Главная arrow Наш город arrow Достопримечательности arrow Спадок минулого
Спадок минулого Печать
Автор Газета "Лидер"   
19.10.2009 г.

 Будинок розташований в історичній частині Охтирки і є характерним для старого міста. Зараз він триповерховий, цегляний, оштукатурений. Фасад його має ясну композицію. Віконні пройми першого та другого поверхів розташовані з рівномірними інтервалами і створюють чіткий ритмічний ряд з простінками, що вужче ширини вікон.

Триває PR-проект Знайомство з архітектурними пам'ятками Охтирки

До пам'яток архітектури місцевого значення належить колишня житлова купецька садиба по провулку Харківському, 8. Автор невідомий. Садиба збудована в кінці 19 ст.

Перший поверх вирішений більш строго: прямокутні вікна обрамлені вузькими гладкими тягами, з замковим камінням на перемичках, решта поля стіни оброблена дощатим рустом. Другий поверх, рівний по висоті першому, виконаний контрастно: арочні вікна прикрашені широкими рельєфними архівольтами з замковим камінням. Між вікнами ритмічно розташовані половини колон, що підтримують широку карнизну частину. Цей класичний прийом запозичений з римської архітектури і підкреслює значимість і парадність споруди.

Сучасний будинок трьохповерховий, і добудований в другій половині минулого століття третій поверх відрізняється спрощеними архітектурними особливостями, що випадають із загальної архітектурної композиції будинку. На двох перших поверхах внутрішні східці та міжповерхові площадки викладені мозаїкою. Другий поверх прикрашають металеві балкончики. У будинку були глухі бокові стіни. Висота стін у квартирах понад три метри.

■ Марія ПОЛІЩУК, методист туристсько-краєзнавчого напрямку міського центру дитячої та юнацької творчості

 
on_110720.gif

bezp.gif

Реклама
Реклама

express.gif

Реклама
Реклама

voda_230320.jpg

electro.jpg

Реклама
Загрузка...

Реклама