Реклама

влажн.:

давл.:


Главная arrow Разделы arrow Местные новости arrow Город arrow «Нафтовика» не буде?
«Нафтовика» не буде? Печать
Автор ГородА   
23.05.2018 г.
Охтирський футбольний клуб «Нафтовик-Укрнафта» грає в 1-ій лізі. Попереду ще один матч чемпіонату. Вболівальники переживають, що команда спуститься в 2-гу лігу.А, виявляється, хвилюватися потрібно взагалі за інше! Команда ось-ось зникне! Спорткомплекс заберуть Суми! Саме про це можна зробити висновки прослухавши запис зустрічі Охтирського міського голови Ігоря Алєксєєва з активістами, яка присвячувалася реалізації проектів-переможців минулорічного «Громадського бюджету».

Даний відеосюжет викладений на хостингу Ю-Туб під назвою: «Зустріч громадян та авторів проектів на громадський бюджет із міським головою. Охтирка 10 05 2018». Про спорткомплекс мова йдеться з  50 хв.

Працівників та вболівальників футбольного клубу збурило те, що мова про таке важливе для міста та громади питання ведеться якось поміж іншим, ніби про звичайнісіньку буденну справу . Замість того, щоб бити в усі дзвони, Ігор Алєксєєв ділиться резонансною інформацією неохоче, через силу.

Ще у 2017-ому році «Нафтовику» Охтирський міський голова відмірював часу максимум до жовтня. Втім всупереч прогнозам «жовто-чорна» команда пережила і осінь, і зиму...

Минулоріч було вкрай важливо дотягти до міжсезоння. Під час перерви, без цейтноту, збільшувалися шанси на успішні перемовини. За зимові канікули «Нафтовик» переконав титульного спонсора не відмовлятися від фінансування до кінця сезону.

Не можна сказати, що нашій міській владі взагалі байдужа доля команди-майстрів. Все ж таки ФК «Нафтовик» один з лідерів зі сплати податків. Крім того «Нафтовик» - це бренд. Серед згадувань про Охтирку в інтернеті обов'язково фігурує футбольна тематика.

В місті багато прихильників цього виду спорту, завдяки команді майстрів існує ДЮСШ «Нафтовик»(майже 300 дітей), перша команда є трампліном для молоді у професійний спорт - якщо пошукати, то мотивів для збереження клубу набагато-набагато більше.

В Україні футбол не вписується у рамки чийогось комерційного проекту, мабуть, саме тому влада від спорту не відхрещується. Охтирка з початку проблемного періоду «Нафтовика» також не намагалася вибиватися з загально прийнятих норм.

Наші посадовці приймали участь у складних переговорах з керманичами ПАТ «Укрнафта», відвідували Федерацію футболу, писали листи в різні інстанції...

Але давайте порівняємо два першоліговських клуба однієї області - відносно недавно створений ПФК «Суми» та старожил 1-ого дивізіону ФК «Нафтовик». Чому «муніципали», на яких вже нібито поставили хрест - змогли вижити, а «гусарів» вирішили «списати»?

Відповідь проста - тому що для збереження команди майстрів у своєму місті сумська влада зробила більше, аніж охтирська.

Наприклад, «муніципалів» звели з китайськими інвесторами. І хоча «китайський» експеримент у подальшому себе не виправдав, подібна активність надала потрібний імпульс для порятунку ПФК.

Чи допомагали «гусарам» в пошуках нових спонсорів в Охтирці? Ні.

Все, що мали «Суми» на той критичний час - величезні борги та всього 6 гравців в заявці. Втім вони не тільки вижили, але й гарантували собі виступи наступного сезону у 1-ій Лізі.

Тобто, при активній узгодженій діяльності усіх зацікавлених осіб, витягти з прірви можна будь-який клуб. Чому ж не рятують відносно безпроблемний «Нафтовик»? Клуб з історією, з ім'ям?

Охтирська команда, веде лік своїм перемогам ще з радянського періоду (1980 рік). За часи свого існування двічі вона виходила у елітний український дивізіон. З «Нафтовиком» тісно пов'язана кар'єра третього бомбардира 1-ої Ліги Богдана Єсипа ( 101 гол), Валерія Душкова - тренера збірної України та інших відомих спортсменів.

Для будь-якого райцентру, масштабу Охтирки, клуб подібного рівня -  мрія. А для нас?

Андрій Міхєєв

Нижче пропонується стенограма виступу Ігоря Алєксєєва (близько до оригіналу) на зустрічі 10.05.2018 р.

Ігор Алєксєєв:

- В «Укрнафті» на минулому тижні прийнято рішення про ліквідацію футбольного клубу «Нафтовик». Його не буде. Все. Є рішення правління - футбольного клубу не буде.

Постає питання по спортивному комплексу. ... Весь спортивний комплекс знаходиться у податковій заставі в державній фіскальній службі, за борги, які «Укрнафта» повинна державі. На сьогоднішній день досягнута домовленість і почалася робота по виходу «Укрнафти» з території спорткомплексу.

Їм цей об'єкт не потрібний. Вони (хочемо ми, не хочемо ми) звідти підуть. Аби не повторити долю «Алмазу» ... уже місяців 4 чи 5 (тому) почалася робота, аби цього всього уникнути. І почалася у якому напрямку...

Ми чудово собі розуміємо технічний стан, який там на сьогодні є. По-перше, він нас не влаштовує. Ми домовилися, уже домовилися - мабуть, завтра уже приїде виконавець... «Укрнафта» за власні кошти - до відмови від цього об'єкту - зробить ремонт покрівлі над басейном, зробить шатрову покрівлю, (тому що там є питання). Відремонтує систему кондиціювання в басейні. Тому що, хто там був - бачив, що там постійно волога. (...)

Вони влаштують навколо стадіону бігові доріжки з сучасним покриттям для легкоатлетичних вправ. Вони влаштують за власні кошти на території стадіону стрибкові зони, зони для метань. Стрибкові - це довжина, трійний, висота, жердина. Метання - це ядро, диск...

І весь спорткомплекс буде переданий із балансу «Укрнафти» на баланс територіальної громади Сумської області. Іншими словами облради. З фінансуванням з бюджету області. З подальшим фінансуванням всього комплексу. Домовилися! Я ж не хотів цього казати, ви ж видавлюєте з мене! Зараз ще й тріпати підуть!

Досягнута домовленість по розміщення на територію спорткомплексу спортивного дитячого ліцею. (...)

Якщо нічого не зірветься - спорткомплекс буде збережений.  Якщо нічого не зірветься і все це буде реалізовано на території спорткомплексу крім ліцею-інтернату будуть (і для цього проводяться ці самі роботи) задіяні наші міські секції легкої атлетики. Саме для цього робляться бігові доріжки, стрибкові сектори і таке інше. Крім того буде дозавантажена учнями школа №4. Четверта школа на сьогодні не завантажена учнями у повному обсязі.  Представники школи №4 тут є... Там дітвора, якраз старшого віку і вони будуть дозавантажувати вашу школу.(...)

Охтирські учні зможуть займатися фізкультурою на базі спортивного закладу  однозначно. Але дивіться, щоб не було ніяких ілюзій  і ніяких питань потім. Знаєте чудово, що утримання футбольного поля основного і тренувального з травою ... це дуже коштовна річ. Дуже коштовна річ! Безумовно заняття на бігових доріжках, стрибкових секторах, легка атлетика - там можна буде займатися. А використовувати футбольні поля скоріш за все (ні). Спортивна зала, басейн, підтрибунні приміщення (там до речі також будуть розміщені багато класів і допоміжних приміщень). Вимоги до ліцею вони такі ж самі, як і до школи, тільки трошки більші. Тому доведеться там ще багато чого переробляти. Це вже обраховано при вивченні питання обласною радою. На 10 млн. область дасть фінансування, щоб провести у відповідність для отримання сертифікату.

ImageImageImage 

 

 

 
on-620120_pro_mar.gif

bezp.gif

doma.jpg

Реклама

express.gif

Реклама

drova.jpg

Загрузка...