Головна arrow Розділи arrow Місцеві новини arrow Звіт народного депутата по ВО 163 Григорія Дашутіна
Звіт народного депутата по ВО 163 Григорія Дашутіна Печать
Автор Редактор   
22.04.2004 г.

  Народний депутат України двох скликань від 162 та 163 виборчого округів. У Верховній Раді попереднього скликання був головою підкомітету ВР з питань екології, техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій; першим заступником голови комітету Верховної Ради у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів. У березні 2002 року вдруге обраний народним депутатом України. Входить до складу комітету державного будівництва та місцевого самоврядування. Крім того, входить до Міжвідомчої робочої групи з координації здійснення особливо важливих енергозбережних проектів та очолює Постійну делегацію Верховної Ради України в Парламентському вимірі Центральноєвропейської ініціативи. Заступник голови фракції політичних партій „Промисловців та підприємців” і „Трудова Україна”. Є автором та співавтором кількох законопроектів. Зокрема, “Про вибори народних депутатів”, “Про особливості підтримки енергозбереження у бюджетних установах, казенних підприємствах, підприємствах комунальної власності”, “Про розвиток автомобільної промисловості України”. Кількість виступів з місця –1, з трибуни –3.
   Довідка про стан розгляду письмових та усних звернень громадян помічниками та народним депутатом України Г.П. Дашутіним у 2003 році.
         Робота з письмовими та усними зверненнями громадян проводилась згідно Законів України „Про статус народного депутата України” та „Про звернення громадян”.
         Всього у 2003 році до громадських приймалень надійшло 360 письмових звернень громадян: з Охтирського району – 93, Тростянецького – 103, Лебединського – 55, Великописарівського – 53, міста Суми та інших міст області – 56.
         До народного депутата звертались з такими питаннями:
        1. Про надання різних видів допомоги, в тому числі сприянню в безкоштовному лікуванні – 132;
        2. З питань невиплати заробітної плати, грошових заощаджень – 20;
        3. З питань призначення пенсій, субсидій, надання пільг – 48;
        4. З питань газифікації, телефонізації, радіофікації – 35;
        5. З питань сприяння у навчанні (вступу до вузів, технікумів) – 22;
        6. Скарги на дії правоохоронних органів – 8;
        7. З інших питань – 95
        
         Як показує досвід, найчастіше до депутата звертаються представники соціально незахищених верст населення. У письмових зверненнях домінують питання надання гуманітарної допомоги, допомоги, пов’язаної з безкоштовним лікуванням.
         Особистий прийом громадян здійснюється у громадських приймальнях народного депутата України у Сумах, Охтирці, Лебедині, Тростянці та Великій Писарівці щоденно, а сам народний депутат приймає громадян у виборчому окрузі № 163 (Охтирка, Велика Писарівка, Лебедин, Тростянець) останній тиждень кожного місяця. Усі звернення реєструються у книзі особистого прийому, за бажанням громадянина йому надсилається письмова .відповідь.
         Помічники – консультанти народного депутата по Охтирському, Великописарівському, Тростянецькому та Лебединському районах ведуть особистий прийом громадян самостійно у відповідності до Законів України „Про статус народного депутата України” та „Про звернення громадян”.
         На особистому прийомі у 2003 році всього на виборчому окрузі №163 помічниками – консультантами прийнято 1754 громадян. У тому числі:
         – у Лебединському районі – 450 чол.
         – у Тростянецькому районі – 387 чол.
         – у Охтирському районі – 357 чол.
         – у Великописарівському – 230 чол.
         – у громадській приймальні м. Суми – 330 чол.
        Особисто Г.П. Дашутіним в окрузі було прийнято 156 виборців. Разом з тим у ході організованих „Гарячих ліній” з ним мало можливість спілкуватись усе населення Охтирського, Лебединського, Тростянецького та Великописарівського районів.
         Письмові звернення громадян розглядаються тільки у Сумській громадській приймальні народного депутата України. За рік на його ім’я надійшло 360 письмових звернень громадян, з урахуванням колективних звернень – 527.
         Найбільша кількість звернень на особистому прийомі надходять з питань соціального захисту, порушення трудового законодавства, заборгованості по виплаті заробітної плати, пенсійного забезпечення, відмови у нарахуванні субсидій, пільг, переоформлення спадщини, виплати заощаджень, тощо. За результатам особистого прийому громадян інформується керівництво виконавчої влади районів та міст, готуються депутатські звернення, вносяться пропозиції по усуненню виявлених порушень законодавства.
        
        Довідка про благодійну діяльність народного депутата України Григорія Петровича ДАШУТІНА у 2003 році.
         Протягом кількох років Григорій Дашутін активно займається благодійництвом. За його ініціативи і активного сприяння було створено і здійснюється робота двох благодійних фондів – обласного „Благовіст” та Всеукраїнського „Благовіст – з Добром та Надією”.
        Через обласний реалізуються регіональні програми по підтримці талановитої молоді, яка навчається у загальноосвітніх школах, ПТУ, технікумах та вищих навчальних закладах області. Встановлено 128 іменних стипендій для учнів загальноосвітніх шкіл, 28 – ПТУ, 26 – технікумів та коледжів, 19 – для студентів Сумського державного університету та педагогічного.
         Запроваджено конкурси на кращий навчальний загальноосвітній заклад області районного рівня та конкурс серед ПТУ області.
         Надається підтримка талановитим випускникам шкіл округу у вступі на навчання за бюджетні кошти до вищих навчальних закладів обласного центру. На сьогоднішній день 70 юнаків та дівчат отримали відповідні рекомендації народного депутата.
         Піклується Григорій Петрович і про людей похилого віку. 10 мешканців округу, які досягли 100 років і більше, щомісячно отримують іменні пенсії у розмірі 50 гривень.
         Майже чотири роки у співпраці з обласною стоматологічною поліклінікою реалізується проект по наданню стоматологічної допомоги мешканцям віддалених сіл. Значна кількість виборців округу та дітей завдяки народному депутату мала змогу отримати високоякісну медичну допомогу у лікувальних установах Києва та обласного центру.
         Лікувальні заклади районних центрів, обласна клінічна лікарня, обласна дитяча клінічна лікарня отримали сучасне обладнання та препарати.
         Практично усі загальноосвітні заклади округу отримали допомогу для проведення ремонтних та опоряджувальних робіт до нового навчального року.
         Отримують допомогу талановиті молоді митці та спортсмени, підтримуються Всеукраїнські фестивалі „Бором ля” та „Мистецькі береги Ворскли”. Надано допомогу у підготовці до урочистостей з нагоди 150-річчя від дня народження відомого співака Бориса Гмирі. Придбано сценічні костюми для колективів художньої самодіяльності.
         Піклується народний депутат і про духовність. Щорічно за його сприяння вихованці недільної школи при Спасо-Преображенському кафедральному соборі виїздять святими місцями України та Росії. Цього року вони побували в Оптиній Пустині Калузької області.
         Вже двічі за його ініціативи концерн „Укрросметал” спільно з Сумською єпархією провели благодійні виставки робіт вихованців дитячої недільної школи, що діє при Спасо-Преображенському соборі, дітей із шкіл-інтернатів та спеціалізованих дитячих закладів, професійних художників та фотографів.
         У кінці 2004 року обласний благодійний фонд „Благовіст” спільно з Сумською обласною федерацією дитячих організацій виграв грант “Європа – вектор”, наданий Єврокомісією на втілення проекту розвитку громадянського суспільства. Проведення наметових дитячих таборів влітку дасть змогу близько 600 дітям оздоровитися та набути навичок лідерства, роботи в команді, існування у природних умовах.
         Близько 800 школярів з чотирьох районів виборчого округу у кінці грудня – початку січня побували на святі Новорічної ялинки у концерні „Укрросметал”, де їх вітав народний депутат. Там вони розважалися біля ялинки з Дідом Морозом, отримали солодкі подарунки, а потім переглянули виставу у театрі імені Щепкіна. Таке свято пройшло вже вдруге.
         За сприяння та ініціативи Григорія Дашутіна 20 тисяч малозабезпечених громадян округу мають змогу безкоштовно отримувати обласну газету „Благовіст”.
         Вже рік працює Всеукраїнський благодійний фонд „Благовіст – з Добром та Надією”. Всеукраїнський рівень дає можливість більш широкого пошуку донорських організацій, дружніх благодійних фондів, громадських організацій для реалізації благодійних програм та розширення географії діяльності. У 16 регіонах Україна працюють його філії та представництва. Під час Різдв’яних свят відбулося відкриття такого у Полтаві. Першим заходом було свято для дітей-сиріт Полтавщини, влаштоване у приміщенні Полтавського турбомеханічного заводу спільно з німецькою благодійною організацією „Адра”.
         Метою діяльності фонду „Благовіст – з Добром та Надією” є сприяння реалізації прав та свобод громадян, соціальній реабілітації малозабезпечених осіб, які потребують піклування, розвитку соціальної сфери, охорони здоров’я, науки, освіти і культури, реалізації науково-освітніх програм, національно-культурному розвитку а також поліпшенню матеріального становища тих, хто отримує благодійну допомогу.
         Перші акції фонду:
        - спонсорування обласного турніру з волейболу серед ветеранів (чоловіків) у рамках чемпіонату області;
        - надання підтримки талановитій молоді Сумщини, зокрема – допомоги Ользі Палій для участі у Міжнародному конкурсі співаків у Віденській Опері (стала дипломантом конкурсу), Роману Шовкуну – члену збірної України по арчі-біатлону в підготовці до чемпіонату Європи та світу (став срібним призером цих змагань);
        - організація та створення умов для поїздок до Італії на оздоровлення та відпочинок учнів Гребениківської школи інтернату;
        - підтримка проведення футбольних турнірів на Великописарівщині та Лебединщині,
        - сприяння проведенню турнірів з художньої гімнастики,
     &;nbsp;  - надання допомоги у випуску обласної дитячої газети „Бім-Бом”,
        - придбано та передано кардіограф для Великописарівської районної лікарні.
         Через обласний та Всеукраїнський благодійні фонди спрямовано допомоги для соціально-незахищених громадян, бюджетних установ різного спрямування та реалізацію благодійних програм, матеріальної та фінансової допомоги на загальну суму 2 млн.300 тисяч гривень.
         Велику увагу Григорій Петрович приділяє роботі з молоддю. Спільно з Обласним комітетом молодіжних організацій (СОКМО) , міською та обласною держадміністраціями організовано і проведено тренінги-семінари для молодіжних лідерів.
         З 1998 року триває реалізація проекту „Єднання”, основною метою якого є еколого-патріотичне виховання молоді. Цього року група студентів побувала у Карпатах на Івано-Франківщині.
         Цікавою є його програма створення студентських інтелектуальних загонів та організація стажування студентів вищих навчальних закладів на підприємствах концерну „Укрросметал”. Найталановитіші з них мають змогу потрапити у штат концерну ще навчаючись у вузі.
         Про деякі підсумки законотворчої роботи за період четвертої сесії Верховної Ради України четвертого скликання (2 вересня 2003 року -16 січня 2004 року).
        За 40 днів пленарної роботи (відбулося 52 ранкових і вечірніх пленарних засідань) обговорено з прийняттям відповідних рішень понад 350 питань, включених до поточних розкладів засідань. Проведено також 9 парламентських слухань з актуальних питань соціально-економічного розвитку держави, ще стільки ж питань обговорено на днях Уряду України. На виконання головних завдань, які ставились перед сесією, прийнято Державний бюджет України на 2004 рік (в редакції, доопрацьованій Кабінетом Міністрів України); в рамках комплексу питань політичної реформи попередньо схвалено, з урахуванням висновків Конституційного Суду України, законопроект про внесення змін до Конституції України; прийнято за основу проект Трудового кодексу України, у другому читанні – проект Цивільного процесуального кодексу України. З числа законопроектів, визначених Президентом України невідкладними, розглянуто 19. З них 5 ухвалено як закони України, 7 – прийнято за основу для їх підготовки на друге читання, ще 5 підготовлених законопроектів залишилися не розглянутими. Всього за час роботи сесії прийнято рішення стосовно 330 проектів законів, в тому числі прийнято в першому чи другому читанні – 64, ухвалено в цілому як закони України – 102. (З початку скликання розглянуто 1239 законопроектів, прийнято в цілому 488 законів проти 436 за аналогічний період роботи Верховної Ради України минулого скликання). Крім того, за результатами обговорення відповідних питань проголосовано майже 160 постанов організаційного характеру, з кадрових призначень, контрольних повноважень парламенту та законодавчої процедури. В розрізі суб'єктів права законодавчої ініціативи розглянуто 19 законопроектів з числа поданих Президентом України, 129 – Кабінетом Міністрів України, 181 – народними депутатами України, 1 – Національним банком України. За тематичною спрямованістю переважали питання економічної політики (90 розглянутих законопроектів), галузевого розвитку (88) та правової проблематики (48). З числа прийнятих законів на кінець сесії підписано і введено в дію 86, з них ЗО – про ратифікацію міжнародних договорів і угод, 41 – про внесення змін і доповнень до актів чинного законодавства. В новій або оновленій редакції введено в дію 14 законів. Найбільше законопроектів, розглянутих Верховною Радою України, підготовлено комітетами з питань економічної політики, управління народним господарством, власності та інвестицій – 40, з питань фінансів і банківської діяльності – 39, у закордонних справах – 27, з питань аграрної політики та земельних відносин – 23, з питань правової політики – 22. Протягом четвертої сесії суб'єктами законодавчої ініціативи подано на розгляд Верховної Ради (зареєстровано) 570 проектів законів і кодексів та 687 проектів постанов. На кінець сесії на опрацюванні в комітетах Верховної Ради України перебуває понад 1300 законопроектів, переважну більшість з яких планується розглянути на наступній – п'ятій сесії.
         Інформація про виступи у центральній та обласній пресі, на радіо, телебаченні, у Верховній Раді народного депутата України
         Григорія Петровича ДАШУТІНА (2 половина 2003 року), „Голос України”
        № 140 – 30.07 ”Пристрасті за місцевим бюджетом”- Г. Дашутін, М. Берфман
        № 210 – 06.11 Г. Дашутін „Щоб не став хліб гірким”(за наслідками наради у Кролевці)
        „Сумщина”
        № 86 – 26.07 „Народний депутат... ”(Звіт народного депутата)
        Ярмарок”
        № 30 – 24.07 „Григорій Дашутін про ситуацію в Україні...”(прес-конференція) „Прапор перемоги”
        № 32 – 04.07 „ Державна служба стала дієвим інструментом здійснення державної політики” ( про участь народного депутата в урочистостях з нагоди дня державного службовця)
        № 35- 25.07 „Розмова була відвертою...”(про звіт народного депутата)
        № 52 – 06.11 Народний депутат України провів „Гарячу лінію” „Вишневий цвіт”
        № 30 – 25.07 „Людину оцінюють по ділах” (про звіт народного депутата)
        № 45 – 07.11 Депутатські будні (зустріч народного депутата з працівниками міліції)
        „Гаряча лінія” „Життя Лебединщини”
        № 55 – 03.07 „ Виборців цікавило все” („Гарячий телефон)
        № 59 – 26.07 „Держава розбудовується” (з прес-конференції)
        № 81 – 01.10 „Лебединські зустрічі” – робота народного депутата в окрузі.
        № 92 – 08.11 Народний депутат вирішував проблеми лебединців („Гаряча лінія”) „Тростянецький вісник”
        № 51 – 02.07 „Урочисті збори” (виступ Дашутіна)
        № 52 – 04.07 „Прийом веде народний депутат”
        № 57 – 23.07 „Народний депутат Дашутін спілкувався з журналістами”
        № 85 -29.10 „Крок до впровадження нових технологій”(виступ Дашутіна на нараді у Кролевці)
        № 87 – 05.11 “Зустріч з народним депутатом”( на Півненківському цукрозаводі) „Наш Тростянець”
        № 52 – 02.07 „Квіти і вдячність народному депутату”
        № 56 – 19.07 „Звітує народний депутат”
        № 57 – 23.07 „Григорій Дашутін підвів підсумки півріччя”(прес-конференція)
        № 76 – 27.09 Григорій Дашутін „Маємо бути парламентською країною” „Круглий двір”
        №27 03-09.07 „Прийом веде Григорій Дашутін”
        № 40 – 02.10 „Нардеп у Тростянці” (про роботу в окрузі народного депутата)
        № 40 – 02 -08.10 „Нардеп у Тростянці” (про роботу в окрузі народного депутата) „Ворскла”
        № 74 – 20.09 „У селі Вищевеселому” (про зустріч народного депутата України Григорія Дашутіна з учнями та учителями загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів села Вищевеселе Великописарівського району, які посіли ІІ місце в обласному конкурсі).
        № 76 – 27.09 „Питання депутату” („Гаряча лінія” у Писарівці) „Наші серед кращих” (зустріч народного депутата України Г.П. Дашутіна з учнями та викладачами філії Охтирського професійного ліцею селища міського типу Великої Писарівки, яке посіло ІІІ місце.)
        № 80 – 11.10 „Для рідного села” (напередодні приїзду Дашутіна до Пожні)
        № 82 – 18.10 „На святі у Пожні”(приїзд народного депутата)
        № 84 – 25.10 Виступ Дашутіна у Верховній Раді
        № 92 – 22.11 “Зменшувати енергозатрати” (виступ Дашутіна на нараді-семінарі у Кролевці на хлібокомбінаті)
        ОДТРК 18.07, 22.09 – „Депутатський час”,
        протягом кожного місяця – сюжети про роботу народного депутата в окрузі
        ТРК Відікон
        19.10, 27.12 - „Депутатський час”,
        протягом кожного місяця – сюжети про роботу народного депутата в окрузі „Поштовий вісник”
        № 35 – 19.09 Поліпшуючи умови праці...( участь народного депутата Дашутіна у відкритті поштового відділення села Пожня) "Закон та бізнес”
        № 45 – 11.12. „Як вплинуть події...”( коментар Дашутіна)
        ТРК „Київ”
        01.11 Г. Дашутін у програмі „Парламентський вісник” за темою ”Енергозбереження як інструмент зниження собівартості хліба”
        Українське радіо
        06.11 – прями ефір Г. Дашутіна за темою „Парламентська криза. Бюджет – 2004”
        17.11 – Г. Дашутін про рботу депутатської фракції політичних партій Промисловців і підприємців України та „Трудова Україна”
        21.11 – Г. Дашутін про бюджет – 2004
        ТРК „Ера” 08.11 – Інтерв’ю Г. Дашутіна про народного депутата Юлія Іоффе
        21.11 – Г. Дашутін про книговидавничі справи в Україні
        Радіо „Ера”
        12.11 Г. Дашутін про політичну реформу в Україні
        26.11 – Г. Дашутін про бюджет 2004.
       


Матерiал додано:  Володимир Пономаренко, "Політична Україна", Сумська обл.
http://www.polit.com.ua/

 

����������� 

 
+1 #1 имею 31.10.2008 12:32
чому за вашою вказівкаю вигоняють працівників з ваших підприемств м.глухів з порушенням трудового законод.примушені всі писати заяви за бажанням .( директор )рицина а г дав наказ переслідовать тих хто не бажае покинути за його бажанням Я також написав заяву але не через що не знаю законів а тому що нема правди в соц партії як і іншіх нечесно збагаченихіпрац я до якої все життя з душею відносився знецінена дуже погано але повинен вижити.діти ще не стали та з вами й не стануть самостійними
 
kylymy_150523.jpg

bezp_181120.gif

express.gif

pam_100221_02.jpg

bud_250323.jpg

brus_110423_02.jpg

pesok_220823_01.jpg