Головна arrow Розділи arrow Бізнес та технології arrow Ліквідація КРАІЛ та автоматизація видачі гральної ліцензії
Печать
18.09.2023 г.

Ліквідація КРАІЛ та автоматизація видачі гральної ліцензії

Кабінет Міністрів України запропонував внести зміни до законодавства, що стосуються регулятора азартної галузі. Прозвучала пропозиція перетворення Комісії регулювання азартних ігор та лотерей (КРАІЛ) у сервісну інституцію. Дана зміна повинна спростити процедуру отримання ліцензій та зменшити корупційні ризики. Наразі держава зробила можливим подання заявок на отримання ліцензії через портал «Дія».Новину озвучив громадськості міністр цифрової трансформації. За його словами, після підтримки пропозиції в рази зменшиться людський фактор при видачі ліцензій. Процедура видачі ліцензії стане автоматизованою і відбуватиметься за чіткими правилами. Організаційні зміни дозволять впровадити систему онлайн-моніторингу, яка допоможе отримувати правдиві дані про взаємодію між операторами грального бізнесу та державою у режимі реального часу. Тому користувачі, які здійснюють у VIP casino вхід та інші ресурси, можуть бути впевненими в безпеці та чесності гри.

Видача ліцензій – одна із найкорумпованіших процедур в азартній галузі. Наразі вона контролює КРАІЛ, яка є колегіальним органом, що складається всього з 7 осіб. Законопроєкт має на меті повне усунення людського фактора.

Зміни, що несе законопроєкт

Якщо закон буде прийнято, це призведе до:

  • Швидкої процедури отримання ліцензії;
  • відсутності необхідності збирати велику кількість документів;
  • процеси, що стосуються видачі ліцензії будуть відбуватися прозоро і без корупційних схем. 

В урядовому відомстві стверджують, зміни допоможуть операторам легше отримувати ліцензії для провадження діяльності. Це сприятиме стабільному надходженню коштів до державного бюджету.Що таке КРАІЛ

Комісія з азартних ігор та лотерей (КРАІЛ) - є основним виконавчим органом зі спеціальним статусом, призначений для регулювання сфери грального бізнесу. організація складається з голови та шести членів. Склад КРАІЛ обирається на тримісячний термін. Рішення комісія приймає більшістю: коли на засіданні присутній достатній кворум (мінімум п'ять членів).

В період формування навколо КРАІЛ точилися численні суперечки. Одні пропонувати  замість комісії створити спеціальну конкурсну групу, яку б формував один із комітетів Верховної Ради. Інші вважали, що оскільки це може призвести до лобіювання інтересів депутатів, КРАІЛ повинен створюватися за допомогою Кабінету Міністрів. У результаті суперечок у законопроєкт внесли два різні підходи до формування КРАІЛ: 

  • через конкурсну комісію Верховної Ради;
  • через Кабінет Міністрів. 

Наразі ухвалено: особи, що мають зв'язки з гральним бізнесом, одержують від нього дохід чи обіймають посади у компаніях, пов'язаних з азартною сферою, не можуть брати участь у конкурсі на вступ до КРАІЛ. Це викликало значну критику. Скептики зазначали, що регулювання азартного ринку не може здійснюватися особами без досвіду у сфері. 

КРАІЛ відповідає за:

  • надання прикладів заявок;
  • ліцензіювання, 
  • систему віртуального моніторингу, 
  • формування департаментів;
  • розробку вебсайту.

Члени комісії працюють над створенням нормативно-правової бази, без якої неможливе існування азартного ринку. 


 
kylymy_150523.jpg

bezp_181120.gif

express.gif

pam_100221_02.jpg

bud_250323.jpg

brus_110423_02.jpg

pesok_220823_01.jpg