Головна arrow Розділи arrow Місцеві новини arrow Важливо arrow Подвійне ім’я для дитини
Подвійне ім’я для дитини Печать
Автор Админ   
25.09.2023 г.Подвійне ім’я для дитини: компроміс чи поєднання сучасних тенденцій

З першого погляду на новонародженого чи в результаті палких обговорень із залученням кількох поколінь родини – при виборі імені для дитини можуть бути враховані різні нюанси.

Для державної реєстрації народження дитини та присвоєння їй імені необхідно звернутися до відділу державної реєстрації актів цивільного стану або ж скористатися сервісом «єМалятко». 

Слід зауважити, що ім’я дитини визначається за згодою батьків, проте воно може складатися не більше як з двох імен. Виключення – ситуація, якщо мати і (або) батько малюка є представниками національних  меншин і порядок присвоєння імені є національним звичаєм.

Щодо прізвища – дитина завжди матиме прізвище батьків. Якщо ж у тата й мами вони різні, то нащадку за їхньою згодою присвоюється прізвище одного з них або подвійне, утворене шляхом з’єднання прізвищ обох. Яке буде першим – батьки мають визначити самостійно. 

По батькові дитини утворюється від імені батька. Якщо у тата подвійне ім'я, то по батькові дитині присвоюється за одним з них на вибір батьків. По батькові також може утворюватися згідно з національними традиціями або не присвоюватися взагалі лише якщо мама і (або) батько дитини є представниками національних меншин.

Цікавим є той факт, що у разі виникнення спору між батьками щодо прізвища та імені дитини, рішення прийматиме орган опіки та піклування або суд.

Якщо ж заяву подає одинока мама, інформація про батька дитини записується з її слів. Прізвище у дитини буде таке ж, як у мами, ім'я визначається мамою самостійно, а по батькові утворюватиметься від імені, яке зазначила жінка у своїй заяві.

«Працівники органів ДРАЦС Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції з початку року зустрічали бажання новоспечених батьків дати своїй малечі подвійне ім’я. До прикладу, на Сумщині зареєстрували хлопчика з йменням Флорін-Елеодор, на Донеччині видали свідоцтва про народження для Єви-Вікторії та Анни-Софії, на Чернігівщині відтепер зростають Ксенія-Афіна та Софія-Емілія, а на Харківщині – Клара Джоана», - зазначила Ірина СВИСТУН, начальник Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції.

Очільниця також додала, що з початку року спеціалісти управління зареєстрували більше 15 000 народжень, зокрема:

на Донеччині – понад 900 малюків;

на Полтавщині – 4300 дітей;

на Сумщині показник виданих свідоцтв перевищив 2700;

Харківщина поповнилася на понад 4800 маленьких жителів;

фахівці Чернігівщини зареєстрували понад 2700 народжень.

 

 
kylymy_150523.jpg

bezp_181120.gif

express.gif

pam_100221_02.jpg

bud_250323.jpg

brus_110423_02.jpg

pesok_220823_01.jpg