Охтирський міський краєзнавчий музей дуже постраждав від російських авіабомб і ракет.Він більше не придатний для використання. З забитими фанерою вікнами, зруйнованим дахом, тріснутими стінами.
Зараз фонди музею перевезені в інше приміщення, а на грантові кошти будинок музею законсервовано, аби він міг пережити цю зиму.
Охтирський краєзнавчий музей став пілотним епізодом нового проєкту Благодійної організації "Фонд культурної спадщини України" «Поранена культура», в якому є дві складові:
- документація досвіду музейних працівників та самих музеїв як культурних об’єктів через відеоінтерв’ю з головними дійовими особами за методом усної історії
- діджиталізація культурної спадщини із застосуванням VR-технологій
«З перших днів війни я відчувала колосальну підтримку Олесі Мілованової і Музейного кризового центру, тому радісно сприйняла новину про те, що ми будемо працювати в одному проєкті», - каже директора музею Людмила Міщенко.
Інтерв‘юерка Ліана Бліхарська і операторка Наталі Хасаншін під час експедиції в Охтирку записали п’ять відеоінтерв’ю: із директоркою музею Людмилою Міщенко, яка залишилася в місті і зробила все, щоб врятувати експонати, прибрати сміття з музею, законсервувати будівлю, продовжити роботу музею у режимі наукових досліджень, збору нових експонатів etc і чотирма охтирчанами, які з 9 березня до 23 квітня були активними янголами-волонтерами музею.
«Експедиція в Охтирку наповнена враженнями, емоціями, фактами, фотографіями і відео, сльозами і надіями. Далі обов’язково розповімо детальніше.
За приблизними підрахунками від воєнних дій понад українських музеїв зазнали пошкоджень і втрат. Ми плануємо створити понад 30 епізодів про поранену українську культуру.
Організатор: БО "Фонд культурної спадщини України" за підтримки Представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні (м. Київ)», - повідомив Музейний кризовий центр.
Фото: Валентина Клименко
|