Головна arrow Розділи arrow Життя та люди arrow ІНВАЛІДИ МОЖУТЬ НАВЧАТИСЯ І ПРАЦЮВАТИ
ІНВАЛІДИ МОЖУТЬ НАВЧАТИСЯ І ПРАЦЮВАТИ Печать
Автор Город А   
31.10.2005 г.

Закон України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" та Указ Президента України "Про вдосконалення державного регулювання у сфері зайнятості населення на ринку праці в Україні" забезпечує додаткові гарантії щодо працевлаштування осіб з обмеженими фізичними можливостями, і створення робочих місць для цієї категорії осіб, їх професійної реабілітації, зайнятості, максимальної адаптації до суспільного життя.

Керівники підприємств, установ, організацій всіх форм власності надають інформацію у міськрайонний центр зайнятості щодо наявності вільних робочих місць, на які можуть бути працевлаштовані інваліди. Станом на 01.10.05 р. такі робочі місця мають підприємства:

ВАТ "Охтирканафтогаз" - 58 робочих місць (прибиральник території);
ПП "Тристан"- 3 робочих місця (контролер - касир, інженер з пожежної безпеки і кухар);
ВАТ "Охтирсільмаш" - 2 робочих місця (сторож, майстер);
ДП "Охтирський КХП" - 1 роб. місце (двірник);
МЗАТ "Побутрембуд" -1 роб. місце (юрист);
ДП ТОВ Водоторгприлад" -1 роб. місце (прибиральник);
ВАТ "Нафтопроммаш" - без обмежень.

Управління праці та соціального захисту населення виконкому Охтирської міської ради проводить анкетування інвалідів працездатного віку щодо працевлаштування. Протягом 2005 року з питаннями щодо працевлаштування звернулося 15 інвалідів, надана допомога в працевлаштуванні - 13 інвалідам.

В управлінні інваліди працездатного віку можуть отримати направлення на навчання в училища і технікуми, зокрема у Харківський обліково-економічний технікум - інтернат, Луганське середнє професійно-технічне училище -інтернат, Чернігівський юридичний технікум, Кам'янець-Подільський планово-економічний технікум - інтернат, Роменський політехнічний технікум, які підпорядковані Міністерству праці та соціальної політики України.

В с. Лютіж Вишгородського району Київської області створений Всеукраїнський центр професійної реабілітації інвалідів, в який приймаються інваліди працездатного віку І, II, III груп (крім інвалідів зору та глухих), які за висновком медико-соціальної експертної комісії, потребують професійної реабілітації і їм не протипоказане навчання за професіями, за якими здійснюється навчання у Центрі, мають повну чи базову загальну середню освіту, достатню для оволодіння робітничими професіями -бджоляр, вишивальниця, соціальний робітник, оператор комп'ютерного набору, секретар керівника, швачка, ор-' ганізатор малого бізнесу, автослюсар, овочівник, взуттьовик індивідуального пошиву взуття, кравець, закрійник, столяр, виробник художніх виробів з дерева, перукар. Термін навчання від 10 до 27 тижнів.

Всіх інвалідів, які бажають працювати або навчатися в училищах, технікумах і центрі реабілітації інвалідів просимо звертатися безпосередньо до управління праці та соціального захисту населення за адресою: вул. Леніна, 1 (каб. № 6), абозател.:4-15-37.

Л.Бондаренко, головний спеціаліст управління праці та соціального захисту населення

 
kylymy_150523.jpg

bezp_181120.gif

express.gif

pam_100221_02.jpg

bud_250323.jpg

brus_110423_02.jpg

pesok_220823_01.jpg