Реклама

влажн.:

давл.:


Главная arrow Разделы arrow Местные новости arrow Город arrow Весна прийшла, Охтиркою поїхали мопеди
Весна прийшла, Охтиркою поїхали мопеди Печать
Автор ГородА   
18.04.2017 г.
ImageЗа правилами дорожнього руху, водії мотоциклів і скутерів обов'язково мають бути одягненими в захисний мотошолом, - нагадує інспектор поліції. - Їздити на мопедах і скутерах можна з 16 років. При собі треба мати водійське посвідчення, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу  і поліс «автоцивілки».

Весна прийшла, що можна вважати відкриттям в Охтирці мотосезону-2017. Для старших жителів міста скутер став одним з головних засобів пересування у теплу пору року, але для підлітків - це, переважно, розвага. Саме неповнолітні люблять розігнатися вулицею, газувати, маневрувати між автівками, наражаючи і себе, й інших на небезпеку. Про вимоги до скутеристів на дорозі ми говоримо з інспектором безпеки руху Охтирського відділу поліції  Едуардом Лоскотом.

Дійсно, з приходом теплих весняних днів на дорогах відкрився мотосезон - власники легкої механічної техніки починають масово виїжджати на вулиці й магістралі. Водіям чотириколісних транспортних засобів потрібно врахувати це і бути більш уважними. У свою чергу, водіям двоколісного транспорту слід не забувати - вони рівноправні учасники дорожнього руху, тому повинні строго дотримуватися ПДР, - говорить інспектор і пояснює, про що слід подбати власникам мопедів.

Водій, як і його пасажир, мають бути у мотошоломах. Сідати за кермо мопеда (скутера) дозволяється з 16 років за умови наявності водійського посвідчення та решти необхідних документів. Для керування скутером (двигун з робочим об'ємом до 50 куб.cм або електродвигун потужністю до 4 кВт) потрібне водійське посвідчення категорії А1. Наявність посвідчення водія інших категорій не дає права на керування скутером. Щоб отримати водійське посвідчення категорій А1, А - потрібно пройти навчання в автошколі, яка готує водіїв цих категорій.

А якщо ні, то Кодекс України про адміністративні правопорушення передбачає відповідні санкції. Наприклад, за статтею126 КУпАП керування транспортним засобом особою, яка не має при собі або не пред'явила для перевірки посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційного документа на транспортний засіб, а також поліса обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності, - тягне за собою накладення штрафу у вигляді двадцяти п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (425 грн.).

За їзду на мопедах, скутерах і мотоциклах без захисних мотошоломів -  штраф 51грн., за їзду на незареєстрованому транспорті, без номерного знака - штраф 170 грн. (ст. 121КУпАП).

Але мова йде, перш за все, не про покарання, а про безпеку. Не припустимо легковажити власним здоров'ям і життям, тим паче - наражати на біду інших людей. Транспортний засіб - це джерело підвищеної небезпеки і тільки в руках досвідчених і обачних, за умови неухильного дотримання Правил дорожнього руху, він стає благом.

Мотоциклістам і скутеристам треба пам'ятати, що їхній транспорт менш захищений, ніж автомобілі. Навіть незначна помилка на дорозі може загрожувати здоров'ю водія і техніці.

Анна Протасова

 
Реклама

doma.jpg

tokyo_0418_2.gif

Реклама

express.gif

profish1.jpg

Загрузка...