Реклама

влажн.:

давл.:


Главная arrow Разделы arrow Местные новости arrow Район arrow Міський голова Тростянця Юрій Бова пояснив ситуацію з приміськими перевезеннями залізницею
Міський голова Тростянця Юрій Бова пояснив ситуацію з приміськими перевезеннями залізницею Печать
Автор Админ   
01.10.2019 г.
ImageВідучора незрозуміла, болюча для багатьох людей ситуація виникла в Тростянецькій громаді з приміськими перевезеннями залізницею: приміські потяги припинили роботи зупинки на станціях "Рупине", "Ворскла" та "Бакирівка".

Зупинятися перестали потяги, що курсують між Тростянцем і Люботином; Охтиркою і Тростянцем; Кириківкою і Ворожбою; між Тростянцем і Люботином (усього 11 маршрутів).

Юрій Бова, міський голова Тростянецької ОТГ, сьогодні на прес-конференції повідомив, що регіональна філія «Південна залізниця» АТ «Укрзалізниця» виставила нашій громаді рахунок за перевезення пільговиків за 9 місяців 2019 році в сумі 1, 7 млн. грн. Тростянецька міська рада з такими надвисокими цифрами не згодна! За 2018 рік відшкодування Укрзалізниці за пільгові перевезення по Тростянецькій громаді склали 280 тис. гривень, така ж сума коштів закладена в бюджеті й на поточний рік.

На залізничній станції «Тростянець-Смородине» сідає до приміських потягів чималенько пільговиків з різних населених пунктів (переважно з сіл), а згідно законодавства, Тростянецька територіальна громада з місцевого бюджету повинна платити тільки за своїх мешканців!

Тому, згідно з відповідним розпорядженням міського голови Ю. А. Бови, працівники Тростянецької міської ради здійснили моніторинг пільговиків залізничного транспорту. Майже цілодобово з 26 вересня по 29 вересня вони проводили перевірки, в результаті яких встановлено: за 4 дні по ст. «Тростянець-Смородине» приміським залізничним транспортом перевезено 394 пільговика на загальну суму 6516 грн. З них: 265 пільговиків Тростянецької ОТГ на суму 4688 грн; 126 пільговиків з інших населених пунктів на суму 1789 грн.; 3 пільговика місце реєстрації яких не встановлене, на сум 38 грн.

На підставі вищевказаних даних середня кількість пільговиків - мешканців Тростянецької ОТГ - склала в робочий день 61 особу, у вихідний - 72. При цьому витрати Укрзалізниці на перевезення пільговиків склали 1056 грн. у робочий день та 1288 грн. у вихідний.

Таким чином, Тростянецька міська рада повинна відшкодовувати витрати за пільговий проїзд мешканців Тростянецької ОТГ в сумі 413408 грн., що виходить з розрахунку по формулі.

Міський голова, Юрій Бова, також підкреслив, що з вересня 2018 року Тростянецька міська рада намагається врегулювати питання пільгових перевезень шляхом встановлення терміналів-валідаторів на ст. «Тростянець-Смородине». Облік здійснювався на підставі пільгових карток «Картка мешканця Тростянецької міської ОТГ». Протягом вересня-грудня 2018 року з валідотара здійснено 1491 операцію. За попередньою домовленістю даний показних подвоювався (беручі до уваги, що людина з поїздки повернеться назад додому), Відповідно, цей показник склав 2982 операції. Тобто 2982 пільговика громади скористалися послугами залізниці в приміському сполученні (у вересні - 332, у жовтні - 778, у листопаді - 1062).

Тростянецька міська рада пропонує регіональній філії «Південна залізниця» ще раз спільно вивчити це суперечне питання! Робоча зустріч відбудеться найближчими днями.

Прохання до пасажирів з розумінням поставитися до надзвичайної ситуації, що виникла! Шановні громадяни, до розв'язання даного питання ви маєте можливість скористатися додатковими рейсами комунальних автобусів, які пільговиків перевозять безкоштовно!

Варто додати: Тростянецька міська рада в поточному році вже перерахувала залізниці за пільгові перевезення 100 тис. грн. У той же час 1,7 мільйона гривень, на які вказує «Південна залізниця» - недостовірна й непосильна сума для нашої громади!

 

Матеріал з цієї теми був опублікований в Голосі України:

 

На Сумщині залізниця тисне на владу пасажирами

 

На Сумщині на залізничних платформах, де зупиняються приміські поїзди, з'явились оголошення, які дуже стривожили людей. Чорним на білому надруковано, що вже із 30 вересня потяги тут не зупинятимуться.

Про причини, що спонукали залізничників вдатися до радикальних заходів, повідомляється таке: «З початку 2019 року регіональна філія «Південна залізниця» понесла витрати від перевезення пільгових категорій пасажирів у приміському сполученні по станції Суми на суму 4957,7 тис. грн, а Сумською міськрадою відшкодовано лише 583,3 тис. грн». Через борг залізничники вирішили відмінити на території Сум три зупинки: «Олдиш», «Суми-Товарна» і «59-й кілометр». Починаючи з 30 вересня, тут не зупинятимуться тринадцять приміських поїздів.

Окрім міськради обласного центру, відомство має фінансові претензії до Тростянецької ОТГ, на території якої знаходиться чимала залізнична станція Тростянець-Смородине. Тут, згідно із версією залізничників, вони надали пільговикам транспортних послуг на 881 тис. грн, з яких Тростянецька ОТГ відшкодувала лише 50 тис. грн. Відтак, для одинадцяти приміських поїздів, котрі слідують цим маршрутом, скасовуються зупинки «Рупине», «Ворскла» і «Бакирівка».

Наміри залізничників хоч і непрозорі, але абсолютно зрозумілі. Неважко спрогнозувати, що буде далі: обурені пасажири приміських поїздів візьмуть в облогу кабінети місцевих керманичів, масово ходитимуть на сесії, вимагаючи віддати залізничникам гроші. Рано чи пізно, повністю чи частково така тактика спрацює, і відомство розв'яже свою проблему, не докладаючи значних зусиль.

Тим часом, можна зрозуміти і очільників місцевих органів влади, котрі не поспішають перераховувати залізничникам гроші. Бо звідки взялись ці дивні числа: майже п'ять млн грн для Сум і майже 900 тис. грн для Тростянця? На територіях цих міст розташовані крупні залізничні станції, відтак, тут і справді сідають до приміських потягів чимало пільговиків, але хто довів, що вони - мешканці Сумської та Тростянецької територіальних громад, за яких треба платити з місцевих бюджетів?
На Сумщині вже давно й успішно працює програма пільгових пасажироперевезень на автомобільному транспорті. Створено спеціальний фонд, який наповнюють «усім миром». Кожна громада перераховує до нього кошти у залежності від того, скільки на її території мешкає пільговиків. Надалі ці гроші потрапляють до перевізників, котрі безплатно обслуговують пасажирів пільгових категорій.

На залізниці таку модель можна було б запровадити ще легше, ніж на автобусних маршрутах. Адже кожен пенсіонер чи інший пільговик пред'являє касиру посвідчення, за яким можна встановити його адміністративно-територіальну приналежність. У добу суцільної комп'ютеризації та «інтернетизації» наприкінці кожного року неважко з великою точністю підрахувати, яка громада і скільки винна залізниці за обслуговування своїх жителів. Залізничники, натомість, хочуть, аби їхні гроші замість них «вибивали» із місцевих бюджетів пасажири. Чим це закінчиться, наразі невідомо. Можливо, і справді сумчани, як і обіцяють залізничники, залишаться без приміських потягів.

 

 
gem-620120.gif

bezp.gif

Реклама

doma.jpg

express.gif

Реклама
Реклама
Загрузка...

Реклама