Для здійснення шахрайств злочинці все частіше використовують соціальні мережі та месенджери
Майже щодня до поліції Сумщини надходять заяви від громадян, які хотіли отримати фінансову допомогу від держави чи якихось благодійних фондів, а натомість втратили заощадження на власних банківських рахунках.
Вчора до поліції звернулася 52-річна жителька Охтирського району та повідомила про те, що 25.04.23 в месенджері "Телеграм" на одному з каналів вона знайшла інформацію про можливість отримання допомоги у розмірі 7300 грн., перейшовши за посиланням та ввівши необхідну інформацію, вже дуже скоро виявила, що з її банківської картки зникли гроші в сумі 19510 грн.
У Охтирці, 43-річна жінка, в мережі Інтернет знайшла інформацію про можливість отримати допомогу "Є-допомога", перейшовши за посиланням та ввівши за запитом необхідну інформацію з власної банківської картки, жінка втратила гроші у сумі 10 000 гривень. "
Подібна неприємність сталася і з 64-річною мешканкою Охтирки. Двадцятого квітня, в соціальній мережі "Facebook" вона знайшла інформацію про можливість отримання виплат "Є-підтримка". Перейшовши за посиланням та ввівши необхідну інформацію, виявила, що з її банківської картки зникли гроші в сумі 5155 грн. Згідно з виписки банку, гроші були перераховані на невідомі послуги.
В Путивлі, під час встановлення додатку "paypal", 48-річна жінка перейшла за посиланням на інший сайт та ввела по запиту "необхідну" інформацію зі своєї банківської картки. Як результат, півтори тисячі гривень були переведені на чужий банківський рахунок.
У Шостці, місцева жителька 40-ка років дізналася в месенджері "Телеграм", нібито від подруги, про можливість отримання допомоги від одного з відомих банків України. Перейшовши за посиланням та ввівши необхідну інформацію з власної банківської картки, жінка втратила майже 25 000 гривень. Виявивши втрату грошей, жінка запідозрила, що її "Телеграм" зламали та звернулася до поліції.
Шановні громадяни, поліція Сумщини вкотре попереджає вас про те, що варто бути дуже обережними плануючи здійснити, або здійснюючи будь-які операції з власними фінансовими заощадженнями, банківськими картковими рахунками і т.п. Пам’ятайте, на світі ще багато зловмисників, які щодня вигадують нові способи, аби привласнити чужі гроші. Не варто довіряти і різним сумнівним пропозиціям в соціальних мережах про фінансову допомогу. Ніхто не буде просто так віддавати вам гроші, а свої заощадження ви можете з легкістю втратити. Пам’ятайте, безкоштовний сир буває лише в мишоловці!
Відділ комунікації поліції Сумської області
|