Реклама

влажн.:

давл.:


Главная arrow Разделы arrow Местные новости arrow Город arrow Проблеми охтирських медзакладів. Стоматологія
Проблеми охтирських медзакладів. Стоматологія Печать
Автор ГородА   
16.04.2018 г.
ImageГоловний лікар комунального закладу «Охтирська міська стоматологічна поліклініка» (ОМСП) Валентина Григорівна Корабельська поділилася думками про проблеми медичної галузі та своїм баченням, як їх вирішувати. От тільки, майже всі вони «зав'язані» на Києві.

 Корабельська В.Г.:

Під час проведення медреформи Охтирська міська стоматологічна поліклініка зіткнулася з серйозними проблемами. Відсутність держ.підтримки профілактики захворювань ротової порожнини призвела до суттєвого помолодшання віку пацієнтів. Надати якісне лікування, яке також припинили фінансувати з держбюджету, наразі неможливо.

На рівні Охтирки цю проблему не вирішити. Потрібна всеукраїнська програма з профілактики стомат. захворювань щонайменше для пацієнтів дитячого віку з виділенням додаткових коштів.

Неухильно погіршується матеріально-технічна база (МТБ) мед.закладів. Відсутність коштів для її поновлення змушує обмежуватися поточними ремонтами. Досі в ОМСП експлуатується туалет - надвірна споруда, а протікання даху призводить до періодичних поломок стомат.машин, псування кабінетів та іншого обладнання.

Кошти для поточних ремонтів доводиться шукати різними шляхами, в т.ч. за рахунок участі у програмах на кшталт «Громадського бюджету». Перемогти вдається не завжди, а часу та енергії подібна діяльність забирає багато.

Рідне місто та міська влада активно допомагають ОМСП. Протягом останніх років було придбано більше мед.обладнання, аніж за попереднє десятиріччя.

Але потреб набагато більше, аніж коштів у бюджеті. Хотілося би, щоб на рівні області та країни частіше приймались програми по дольовій участі у розвитку МТБ мед.закладів у регіонах. Це б стимулювало керівників та персонал до пошуків різних позабюджетних надходжень.

Відсутність затверджених державою розцінок на стомат.послуги погіршує умови роботи лікарів на місцях, викликає додаткові конфлікти. Хоча достатньо Києву встановити фіксовані розцінки на мед.послуги, прив'язати їх до прожиткового мінімуму і цієї проблеми не існувало б. Можна було би планувати надходження коштів і завчасно розподіляти їх на оновлення МТБ, придбання сучасних ліків, збільшувати зарплатню лікарів. В Охтирці є приклади виїзду за кордон досвідчених стоматологів з-за низької оплати праці. Загалом 360 стоматологів з нашої області в 2017 році виїхали працювати за межі України. Не хотілося б щоб склалася стійка негативна тенденція.

Не врегульоване питання щодо пропорційного розподілення на розсуд об'єднаних територіальних громад  (ОТГ) мед.субвенцій між первинною, вторинною та третинною ланками. Так, укладені договори з новоутвореними Грунською, Чернеччинською та Чупахівською ОТГ з сумою 10 %. З урахуванням того, що сьогодні в сільській місцевості стомат. допомога є вкрай актуальною представники ОТГ готові збільшити нам відсоток фінансування, але не бажають вступати у конфлікт з владою.

Врегулювавши правові норми, можна б було делегувати ОТГ право самостійно розподіляти відсоток від субвенції кожному з обраних мед.закладів. Таким чином за рахунок конкуренції покращився б процес надання мед.послуг, заклади стимулювалися б до більш якісного, зручного, комфортного обслуговування пацієнтів.

Відсутність своєчасного та повного фінансування лікування пільгової категорії населення, а, особливо, учасників бойових дій, призводе до виникнення конфліктних ситуацій, блокує роботу, створює організаційні проблеми. Шлях вирішення простий - передбачити першочергове цільове фінансування лікування визначеної категорії осіб у повному обсязі.

Важливо проблемою Охтирки є острах змін. Ми не можемо рушити вперед, а тільки намагаємося утримати те, що маємо. Вже сьогодні ми готові впровадити в ОМСП імплантування зубних протезів. Не вистачає лише обладнання, яке наш заклад, на жаль, самостійно придбати не може.

В минулому році ми просили охтирчан підтримати нашу ініціативу голосуванням у тільки-но запровадженому «Громадському бюджеті». Потрібно було набрати 3 сотні голосів і в Охтирці запрацював би кабінет імплантології. Але нам не вдалося розворушити земляків. В 2018-ому ми знову подаватимемо свій проект. Закликаю охтирчан - відкладіть на півгодини усі справи і проголосуйте за імплантологію зубів в Охтирці. Хоч по Інтернету, хоч завітайте в адмінцентр. Про початок голосування я зобов'язуюсь повідомити вам і в соцмережах, і в місцевих ЗМІ.

Завдяки імплантам ми зможемо вставляти протез відсутнього зуба без пошкодження сусідніх, а пацієнтам, хто носив знімні протези, допоможемо перейти на мостоподібні. Переваг у імплантології багато. Впевнена, що за цією послугою до нас будуть звертатися пацієнти з сусідніх районів, тим самим поповнюючи Охтирський бюджет.

Якщо вже держава не готова забезпечити сучасну стоматологічну допомогу, давайте об'єднуватися і добиватися поставлених цілей разом. До речі, в нашому місті вже 15 років поспіль працює лікарняна каса (ЛК). Хтось її критикує, а хтось, навпаки, вважає знахідкою. Поки на всеукраїнському  рівні йдуть розмови про впровадження страхової медицини, в Охтирці створений її невеличкий прообраз. На мій погляд, це добре.

Зі мною згодна щонайменш певна група охтирчан, яка тривалий час користується даними послугами. Переважно це освітяни та самі мед.працівники. Але ЛК відкрита для всіх. Кожний може звернутися в реєстратуру і стати членом спільноти, де люди відраховують частку своєї зарплатні, щоб потім, при лікуванні, отримувати усю допомогу, включаючи медикаменти, безкоштовно, в межах визначеної суми.

На жаль, при захворюваннях ротової порожнини з ЛК оплачуються тільки рентген, фізіотерапія, видалення та парандотологія. Втім, спектр послуг стоматолога набагато ширший. Доки ми дочекаємось страхової медицини, можемо лишитися зовсім без зубів. Чому б не внести корективи у положення, щоб охтирчани користувалися будь-якою мед.допомогою без виключення за рахунок ЛК, в т.ч. і пломбували зуби?

Обміркувати все детально, обрахувати рентабельність, вірогідно збільшити внески - але дозволити члену ЛК самому вирішувати, куди витрачати накопичення.

Запропонувати два варіанти контракту - той, який існує сьогодні і дорожчий, з розширеними можливостями. Ставати членом ЛК чи ні - справа добровільна. Вірогідно, за наявності вибору, кількість учасників спілки збільшиться. Від цього виграють усі - і пацієнти, і мед.заклади, і наш Охтирський страховий фонд під назвою «Лікарняна каса».

Підготував Андрій Міхєєв

 
on-620120_pro_mar.gif

bezp.gif

doma.jpg

Реклама

express.gif

Реклама

pas.jpg

Загрузка...

Реклама