Головна arrow Наше місто arrow Земляки arrow Складові патріотизму
Складові патріотизму Печать
Автор Газета "Лидер"   
23.05.2011 г.

Про генерала Батюка та інші героїчні сторінки історії краю вам розкажуть екскурсоводи шкільного музею

Патріотизм має багато складових, одна з найголовніших - пам'ять про героїчне минуле свого наро­ду. Саме тому в- Охтирській серед­ній школі № 11 кожного року напе­редодні свята Перемоги проводять урочистості та урок мужності.

5 травня о 12-ій годині школа завмерла; діти а святковій формі, ветерани війни і військової служ­би, вчителі, гості. І ось прозвучав гімн України, ведучі Андрій Гнітій і Віра Світличка оголосили про відкриття лінійки, присвяченої Дню Перемоги. У святковій програмі прозвучали пісні воєнних років, ві­рші про війну і перемогу. З приві­тальним словом виступив ветеран Великої Вітчизняної війни Камзьол Іван Максимович, зі. словами подя­ки ветеранам за здобуту перемогу - директор школи Ситнік Тетяна Ми­хайлівна. Показові виступи групи військових ВЧ А0563 присутні дивились із захватом - солдати демон­стрували прийоми единоборств. Керівники школи вдячні командиру ВЧ А0563 Яковцю О.В. та Його за­ступнику Тіщенко І.І. за сприяння й допомогу у підготовці заходу.

Лінійка закінчилась святковим маршем старшокласників школи. Але на цьому урочисті події в школі не завершились. Гостей запро­сили до шкільного музею Слави, де екскурсоводи Яна Іхненко і Альона Невдачина розповіли про історію створення музею, про героїв, іме­на яких пов'язані зі школою №11, з нашим містом та краєм. У музеї представлені експонати, зібрані ді­тьми. Тут можна побачити німець­ку і радянську каски, міни, снаряди, флягу, казанок, фрагмент кулемет­ної стрічки, штик. Все це знайдено на місцях боїв за Охтирщину. Є тут і фотодокументи: «Охтирка в роки війни», «Партизанськими стеж­ками», «Загартовані у полум'ї ві­йни», «Герої Радянського Союзу». До речі, генерал Батюк М.П. в свій час навчався саме в школі №11, він пройшов війну від червоноармійця до генерала, командував 284-ю стрілковою дивізією у битві за Мамаїв Курган, 27 липня 1943 року помер по дорозі до медсанбату, по­хований на високому березі Сіверського Дінця, в м. Славяногорську.

Того ж дня у кабінеті «Захисту Вітчизни» відбувся урок мужності.

Валерія БАКУЛІНА
 

����������� 

 
+3 #1 Стилавин 24.05.2011 16:31
Я лично знаком с правнуком прославленного генерала.Лишний раз убеждаюсь что наследственност ь правильная штука
 
kylymy_150523.jpg

bezp_181120.gif

express.gif

pam_100221_02.jpg

bud_250323.jpg

brus_110423_02.jpg

pesok_220823_01.jpg