємо підго­товчій роботі - бігу,вправам на розтяжку, ходьбі на пальчиках і п'яточках. Далі переходимо до вправ біля станка. А це, приміром, демі-пліє (маленьке присідання), гранд-батман(великий кидок ногою під пря­мим кутом) та багато інших. А другий урок - це вже, власне, розучування танців. До речі, видів танців у нас вивчається чимало.Серед них - танець на­родно-сценічний (наприклад, "Українська полька", білорусь­ка "Лявоніха"), класичний (приміром, варіації з балетів), спортивно-бальний ("Віденсь­кий вальс", "Ча-ча-ча"), сучас­ний (модерн, джаз)".

І ось так з дня у день, з місяця в місяць, бо ли­ше таким чином можна досягти успіху в цьому мис­тецтві!А що такі успіхи в охтирчан є доводить хоча б наступ­ний факт: на початку квітня учні відділення брали участь у Всеукраїнському фестивалі

"Кубок візаві-2014" в Сумах і здобули там 3 перших і 3 дру­гих місця.

Хореографи, як і загалом бюджетники, народ, який не любить відверто демонструвати власне невдоволення. Та все ж вони м'яко висловили побажання: мовляв, нам би побільше коштів на костюми та хоча б іще один магнітофон! Сподіваємося, до їхніх скромних бажань дослухаються. Ад­же наші працівники культури іноді здатні на справжні чуде­са, особливо якщо створити їм нормальні умови для роботи.

Віктор Гаман

 
gem-620120.gif

bezp.gif

Реклама
Реклама

express.gif

Реклама
Реклама

voda_230320.jpg

drova_210520.jpg 

Загрузка...

Реклама