Головна arrow Розділи arrow Місцеві новини arrow Події arrow На Охтирщині знешкодили касетний боєприпас
На Охтирщині знешкодили касетний боєприпас Печать
Автор Админ   
07.08.2023 г.В Охтирському районі вибухотехніки поліції знищили особливо небезпечний касетний боєприпас

Мобільна група вибухотехнічного відділу ГУНП в Сумській області здійснила виїзд до Охтирського району, де в лісі було виявлено суббоєприпас 9Н210 від РСЗВ «Ураган».

До поліції звернувся громадянин з повідомленням про те, що в лісі між селами Білка та Олексине було знайдено касетний боєприпас. Чоловік сфотографував знахідку, тож фахівці відділу вибухотехнічної служби поліції вже мали уявлення з чим матимуть справу.

«Це осколково-фугасний касетний бойовий елемент 9Н210, що застосовується у касетних головних частинах 220-ти міліметрового реактивного снаряда з реактивної системи залпового вогню «Ураган». Вага його 1850 грам, але він містить в собі 300 грам вибухівки і 350 готових уламків у вигляді роликів. Незважаючи на свій невеликий розмір, снаряд потужний, призначений для знищення живої сили противники та техніки на відкритій місцевості. З якоїсь причини він не спрацював, і бойовий елемент знаходився у зведеному стані. За інструкціями його навіть торкатись не можна. Тож він був знищений на місці за допомогою накладного заряду вибухівки, електропідривом», - коментує начальник відділу вибухотехнічної служби ГУНП в Сумській області Ігор Черняк.

Незважаючи на те, що ворожі війська було вигнано з території Сумщини більше року тому, на нашій землі, у полях, в лісах, лісосмугах люди знаходять вибухонебезпечні предмети, снаряди, міни, гранати, тощо. Про свої знахідки громадяни повідомляють поліцію, або рятувальників.

«Крім того Сумщина щодня піддається обстрілам з артилерії з-за кордону, у прикордонних районах влаштовані мінні загородження, тож громадянам треба бути вкрай уважними і обережними, аби не піддавати себе мінній небезпеці. Не слід відвідувати і місця, де розташовувалася ворожа техніка, або на довгий час зупинялися російські військові, в землі можуть бути міни. Ні в якому разі не ігноруйте спеціальні таблички і знаки, що попереджають про мінну небезпеку», - додав Ігор Черняк.

 

Джерело; Відділ комунікації поліції Сумської області

 
kylymy_150523.jpg

Читайте також

bezp_181120.gif

express.gif

pam_100221_02.jpg

bud_250323.jpg

brus_110423_02.jpg

pesok_220823_01.jpg