Головна arrow Розділи arrow Місцеві новини arrow СЛУЖБА 01: Турботи, клопоти, проблеми...
СЛУЖБА 01: Турботи, клопоти, проблеми... Печать
Автор Редактор   
03.08.2005 г.

Попереду спекотна неділя. Неділя жнив, для деяких сільгосппідприємств можливо ще й не одна. Як зібрати та зберегти врожай? Як не допустити втрат?

Рейдовою перевіркою підрозділами МНС спільно з ЗМІ були охоплені господарства району задіяні в жнивах. Що нам показали попередні результати рейду? На жаль більшість господарств не забезпечені первинними засобами пожежогасіння в повному обсязі. Маючи укомпектовану збиральну техніку, керівники забувають про будівлі і споруди господарства задіяні в жнивах, тваринницькі приміщення.

Це стосується ТОВ «1 Травня», КСП ім. Муратова, САТЗТ «Зоря», ПСП «Надія». Великі претензії до стану електромереж сільгосппідприємств ПСП «Хухрянське», ТОВ «ОхтиркаАгро» с. Лутище, ВАТ «Охтирський агрохім» с. Пологи, ПСП «Злагода» с. Бугрувате. Тут слід відмітити, що неодноразові санкції до керівника ПСП «Злагода» с. Бугрувате, не приносять бажаних наслідків. Досі в господарстві є поля, які необорані.

Непокоїть стан справ з пожежними формуваннями в Старо-Іванівській, Олешнянській, В’язівській сільських радах. Тут є в наявності пожежні автомобілі, але відсутнє чергування. Внаслідок чого, пожежу гасити в село за 30 км їде спецмашина з Охтирки. Куди дивляться голови ціх рад? Є претензії по проведення перевірок помешкань та усуненню недоліків в тому числі і в оселях одиноких громадян силами працівників сільських рад. Також деякі голови територіальних громад забувають, що органи самоврядування повинні встановити вид та кількість інвентарю з якими мешканці зобов'язані з'являтися на гасіння пожежі, а також контролювати, щоб біля кожної житлової будівлі була встановлена бочка з водою (вогнегасник), приставна драбина, яка досягає даху, на покрівлі - драбина, що доходить до гребеня даху.

Велику стурбованність викликає застосування відкритого вогню громадянами. В першу чергу багаття в лісі. Горіння настилу є само по собі небезпечно, окрім того продукти горіння погіршують екологічні умови – їдкий дим заважає дихати, а люди, які мають хвороби органів дихання і взагалі ризикують життям. Але найгірше - це можливість перетворювання такої пожежі на верхову, тобто загоряться дерева до маківки. Така надзвичайна ситуація стає стихйним лихом. Швидкість розповсюдження вогню у вітряну погоду порівняна зі швидкістю автомобіля. Теплові потоки, вітер переносять на значні відстані іскри, гілки.

Верхова лісова пожежа в Охтирському районі трапилася в 2002 році на ділянці молодих дерев в с. Хухра. Для її ліквідації були зібрані майже всі сили пожежних підрозділів району. Пожежу великими зусиллями вдалося ліквідувати. Однак збитки від такої пожежі були дуже великі. Для запобігання поширення лісових пожеж пункт 4.1.14 . Правил пожежної безпеки в Україні, що затверджені 19.10.04 р. Наказом МНС України № 126 вимагає наступне: Територія навколо населенних пунктів, дачних та садівничих поселень, об’єктів, розміщених у лісових масивах, повинна утримуватись так, щоб виключалася можливість перекидання лісових, торфових пожеж на будинки та споруди, а у разі виникнення пожеж на об’єктах – поширення вогню на лісови масиви (влаштування захисних протипожежних смуг, прибирання в літній період сухої рослинності, вітролому тощо).

Окремо потрібно згадати, що у період збирання забороняється спалювання стерні, післяжнивних залишків та розведення багать на полях взагалі. Однак керівництво ПСП «Промінь» вважає, мабуть, що вимоги правил пожежної безпеки писані не для нього. Стерня господарства горить, а всі повинні очікувати, чи призведе це до лиха, чи ні... Порушення та невиконання означених вимог призводе до загрози виникнення пожеж. Охтирчани! Дотримуйтесь вимог правил пожежної безпеки! Піклуйтеся про свою безпеку!

Головний фахівець відділу контролю та аналітичного забезпечення ГУ МНС України в Сумській області капітан внутрішньої служби Вольвач Олександр Борисович.

 
kylymy_150523.jpg

bezp_181120.gif

express.gif

pam_100221_02.jpg

bud_250323.jpg

brus_110423_02.jpg

pesok_220823_01.jpg