Головна arrow Розділи arrow Місцеві новини arrow У Охтирці від шахраїв постраждали громадяни, які хотіли отримати грошову допомогу
У Охтирці від шахраїв постраждали громадяни, які хотіли отримати грошову допомогу
Автор Редактор   
30.04.2024 г.


Поліція нагадує жителям Сумщини, що існує безліч різноманітних схем, використовуючи які шахраї заволодівають грошима своїх жертв.

Одна з таких схем стосується надання громадянам України, які постраждали від російської агресії грошової допомоги. Аферисти, видаючи себе за уповноважених це робити, входять в довіру до людей, і, у підсумку, заволодівають їхніми фінансами.

Про це повідомила Поліція Сумської області. 

Вчора за допомогою до Сумського районного відділу поліції  звернувся 62-річний мешканець обласного центру та розповів, що став жертвою шахраїв. Як виявилося, йому  у мобільному додатку "Телеграм" надійшло смс-повідомлення з пропозицією оформити грошову допомогу ВПО. Чоловік перейшов за посиланням, вказав особисті дані, мобільний номер та дані банківської карти. Незважаючи на це, оформити  допомогу  у заявника  не вийшло, тож  в подальшому він видалив смс-повідомлення, справедливо вважаючи, що це якась афера і його можуть ошукати. Щоб переконатися, що з його рахунком все гаразд, громадянин зателефонував на гарячу лінію банку. Але тут йому повідомили неприємну новину: з банківської картки чоловіка  були списані грошові кошти в сумі 38 000 гривень. Шахраї, використавши досить нехитру схему, змогли обібрати чоловіка, позбавивши його засобів існування до найближчої пенсії.

В Охтирці, 49-річній жінці на телефон надійшло повідомлення про можливість отримання грошової допомоги  нібито від ООН. Перейшовши за посиланням, жінка прочитала, що для здійснення процедури оформлення допомоги їй спочатку треба здійснити вхід до свого «особистого кабінету» банку, та ввести  всю необхідну конфіденційну інформацію.

Жінка зробила, все що від неї вимагалося, а коли через деякий час спробувала знову зайти до банківського застосунку, не змогла цього вже зробити. Звернувшись до банку, охтирчанка виявила, що її банківську картку заблоковано, а коли розблокувала її, дізналася, що з неї знято гроші у сумі 28 000 гривень.

За обома зверненнями у поліції відкрили кримінальні провадження за ч. 4 ст. 190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України. Правоохоронці радять громадянам бути уважними, критично сприймати отриману в соціальних мережах інформацію про надання грошової допомоги нібито від держави, ООН, різних гуманітарних місій, організацій та фондів. Погнавшись за примарними грошима, обіцяними невідомо ким на сторінках соціальних мереж та у месенджерах, ви можете з легкістю втратити всі свої заощадження. 
 
kylymy_150523.jpg

Читайте також

bezp_181120.gif

express.gif

pam_100221_02.jpg

bud_250323.jpg

brus_110423_02.jpg

pesok_220823_01.jpg

boiler.jpg