Реклама

влажн.:

давл.:


Главная arrow Разделы arrow Местные новости arrow Город arrow В Охтирці податкова революція
В Охтирці податкова революція Печать
Автор ГородА   
03.07.2018 г.
Червнева сесія міської ради відзначилася громадською активністю: у залі засідань були присутні відразу дві групи охтирчан. Було кілька батьків, діти яких відвідують місцевий центр реабілітації і велика група підприємців. На порядку денному стояли питання, котрі ніяк не можна назвати поточними.

 Хочуть розрубати вузол неплатежів

Підприємці Охтирки прийшли до зали міської ради не випадково. Рішення, які ухвалювали депутати, стосувалися важливої складової успішного бізнесу - податків. Відразу чотири основоположних рішення щодо діяльності бізнесу в Охтирці у 2019 році ухвалила міська рада 26 червня 2018-го: Про затвердження Положення про порядок оформлення права оренди земельних ділянок; Про встановлення податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки; Про встановлення єдиного податку для суб'єктів господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування; Про встановлення ставок земельного податку на території Охтирської міської ради. Всі вони мають спільну ідеологію - пом'якшення податкового тягаря для легального, законослухняного бізнесу і жорсткі матеріальні стимули для виходу з тіні.

Рішення міської ради щодо орендної плати за землю можна назвати революційним. Воно покликане розв'язати задавнений вузол неплатежів, коли землю використовують без оформлення договорів оренди чи в інший спосіб ухиляються від плати за неї. Міська рада ліквідувала різницю між комерційним і промисловим використанням землі (3%), одночасно збільшивши грошову відповідальність щодо неплатників (12%). У прийдешньому 2019 році також зменшиться податкове навантаження на підприємців, які мають об'єкти будівництва та склади, зменшуються і ставки єдиного податку - переважна більшість підприємців сплачує сьогодні 15 %, ухвалили - 10 % податку, 5% сплачуватимуть підприємці, котрі оформили п'ять і більше осіб на роботу.

Тексти рішень будуть опубліковані. Зацікавленим особам варто ознайомитися з ними детальніше.

 

Інклюзивно-ресурсний центр буде

Не кожен день у місті створюється нова установа, надто, коли мова йде про потреби особливих дітей. Отже виправдано, що існує підвищений інтерес до майбутнього інклюзивно-ресурсного центру.

Минулого тижня на сторінках газети «Город А» виступав депутат міської ради Олександр Шнайдер з думкою про те, що не можна поступатися приміщеннями центру реабілітації дітей-інвалідів задля майбутнього закладу інклюзивної освіти. З цією ж думкою Олександр Шнайдер прийшов і на сесію 26 червня, в порядку денному якої стояло питання про створення в Охтирці комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр...» (ІРЦ). Сесія мала ухвалити рішення про створення установи, затвердити її статут та штатний розпис, аби відділ освіти вчасно приступив до необхідних юридичних і організаційних процедур. Оскільки ІРЦ фінансуватиметься частково за рахунок субвенції з державного бюджету і має почати роботу 1 вересня, зволікати не можна (детально про мету і передумови створення ІРЦ ми також повідомляли минулого тижня).

Міський голова Ігор Алєксєєв запевнив, що ніхто не збирається відбирати приміщення міського центру реабілітації дітей-інвалідів для організації роботи ІРЦ, використовуватимуться лише вільні на сьогоднішній день приміщення. Вислухавши інформацію доповідача - начальника відділу освіти Анатолія Троня та батьків, які мали свої застереження і побажання, депутати ухвалили позитивне рішення. Отже в Охтирці буде інклюзивно-ресурсний центр, з юридичною адресою: вул. Шевченка, 60 ДНЗ «Теремок». 

По області вже створено 20 аналогічних закладів. Їхня поява - реалізація вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 12 липня 2017 року щодо забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років на здобуття дошкільної та середньої освіти.

 

Анна Протасова

 

 
on-620120_pro_mar.gif

bezp.gif

doma.jpg

Реклама

express.gif

Реклама

drova.jpg

Загрузка...