Головна arrow Розділи arrow Місцеві новини arrow Події arrow В Охтирці судили чиновницю виконавчої служби з Тростянця
В Охтирці судили чиновницю виконавчої служби з Тростянця Печать
Автор Админ   
04.08.2023 г.4 роки судових процедур: 17 тис. грн. штрафу замість 5 років позбавлення волі

В травні 2019 в Тростянці затримали державного виконавця, яка вимагала від чоловіка, який мав борг по несплаті аліментів, 5 тисяч грн за перерахунок боргу та зняття обмежень. 

Судом встановлено, що чоловік  бажав  погасити всю суму, врахувати виплати, які робив самостійно, а також швидше зняти обмеження на керування транспортом, виїзд за кордон тощо.

На прийомі чиновниця повідомила чоловіка, що на чернетці зробила перерахунок, різниця в сумі склала 11 тис. грн. Але офіційно вона це зробить за 5 тисяч гривень. І набрала цю суму на калькуляторі. Якщо чоловік не заплатить, то вона відправить виконавче провадження назад у м. Київ, де було раніше зареєстроване провадження, що вийде йому дорожче. 

Чоловік пообіцяв занести їй кошти та звернувся до прокуратури. Чиновницю затримали, провели слідчі дії і передали до суду обвинувальний акт за ч. 3 ст. 368 ККУ.

Суд не погодився кваліфікувати дії чиновниці за ч. 3 ст. 368 ККУ (вимагання та одержання неправомірної вигоди службовою особою) КК України.

Довідково. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.

Чиновниця пояснила, що державний виконавець має право брати гроші від боржника і не пізніше наступного дня класти їх на депозитний рахунок виконавчої служби. Акт прийняття грошей вона не змогла видати , оскільки був зламаний принтер, а покласти наступного дня на депозитний рахунок також не змогла, оскільки була затримана.

Також суд виявив певні порушення прокуратури при затриманні. В підсумку 28 липня 2023 року в суді м.Охтирка чиновницю визнали винуватою у вчиненні злочину,  передбаченого ч.  1 ст. 368 КК України і призначили їй покарання  у виді штрафу в 17000 грн.  з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади строком на 1 рік.


 
kylymy_150523.jpg

bezp_181120.gif

express.gif

pam_100221_02.jpg

bud_250323.jpg

brus_110423_02.jpg

pesok_220823_01.jpg