Реклама

влажн.:

давл.:


Главная arrow Разделы arrow Местные новости arrow Город arrow Жарти жартами, а без сімейного лікаря не обійтися
Жарти жартами, а без сімейного лікаря не обійтися Печать
Автор ГородА   
11.04.2018 г.
ImageЯк тільки не називають 1 квітня. І днем сміху, і днем дурня, і днем розіграшів. Одностайності й так немає, а тут ще влада вирішила зробити цей день особливим відразу для усіх українців. З 1 квітня оголошено про старт кампанії з підписання декларацій з лікарями первинної ланки на надання медичних послуг.

Медреформа змушує хвилюватися усіх - і лікарів, і пацієнтів, і представників влади.

Прокоментувати деякі аспекти реформи погодився Віктор Олександрович Бабич, головний лікар КЗ «Охтирська ЦРЛ».

- Вікторе Олександровичу, що робити, якщо лікар набрав собі 2000 пацієнтів, але хтось з охтирчан наполягає на укладанні контракту?

- Лікар може набрати і дві з половиною тисячі пацієнтів. До двох - взагалі не має права відмовити. Але якщо буде більше, він навряд чи відмовиться. Тому що зацікавлений в отриманні коштів, які йдуть за пацієнтом. Впевнений, жоден охтирчанин чи мешканець іншого району від нас не почує відмови. Бо з цих грошей формується заробітна плата лікарів, з цих грошей фінансується діяльність медичних закладів.

- 2 тис. пацієнтів забезпечують гарну зарплатню?

- Так. Але справа не тільки в гідній зарплатні. Найголовніше, що формується правильне ставлення. У людей з'являється вибір. Хтось з лікарів укладе 3 тисячі контрактів, а хтось і 500-та пацієнтів не набере. Без допомоги ніхто з охтирчан не залишаться, а от лікар, який недобросовісно почне ставитись до своїх обов'язків згодом просто не отримає зарплатні. Вибір за людьми. З ким укладуть договір - до того підуть і гроші.

- Молодим лікарям важко буде конкурувати з досвідченими терапевтами зі сталою базою пацієнтів.

- Молоді лікарі як раз мають завзяття аби відпрацювати кошти, витрачені ними на здобуття освіти. За рік-два вони не тільки наберуть по 2 тисячі пацієнтів, але й дадуть фору своїм більш досвідченим, але інертним колегам. І щодо знань, і по відношенню до справи.

- Від кількості пацієнтів буде залежати не тільки зарплатня...

- Зарплатня - це лише одна зі статей витрат, що направляються на охорону здоров'я. Гроші йдуть за пацієнтом - це головний девіз мед.реформи. Вони виділяються на рік. Сюди входить і невідкладна допомога, і обстеження.

Сімейний лікар укладатиме договори з лабораторією на проведення аналізів, з діагностичним центром на здійснення КТ, УЗД, рентгену тощо. Витрат багато, усі вони обраховані та включені у перелік витрат первинної ланки.

- А що робити, якщо з метою економії лікар не бажає направляти хворого на аналізи?

- Це один з недоліків мед.реформи і таке може бути. Але для цього і укладається контракт. Якщо фахівець не професійно, або недобросовісно відноситься до своєї роботи - ви маєте право переукласти договір з іншим. В момент укладання нового контракту, попередній розривається автоматично. За це відповідає електронна система E-Health. Нікому нічого пояснювати чи зустрічатися з лікарем, який вас не влаштовує, щоб особисто розірвати контракт, вам не потрібно. Сміливо укладайте договір з іншим, попередній розірветься автоматично.

- Ми розмовляємо про первинну ланку - сімейних лікарів. А як потрапити до кардіолога чи іншого лікаря вторинної ланки? Це один бік медалі. І з іншого боку, якщо сімейні лікарі почнуть неохоче направляти до колег з вторинної ланки, як тим не «загнутися» з голоду?

- Щоб будь-які негаразди нівелювати, передбачений тривалий перехідний період. Мед.реформа розрахована до 2020 року. Прийом лікарями вторинної ланки і направлення з первинної ланки ще остаточно законодавством не врегульовані. На сьогодні лікарі вторинної ланки як надавали допомогу, як консультували, так і будуть надалі її надавати, консультувати та лікувати. Звернетеся до хірурга, ніхто вам у допомозі не відмовить.

У світі існує практика, коли консультацію спеціаліста можна отримати тільки за направленням сімейного лікаря і вона себе виправдовує. Але Україна тільки-но запроваджує систему сімейної медицини. Я вважаю, що ми пройдемо цей шлях не раніше чим за 2-3 роки.

Медична реформа стартувала 1 січня 2018 року з запізненням на рік після анонсування. З 1 квітня до кінця року між лікарями сімейної медицини та пацієнтами укладаються договори на надання медичних послуг. І етап завершується 1 липня. Буде ще ІІ і ІІІ.

До 1 липня фінансування закладів охорони здоров'я продовжуватиметься як і раніше, з державного бюджету. Національна служба здоров'я, яка повинна направляти гроші за пацієнтом, включиться у процес тільки у ІІІ кварталі. Окремо хочу зауважити, що у 2018 році ви можете не тільки укласти угоду, але при потребі у будь-який момент переукласти її з іншим лікарем.

Успішне лікування неможливе без гарних стосунків, довіри, підтримки, розуміння, співчуття, взаємної поваги. Якщо вас хоч щось не влаштовує, не слід триматися - шукайте!

Серед охтирських лікарів достатньо професійних та людяних фахівців, які прийшли в медицину за покликанням серця. Потрібно розуміти, що мед.реформа орієнтована перш за все на пацієнтів. Впевнений, що деяким лікарям доведеться над собою попрацювати. Але сподіваємося, що все буде добре.

Підготував Андрій Міхєєв

 

ImageЯк стало відомо 3 квітня, в Охтирці припинили підписувати декларації. Адміністрація відповідального медичного закладу оголосила про зміну керівництва.

«Доводимо до Вашого відома, що складання декларацій між лікарем та пацієнтом тимчасово припинено, в зв'язку зі зміною головного лікаря КЗ ОМР "ОМЦПМСД" виникла затримка в оформленні електронних ключів лікарів - якими завіряється електронна декларація. Поки не буде наказу на призначення нового головного лікаря, отримати електронні ключі не є можливим. Про початок складання декларацій додатково повідомимо» - йдеться в оголошенні. На питання від редакції про переможця конкурсу на посаду головного лікаря, в адміністрації відповіли - Моісеєнко Володимир Михайлович.

 

 

 
on-620120_pro_mar.gif

bezp.gif

doma.jpg

Реклама

express.gif

Реклама

drova.jpg

Загрузка...