Реклама

влажн.:

давл.:


Главная arrow Разделы arrow Местные новости arrow Город arrow Складна атестація: чи стануть вчителі заручниками бюрократії
Складна атестація: чи стануть вчителі заручниками бюрократії Печать
Автор ГородА   
05.04.2018 г.
ImageВ міському відділі освіти (міськВО) атестували педагогічних працівників. 14 освітян на чолі з начальником міськВО Анатолієм Тронем шляхом таємного голосування визначили, хто гідний раніше присвоєних кваліфікаційних категорій та звань, а хто заслуговує підвищення.

На комісії ІІ атестаційного рівня, а саме так іменувалося поважне журі, директори шкіл по черзі, характеризували претендентів від своїх закладів. Після заслуховування подання, вчителю, який атестувався, колеги задавали, зазвичай, декілька запитань чи просили висловитися на тему розвитку освіти.

Інколи члени журі рекомендували колегам проголосувати «ЗА» конкретного кандидата, наводячи приклади з особистого з ним спілкування, досвіду спільних справ тощо. За ходом атестації уважно спостерігали кореспонденти місцевих газет та депутат міськради Олександр Шнайдер.

Почався цей складний для міськВО день о 9-тій з центру розвитку дитини «Калинка», а завершився вже після 17-ої гімназією. Всього пройшли атестацію 44 освітянина.

Стартував атестаційний процес у 2017-ому. Попередні засідання комісій І рівня проводилися наприкінці року в кожному з охтирських освітніх закладів. Саме на їхніх засіданнях педколективи та адміністрація висували кандидатів на здобуття нових звань та категорій.

Згідно Типового положення про атестацію педагогічних працівників - до 10 жовтня директори ЗОШ подавали відповідні списки у шкільні комісії, до 20 жовтня списки затверджувались, а потім експертні групи протягом півроку вивчали рівень організації навчальної та виховної роботи.

23 березня на засіданні комісії ІІ рівня ухвалювалось остаточне рішення про відповідність кандидата категорії та званню, на яке він претендував.

Директори шкіл, які зачитували характеристики, хвилювалися не менш своїх підлеглих. Голосування в певній мірі залежало і від їхньої подачі інформації, ораторської майстерності та аргументації. Директорам раз по раз доводилося допомагати своїм підлеглим, підказувати, а інколи, навіть, самим вступати в дискусію з журі.

Дуже активними були очільники наступних навчальних закладів: гімназії - Наталія Шейко, ЗОШ №4 - Вячеслав Дядик, ЗОШ №6 - Ольга Сотнікова та ЗОШ №8 Ольга Лучко. Переважну кількість кандидатів члени атестаційної комісії підтримували одноголосно, але траплялися й «роздільні» рішення.

Одне з таких, стосувалося ЗОШ №4. При підготовці подань на декількох вчителів не були витримані нормовані Типовим Положенням строки. Невдоволений вердиктом атестаційної комісії щодо своїх підлеглих,  Вячеслав Дядик виявив намір оскаржити рішення та подав головуючому заяву з аргументацією своєї правоти. Її розглянули в кінці робочого дня у присутності директора ЗОШ №4 вже після завершення атестації, хоч і без винесення рішення.

Сторони спробували дійти консенсусу. Усі заперечення стосувалися не кандидатур, а саме термінів подачі документів. Із-за неузгодженості в число «постраждалих» потрапили Марина Темнешева, Яна Донець та Лариса Журавель, яка минулоріч захищала честь міста на рівні області та посіла там 7 місце.

У зв'язку з тим, що простого рішення не існувало, Анатолій Тронь запропонував обговорити проблему більш детально не в кінці виснажливої атестації, коли важко знаходити конструктив, а «на свіжу голову».

Кожний освітянин повинен мати ту кваліфікаційну категорію та педагогічне звання, які точно відповідають його рівню підготовки - вчителі не повинні потерпати від недолугих адміністративних рішень. Але атестаційна комісія не має права йти на відкрите порушення закону. Якби ЗОШ №4 не тягнула б до березня з поданнями, то й не потрібно було б щось видумувати, - запевняє Анатолій Тронь.

Олександр Шнайдер, депутат міської ради:

- Переконаний, що і відділ освіти, і директор кожної з охтирських шкіл зацікавлені в тому, щоб труд вчителя оцінювався згідно його кваліфікації. Навіть, якщо терміни подання документів були кимось порушені, але при цьому педагог чесною працею довів, що заслуговує звання старшого учителя, давайте спробуємо йому допомогти.

Чергова атестація проводиться раз на 5 років. Позачергова, теж не скоро - через 2 роки. Навіщо стільки чекати, якщо вчитель заслуговує своє звання вже сьогодні?!

Я готовий підписати звернення, запит, чи будь-який інший документ задля встановлення справедливості, але не знаю в які двері стукати, щоб допомогти, а не нашкодити.Наш відділ освіти очолює досвідчений педагог, депутат обласної ради Анатолій Тронь, сподіваюсь він спробує розрадити складну ситуацію. Давайте захистимо інтереси наших освітян спільними зусиллями!

Підготував Андрій Міхєєв

 
on-620120_pro_mar.gif

bezp.gif

doma.jpg

Реклама

express.gif

Реклама

pas.jpg

Загрузка...

Реклама