Главная arrow Разделы arrow Местные новости arrow Область arrow В Сумській облраді вирішили оптимізувати кількість медколеджів
В Сумській облраді вирішили оптимізувати кількість медколеджів Печать
Автор Админ   
21.07.2021 г.За думкою обласних чиновників, робота в нових умовах системи охорони здоров’я не потребує великої кількості медперсоналу

Під час засідання постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров'я, освіти, науки, культури, туризму, спорту, молодіжної політики, соціального захисту населення, переміщених осіб, учасників АТО (ООС) та членів їх сімей, материнства та дитинства депутати розглянули питання про реорганізацію КЗ СОР «Глухівський фаховий медичний коледж» та «Шосткинський фаховий медичний коледж». З відповідним листом до депутатів звернулося керівництво ОДА.

«Підтримуючи необхідність оптимізації мережі медичних коледжів – комунальних закладів Сумської обласної ради, вважаємо за необхідне розглянути на черговому засіданні постійної комісії з питань спільної власності територіальних громад та приватизації Сумської обласної ради питання реорганізації КЗ СОР «Глухівський фаховий медичний коледж» шляхом приєднання до КЗ СОР «Конотопський фаховий медичний коледж» та КЗ СОР «Шосткинський фаховий медичний коледж» шляхом приєднання до КЗ СОР «Сумський фаховий медичний коледж», - йдеться у листі.

За словами начальника управління охорони здоров’я ОДА Сергія Бутенка, така необхідність виникла через те, що відбулося зменшення обсягу надходжень до області додаткової дотації з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я. І це потребує певних кроків щодо оптимізації мережі обласних комунальних закладів.

Управлінням охорони здоров’я було проаналізовано діяльність усіх п’яти медичних коледжів, що є на Сумщині, показники їхньої роботи, матеріальну базу, наявність гуртожитків, розташування, працевлаштування випускників.

За результатами 2020 року в комунальному закладі Сумської обласної ради «Глухівський медичний фаховий коледж» при проєктній потужності 480 учнівських місць, навчається 184 учні. Отже, завантаженість коледжу складає лише 38%. Середньомісячні витрати на одного учня тут складають 5 512 грн.

У Шосткинському коледжі навчається 210 учнів при проектній потужності 580 місць. Із 160 випускників коледжу у цьому році працевлаштовано лише 40.

Сергій Бутенко розповів депутатам, що цьогоріч групи набрані і учні навчатимуться у своїх закладах до повного випуску. Практично ці два заклади мають приєднатися до коледжів у Конотопі і Сумах лише через три роки. За цей час у них є можливість відкрити нові спеціальності і довести, що коледж може існувати самостійно. Якщо так трапиться і у фінансуванні коледжів візьмуть участь територіальні громади, аби розвантажити обласний бюджет, то робота закладів продовжиться. Наразі ж, за словами посадовця, 5 медичних коледжів з половинним наповнюванням – це забагато для області.

«Це державницька позиція, аби не розпорошувати бюджет. Окрім того, робота в нових умовах системи охорони здоров’я через реформування галузі не потребує великої кількості медперсоналу, і його наразі вистачає у повному обсязі. Тож готувати кадри «в порожнечу» немає сенсу. Тим більше у той час, коли кошти можна витратити на обласні заклади охорони здоров’я, у тому числі перинатальний центр», - зазначив Сергій Бутенко.

Ці два питання викликали жваву дискусію на комісії, депутати вирішили, що долю закладів вони вирішуватимуть на пленарному засіданні обласної ради, яке відбудеться 23 липня.

 

 
on_110221.gif

bezp_181120.gif

Реклама
Реклама

express.gif

Реклама
Реклама
pam_100221_02.jpg