Реклама
Головна
Охтирчанка стала жертвою псевдобанкірів
Автор Админ   
17.12.2025 г.



В Охтирці зафіксували черговий випадок телефонного шахрайства, пов’язаного з імітацією дзвінків від банківських установ

До поліції звернулася 66-річна мешканка міста, яка повідомила про зникнення коштів з банківської картки. За словами жінки, їй зателефонували з номера, що зовні виглядав як офіційний номер українського банку. Псевдопрацівник повідомив про нібито спробу зламу картки та порадив натиснути цифру "1" для захисту рахунку.

Згодом охтирчанка отримала ще один дзвінок — уже з короткого чотиризначного номера. Виконуючи вказівки автоматичного голосового повідомлення, вона знову натиснула «1». Після цього доступ до банківського застосунку був заблокований. Наступного дня у відділенні банку жінці повідомили, що з її рахунку перерахували 16 350 гривень на невідомий рахунок.

За цим фактом правоохоронці відкрили кримінальне провадження за ч. 4 ст. 190 Кримінального кодексу України — шахрайство.

Поліція застерігає: шахраї активно підміняють телефонні номери та імітують дзвінки і повідомлення від банків. Правоохоронці наголошують, що справжні банківські працівники не просять виконувати жодних дій по телефону та не вимагають конфіденційної інформації. У разі підозрілих дзвінків радять одразу припиняти розмову та самостійно звертатися до банку за офіційним номером.