Головна arrow Наше місто arrow История arrow БЕЗ МИНУЛОГО - НЕМАЄ МАЙБУТНЬОГО
БЕЗ МИНУЛОГО - НЕМАЄ МАЙБУТНЬОГО Печать
Автор Газета "Город А"   
23.04.2008 г.

Уданий час у районі створено йдіє 7 шкільних музеїв, 6 музейних кімнат та 14 куточків бойової йтрудової слави та краєзнавства. З метою підвищення їх ролі в навчально-виховному процесі на початку весни проводився районний етап огляду-конкурсу 'Свята спадщина", в якому взяли участь 15 навчально-виховних закладів освіти району.

У ході підготовки до огляду-конкурсу пошукові загони шкіл, що взяли участь у огляді-конкурсі, здійснили великий обсяг роботи щодо збору матеріалів про земляків-захисників Вітчизни від німецько-фашистських загарбників, про історію сіл району та розвиток освіти.

Цікаві матеріали про династії нафтовиків зібрали учні Рибальської, Комишанської, Малопавлівської та Грунської ЗОШ І-ІІІ ст.

Об'ємний і змістовний матеріал зібрали слідопити пошукового загону "Пам'ять" Чупахівської ЗОШ І-ІІІ ст. У школі створено кімнату Бойової та трудової слави. Тут зібрано матеріали про вчителів-фронтовиків, жителів смт. Чупахівка, які воювали на фронтах Великої Вітчизняної війни. Учні ведуть листування з рідними загиблих, влаштовують зустрічі з ветеранами війни, щороку проводять факельний похід до пам'ятника загиблим воїнам. Також робота містить матеріали про остарбайтерів та жертв Великого терору 1937 -1938 років.

Юні пошуківці Рибальської ЗОШ І-ІІІ ступенів зібрали матеріали й оформили експозиції про Велику Вітчизняну війну на території села, про страшні події Голодомору 1932-1933 років. Пошукова група "Юні слідопити" працювала над збором спогадів свідків тих трагічних подій і встановленням прізвищ жертв Голодомору.

Також школярі зібрали унікальні матеріали про династії нафтовиків, трудовий шлях працівників НГВУ "Охтирканафтагаз", що проживають в Рибальському.

Учні Довжицького НВК працювали над вивченням історії села в роки Великої Вітчизняної війни, зібрали матеріали про долю громадян, постраждалих від нацистських переслідувань, спогади очевидців повоєнних десятиліть.

У Бугруватській школі зібрано цікаві матеріали про події революції 1917 року на території села, про остарбай-терів - місцевих жителів, про розвиток села Бугрувате в 40-70 роки XX століття, про визволення села від німецько-фашистських загарбників, спогади перших піонерів.

Колектив Малопавлівської ЗОШ І-ІІІ ст. протягом року провів велику роботу щодо збору матеріалу про історію розвитку нафтовидобувної промисловості на території Малопавлівської сільської ради. Було досліджено історію розвитку Качанівського ГПЗ, зібрано матеріали про передовиків виробництва. Пошуківці створили експозицію "Качанівський ГПЗ у фотографіях".

Цікаві матеріали містить робота Грунської ЗОШ І-ІІІ ст. Зокрема, це історія нафтовидобувних робіт на території с. Грунь, родоводи династій нафтовиків.

Унікальні матеріали про працівників НГВУ "Охтирканафтагаз" поповнили музейну кімнату Комишанської ЗОШ I-III ст. Робота містить фотографії передовиків виробництва, спогади ветеранів праці та наукову розвідку про розробку нафтовидобувного промислу на Охтирщині.

Матеріали про Героя Радянського Союзу Шаренка Василя Денисовича, про село в роки Голодомору, про далеке минуле села представили пошуківці Куземинської ЗОШ І-ІІІ ст. Робота містить спогади очевидців Голодомору та списки загиблих, анкету та соціально-економічну характеристику села.

Звіт про роботу кімнати Бойової та трудової слави Чернеччинської ЗОШ I-III ст. містить матеріали з історії виникнення села, встановлення Радянської влади на селі, про дитяче містечко, що існувало на місці Троїцького монастиря, очолюване Довгополюком М.Л.; експозиції, присвячені Герою Радянського Союзу Пилипенку М.В., поету-земляку Платону Вороньку.

Юні слідопити Новопостроєнського НВК зібрали цікаві матеріали про їхнє село в роки Великої Вітчизняної війни, розшукали місце поховання земляка Лапіна Є.Т., який загинув у 1943 році, захищаючи Букринський плацдарм. Також робота містить матеріали про Береста О.П.

У Сонячненській ЗОШ І-ІІІ ст. ведеться робота над поповненням матеріалів про історію села та заснування Іванівської дослідної станції. Юні пошуківці відшукали унікальні фотографії з архіву Харитоненків та спогади очевидців тих далеких років.

Музейна кімната бойової та трудової слави Височанської ЗОШ І-ІІІ ст. поповнилася новими експозиціями - "Етнографічним куточком" та матеріалами про події Голодомору 1932-1933 років.

Краєзнавці-пошуківці Гнилицького НВК зібрали цікаві матеріали про остарбайтерів, спогади очевидців про воєнні роки, спогади очевидців та списки жертв Голодомору 1932-1933р.р.

Пошуковий загін Литовського НВК збирав на конкурс матеріали, що висвітлюють події Великої Вітчизняної війни на території сіл Литовка й Бакирівка, історію спорудження П'ят-ницької дерев'яної церкви, спогади очевидців трагічних подій Голодомору 1932-1933 років. Також юні краєзнавці представили фотоматеріали зустрічей з воїнами-афганцями. Поряд з цими матеріалами значний інтерес представляє історія навчального закладу (фотографії, табелі успішності тощо).

Пошуківці Лутищенського НВК створили екскурсійну програму "Наш край у роки Великої Вітчизняної війни". Також зібрали матеріал на тему: "Жінки -учасниці Великої Вітчизняної війни"; "Пам'яті вчителів, загиблим у роки Великої Вітчизняної війни".

Крім того, у даному НВК створена й успішно діє етнографічна кімната. Тут проводяться екскурсії, заняття та виховні заходи. Кімната постійно поповнюється новими експонатами.

Учні Жовтневої ЗОШ III ст. разом з учителем історії та правознавства Павленко Л.Л. відновили музейну кімнату Бойової та трудової слави в сільському клубі. Протягом року юні слідопити працювали за напрямками: історія виникнення й розвитку сіл Жовтневе та Качанівка; історія школи.

У Журавненському НВК створено куточок краєзнавчого напрямку. Матеріали зібрані членами пошукового загону "Данко". Оновлено куточок "Пам'яті загиблих односельчан". Зібрано спогади захисників села в роки війни. Юними ошуковцями відновлено стенди патріотичного напрямку: "Вони кували Перемогу", "Пам'ять про подвиг".

Кращими визнано звіти про роботу музеїв, музейних кімнат і куточків Бойової та трудової слави Чупахівської, Комишанської, Куземенської, Рибальської ЗОШ І-ІІІ ст. та Литовського НВК.

Звіт про роботу музейної кімнати Бойової та трудової слави Чупахівської ЗОШ І-ІІІ ст. визнаний переможцем районного етапу огляду-конкурсу "Свята спадщина" і представлений на обласний огляд-конкурс.

Керівникам музеїв, музейних кімнат та організаторам патріотичного виховання, що стали переможцями огляду-конкурсу "Свята спадщина", винесено подяку за високий рівень організації роботи.

О.В.Часовських, методист райметодкабінету

 
kylymy_150523.jpg

bezp_181120.gif

express.gif

pam_100221_02.jpg

bud_250323.jpg

brus_110423_02.jpg

pesok_220823_01.jpg