Реклама

влажн.:

давл.:


Главная arrow Разделы arrow Местные новости arrow Город arrow Освітній брифінг
Освітній брифінг Печать
Автор Админ   
27.05.2019 г.
16 травня в залі засідань Охтирської міської ради пройшов брифінг освітян присвяченій реалізації концепції Нова українська школа (НУШ).

 Відеопрезентацію вела методист методкабінету Наталія Ягодзинська. За «депутатськими» столам розмістилися педагоги, серед яких Оксана Гетьман - один з трьох тренерів НУШ Сумщини. Вчителі давали розгорнуті відповіді на питання, що виникали протягом брифінгу.

З обох сторін по під стінами залу сиділи батьки, громадські активісти, представники ЗМІ. З «перших осіб» на заході були присутні: мер Ігор Алєксєєв із заступником Тетяною Коваленко і начальник відділу освіти, депутат обласної ради Анатолій Тронь, також із заступниками.

Як виявилося, за новим Державним стандартом початкової освіти зараз в Охтирці навчаються 599 дітей у 21-ому першому класі міста. Загалом у нас підготовлено 33 педагога початкової освіти. У  ЗОШ №№ 1, 2, 3, 4, 8, 11 та Охтирській гімназії працюють по освітній програмі, розробленої на основі типової освітньої програми під керівництвом Р. Б. Шияна; у ЗОШ №№ 5, 6, 9 - на основі типової освітньої програми під керівництвом О.Я. Савченко. Також навчальними закладами міста впроваджені програми:  «На крилах успіху» - у ЗОШ № 1, "Інтелект України" - у ЗОШ № 2 та за педагогічною технологією «Росток» - у ЗОШ № 5 ім. К.Р.Рапія.

Щоб зрозуміти відношення батьків до змін у сучасній системі освіти було проведене моніторингове дослідженні, у якому взяли участь 164 батьків учнів перших класів міста.

Наприкінці брифінгу присутні мали змогу задати питання з теми НУШ. Людей цікавили проблеми з зарахуванням дітей до груп продовженого дня, якість харчування у шкільних їдальнях, забезпечення оргтехнікою, а також багато чого іншого.

Дехто зіткнувся із неможливістю влаштувати дитину учитись у ту школу, яку обрала родина. Бо зараз приймають учитись - чомусь за місцем реєстрації дитини. Як пояснив Анатолій Тронь, це не зовсім вірне твердження. Насправді, приймають усіх, але діти, які проживають поруч зі школою цілком логічно мають істотні переваги.

Ігор Алєксєєв уточнив, що зараз ведуться перемовини з іншими територіальними громадами. Бо разом з дитиною, яка проживає  не в місті, від ОТГ повинно прийти фінансування. Грошей з району поки немає. І це серйозна проблема.

При цьому мер поскаржився, що далеко не всі наші навчальні заклади відповідають критеріям по наповнюваності класів. Потрібно якнайшвидше приводити чисельність навчальних закладів до потреб міста. Прийдеться приймати непопулярні заходи. На уточнююче запитання, чи очікувати  внаслідок боротьби за ефективність  закриття чергових шкіл, міський голова порадив ставитися до цього дуже обережно. Ніхто не має на меті закривати навчальні заклади, але місто просто не в змозі утримувати майже порожні класи.

Підсумовуючи захід, Анатолій Тронь наголосив на тому, що система НУШ дуже подобається вчителям, і вони не бажають повертатися у минуле. Покращилась взаємодія між учнем, педагогом і батьками. Покращилося фінансування. Як свідчить анонімне опитування в мережі Інтернет НУШ до вподоби близько 90 відсоткам першокласників. Малеча хоче відвідувати навчальний заклад, майже немає ніяких проблем з адаптацією. Що не може не радувати.

Гарну оцінку НУШ дали й батьки, які були присутні в залі.

Однак, на жаль деякі питання лишаються невирішеними. Наприклад, якщо в класі станом на 6 вересня менш ніж 28 учнів, група для вивчення іноземної мови не ділиться на 2 частини. І навіть якщо потім в класі буде 30 дітей і більше дітей нічого змінити протягом поточного року неможливо. Нестача груп продовженого дня - не більше однієї на школу за державний кошт - примусила створювати комерційні групи. Але не всіх батьків влаштовує ціна. Як вихід Ігор Алєксєєв порадив написати листа в Міністерство та обіцяв підтримати дану ініціативу. На його думку зміни на кращий бік цілком можливі.

Андрій Міхєєв

ImageImage 

 

 

 

 
onclinik_010719.gif

bezp.gif

doma.jpg

Реклама

express.gif

Реклама
Загрузка...

Реклама