Реклама

влажн.:

давл.:


Главная
Два в одному: і День частини, і державне свято військових Печать
Автор Газета "Город А"   
15.12.2013 г.

6 грудня в клубі в/ч А0563 військовослужбовці, вете­рани,молодь та представ­ники міської влади зібрались з наго­ди Дня Збройних Сил України. Ця військова частина неодноразово ставала майданчиком для різних урочистостей, але День ЗСУ для підрозділу особливий. Він майже співпадає з днем утворення части­ни, тому традиційно ці свята в 91 інженерному полку поєднуються.

1 грудня 1974 року була створена в/ч 41440, з якої починається історія сучасного підрозділу, який нині розквартирований в мкр.Дачний. Тому не дивно, що саме тут в нашому місті проводяться основні заходи державного свята військових.

91 інженерний полк, незважаючи на мирний час, виконував різні важ­ливі завдання. Його співробітники приймали участь у бойових діях. 22офіцери та прапорщики пройшли Афганську війну, 11 з них за мужність і героїзм були представ­лені до державних нагород. 68 військовослужбовців брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорно­бильській АЕС. За часи незалеж­ності України офіцери частини побу­вали у складі миротворчих місій в Анголі, Ліберії,Лівані, Іраку та Сєрра-Ліоне.

Сапери А0563 працювали над розмінуванням і на території Ук­раїни.Особливо небезпечною була робота по знешкодженню боєпри­пасів після вибуху складів артозброєння у м. Артемівськ, Новобогданівці, Лозовій. За майже40-річну історію військовослужбовці 91 інженерного полку звільнили рідну землю від десятків тисяч за­старілих боєприпасів часів Другої Світової війни. За кожним з цих розмінувань стоять чиїсь врятовані життя.

Про ці та інші факти згадувалось 6 грудня в клубі в/ч А0563.При­красою святкових за­ходів стали виступи ар­тистів, серед яких було чимало юних талантів. Особливо хочеться відмітити старання "підшефного" Правдинського дитячого будинку-інтернату (В.-Писарівський район). Ви­хованки закладу пока­зали яскравий ук­раїнський танок з еле­ментами сучасної хо­реографії, а представ­ники адміністрації виступили з ко­роткою, але вкрай щирою промо­вою, в якій від всього серця подяку­вали військовим А0563 за їхні чес­ноти, за людяність і доброту.

Серед подарунків для части­ни були і "приємності" для ветеранів. Одного з відставних військових підполковни­ка Борятинського Геннадія Максимовича було нагороджено Грамотою Начальника Генштабу - Головноко­мандуючого Збройними Силами Ук­раїни генерал-полковника В.М.Замана. Нагороду вручив голова вете­ранської організації "Маю честь" Ле­онід Могилко.

На жаль, на такому святі не було командира частини.Полковник О.В.Яковець був відсутній у місті з поважної причини. Виступаючи з привітальним словом в.о. Охтирського міського голови О.В.Цілуйко на­гадав присутнім, що 6 грудня є також і Днем святого благовірного велико­го князя Олександра Невського,славетного полководця та тезки ко­мандира А0563. Отож, можна сказа­ти, що в частині потрібно водночас відзначати не два, а одразу три свя­та.

А. Міхєєв

 
Реклама

Реклама