Головна arrow Розділи arrow Місцеві новини arrow "Охтирський молодіжний центр" фіналізує проєкт "СОУЛ - Спадщина Охтирки у Людях"
"Охтирський молодіжний центр" фіналізує проєкт "СОУЛ - Спадщина Охтирки у Людях"
Автор Редактор   
04.09.2024 г.



Команда громадської організації "Охтирський молодіжний центр" фіналізує проєкт "СОУЛ— Спадщина Охтирки у Людях". Він спрямований на популяризацію культурної спадщини громади.

У фокусі - 5 архітектурних пам’яток — втрачених, занедбаних, зруйнованих бомбардуваннями: Успенська церква, Будинок офіцерського зібрання, Паровий млин, Народний дім та Краєзнавчий музей, пише Суспільне.

"Ініціатором цього проєкту був Фонд "Партнерство за Сильну Україну". Ми у них отримали грантове фінансування на попередній проєкт, який ми робили, реалізовували в мистецькому арсеналі, і через певний час, оскільки у нас був певний досвід, роботи із музейними інституціями, вони висловили пропозицію, запросили нас і інших партнерів до консорціуму для того, щоб ми могли спільно втілити проєкт на підтримку та розвиток місцевих локальних ініціатив, культурних осередків, музейних інституцій", — розповіла працівниця держпідприємства "Мистецький арсенал" Ірина Білан.

Розпочали втілювати проєкт "СОУЛ" в Охтирці в травні, завершують у вересні. Організатори зібрали групу з юнаків та дівчат, яким цікаво розбиратися в історії та культурі краю. Розробили сувенірну продукцію з пам’ятками архітектури, провели заняття з музеєм, дискусії з громадськими діячами та людьми, які опікуються збереженням охтирських пам’яток. Зараз роблять кіно.

"Проєкт ми почали із того, що реалізували відеокурс 2-денний для волонтерів, волонтерок нашого проєкту, це було 10 молодих людей і тренер відеограф із Сум і волонтери не тільки дізналися про теорію, а й створили свої перші 3 пробні відео щодо культурної спадщини і архітектури нашого міста. Потім ми запрошували відеографа і розробили 5 відеоробіт саме про ці культурні пам'ятки нашого міста і про людей, які з ними пов'язані, про сучасних діячів нашого міста, і ці відео потроху публікуються на youtube каналі і в соцмережах Охтирського молодіжного центру, вони виходять як п'ять серій щочетверга протягом серпня і вересня 2024 року, і згодом ми плануємо об'єднати їх в один фільм і також випустити у соціальних мережах", — пояснив координатор проєкту "Популяризація місцевої спадщини Охтирської громади" Федір Чернов.

Людмила Міщенко, директорка комунального закладу "Охтирський міський краєзнавчий музей" згадує, як молодь допомагала рятувати експонати і будівлю після бомбардувань. Тепер, говорить, знову всі об’єднані спільною ідеєю — збереження історичних цінностей міста: "Ми пройшли великий шлях, починаючи з Малої Академії, де писали проєкти. І це дуже круто, і сьогодні ми з вами разом. І в дні випробувань, коли музей був зруйнований, ми також були разом, я пам'ятаю це. Я, я скрізь пишаюсь я вами, скрізь про вас кажу".

Олександр Гавриленко — директор "Центру культури і дозвілля” Чернеччинської сільської ради був одним з перших, хто прийшов рятувати будівлю “Народного дому” після бомбардування центру Охтирки 8 березня 2022 року.

"Грантів на відновлення музеїв більше набагато, ніж на будинки культури або центри культури. Більше на бібліотеки йдуть і на музеї, тому в нас трішки по-іншому все це складається. А пошкоджень у нас майже аналогічно. Так же само перекриття, штукатурка, все це прибирали своїми силами", — розповів чоловік.

Монтаж фільму про культурну спадщину, архітектурні пам’ятки та людей, які ними опікуються, завершиться днями, говорять організатори. Місце прем’єри ще не визначене. Фінансують ініціативу уряди Великої Британії, Естонії, Канади, Нідерландів, США, Фінляндії, Швейцарії та Швеції.

Андрій Міхєєв, Анна Книш 

 
kylymy_150523.jpg

bezp_181120.gif

express.gif

pam_100221_02.jpg

bud_250323.jpg

brus_110423_02.jpg

pesok_220823_01.jpg

boiler.jpg