Головна arrow Розділи arrow Місцеві новини arrow Події arrow ОФІЦІЙНА ЗАЯВА МНС УКРАЇНИ
ОФІЦІЙНА ЗАЯВА МНС УКРАЇНИ Печать
Автор Редактор   
14.06.2007 г.

Міністерство України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи вкрай стурбоване станом забезпечення пожежної безпеки об’єктів масового відпочинку громадян.

Тільки в поточному році на даних об’єктах виникло 3 пожежі. Непоодинокі випадки трагедій із масовою загибеллю людей в оздоровчих закладах інших країнах не можуть залишити дану проблему поза увагою суспільства.

Встановлено, що стан пожежної безпеки зазначених об’єктів потребує значного покращення. На неналежному рівні виконуються вимоги Закону України «Про пожежну безпеку», а також інших нормативно–правових актів з питань пожежної безпеки.

Органами державного пожежного нагляду протягом поточного року проведено планові перевірки протипожежного стану 4672 об’єктів, які задіяні під час літнього відпочинку та оздоровлення дітей і громадян.

Під час перевірок виявлено 17548 невиконаних протипожежних заходів, запропонованих приписами органів державного пожежного нагляду, термін виконання яких закінчився. Найгірший стан виконання у Сумській, Донецькій, Закарпатській, Одеській, Харківські та АР Крим.

Викликає занепокоєння стан утримання електрогосподарства в будівлях і спорудах зазначених об’єктів. Так, із перевірених, на 727 об’єктах електрообладнання та електромережі експлуатуються з порушеннями вимог правил улаштування електроустановок, несвоєчасно проводяться планово-попереджувальні ремонти та огляди електрогосподарства. Вказані порушення при подальшій експлуатації зазначених об’єктів можуть стати безпосередньо причиною виникнення пожежі. Найгірший стан із заміною та ремонтом електрообладнання склався на об’єктах відпочинку Закарпатській, Сумської, Одеської, Дніпропетровської, Донецької та Херсонської областей.

Повільно здійснюються заходи щодо обладнання будівель і приміщень системами протипожежної автоматики та ремонту існуючих систем. Такими системами необхідно ще обладнати 1287 об’єктів, на 941 об’єктах вони не обслуговуються, внаслідок чого 815 установок знаходяться в непрацездатному стані. Найбільше таких об’єктів розташовано в Одеській, Дніпропетровській, Донецькій, Сумській, Запорізькій та Закарпатській областях.

На забезпечення безпеки людей у разі виникнення пожежі суттєво впливає відповідність шляхів евакуації встановленим вимогам. Під час перевірок виявлені численні порушення в утриманні шляхів евакуації, а на 220 об’єктах – вони взагалі підлягають переплануванню. Такі порушення мають місце у Сумській, Чернігівській, Донецькій та Черкаській областях.

Неналежно виконуються заходи щодо створення умов для успішної ліквідації можливих пожеж як обслуговуючим персоналом зазначених об’єктів, так і підрозділами аварійно-рятувальних служб. На сьогодні понад 1368 об’єктів не забезпечені необхідною кількістю первинних засобів пожежегасіння, у користуванні знаходяться не сертифіковані або давно зняті з виробництва вогнегасники. Не забезпечені протипожежним водопостачанням 414 об’єкта, на
452 системи водопостачання підлягають ремонту. Найгірше вирішуються ці питання на об’єктах, що розташовані у Закарпатській, Херсонській, Сумській, Донецькій та Одеській областях.

Факти неналежного ставлення керівників до протипожежного захисту об’єктів змусили органи державного пожежного нагляду застосовувати відповідні заходи адміністративного впливу. Так, за порушення та невиконання встановлених законодавством вимог правил пожежної безпеки до адміністративної відповідальності притягнуто 1859 особи. Тимчасово, до усунення недоліків, призупинялася експлуатація 1989 будівель, споруд і приміщень.

Основною причиною такого становища із забезпеченням стану пожежної безпеки є те, що керівництвом об’єктів відпочинку та оздоровлення громадян не приділяється належної уваги щодо приведення закладів у належний протипожежний стан, допущення подальшої експлуатації даних об’єктів із явною загрозою виникнення пожежі, що може призвести до масової загибелі та травмування людей.

Тому Міністерство України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи заявляє про своє принципове ставлення до забезпечення пожежної безпеки даних об’єктів, безумовне усунення наявних пожежо-небезпечних недоліків, забезпечення належних умов експлуатації будівель та споруд об’єктів з масовим перебуванням людей.

МНС Попереджає керівників усіх рівнів про особисту відповідальність за невиконання приписів органів державного пожежного нагляду.

Управління інформаційно-роз’яснювальної роботи  та зв’язків із змі

 
kylymy_150523.jpg

bezp_181120.gif

express.gif

pam_100221_02.jpg

bud_250323.jpg

brus_110423_02.jpg

pesok_220823_01.jpg