Головна arrow Розділи arrow Місцеві новини arrow Скільки коштує перейменування вулиць
Скільки коштує перейменування вулиць Печать
Автор Админ   
08.12.2022 г.



Охтирська міськрада запропонувала до перейменування 46 вулиць та провулків м.Охтирка. В соцмережах ця новина була сприйнята неоднозначно.

Навіть після того, як вулицями міста проїхали танки російської кантемирівської дівізії, багато хто починав коментар зі слів «Краще б за ці гроші….».

Далі публікуємо роз'яснення Максима Корнієнка, керівника Сумської платформи реформ, у якому він пояснює, скільки коштів доведеться витратити на переоформлення документів, заміну табличок та інші потреби у зв'язку з прийнятим рішенням. У тексті використані офіційні роз'яснення Кабінету міністрів України.

Упродовж останнього часу у багатьох містах України були змінені назви вулиць, провулків, проїздів. За підтримки громадськості вулиці, названі іменами діячів сусідньої держави-агресора, отримують нові назви, в тому числі і імена Героїв України, а міські, сільські і селищні ради відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» приймають рішення про перейменування. У зв'язку з цим багатьох турбує питання, чи потрібно вносити зміни в ті чи інші документи.

Чи потрібно змінювати місце реєстрації

Ні, не потрібно. Законодавство не передбачає обов’язку вносити подібні відомості, оскільки зміна назви вулиці не є зміною реєстрації місця проживання.

Перереєстрацію місця проживання особи можна здійснити під час обміну паспорта чи зміни прізвища, тобто коли виникає безпосередня потреба

Варто зазначити, що на сьогодні реєстрація чи зняття з реєстрації місця проживання/перебування здійснюється відповідно до Порядку декларування та реєстрації місця проживання (перебування), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07 лютого 2022 року № 265, та законів України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» і «Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні».

У разі прийняття рішення про зміну нумерації будинків, перейменування вулиць (проспектів, бульварів, площ, провулків, кварталів тощо), населених пунктів, адміністративно-територіальних одиниць, зміни в адміністративно-територіальному устрої на підставі відповідних актів вносяться зміни до реєстру територіальної громади, зі збереженням попередніх даних, із подальшим внесенням цієї інформації до Єдиного державного демографічного реєстру в установленому Кабінетом Міністрів України порядку. Ці відомості за бажанням особи вносяться до відповідних документів, що містять відомості про місце проживання/перебування.

Чи обов’язково вносити зміни до документів на нерухомість

Не обов'язково. Документи, що засвідчують право власності на нерухомість, залишаються чинними у випадку зміни назви вулиці, на якій вони розташовані.

У випадку перейменування вулиці, на якій розміщена нерухомість, українським законодавством не передбачена необхідність внесення змін до документа про право власності на нерухоме майно, зокрема свідоцтва про право власності, свідоцтва про право на спадщину, договору купівлі-продажу, дарування тощо.

Водночас, у разі потреби, власник майна, стосовно якого відбулися зміни, має право звернутися до органу державної реєстрації прав на нерухоме майно із заявою про внесення змін. Наприклад, у разі потреби купівлі-продажу чи дарування нерухомості. Отож, якщо власник бажає продати, подарувати або передати у спадок свою нерухомість, у документах, які будуть оформлюватися на нового власника, вже буде вказана нова назва.

Чи потрібно змінювати відомості про місцезнаходження юридичної особи

Зміна відомостей про місцезнаходження юридичної особи та фізичної особи підприємця підлягає державній реєстрації відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань».

Перейменування вулиці місцезнаходження юридичної особи є зміною місцезнаходження юридичної особи, що передбачає необхідність внесення відповідних змін в установчі документи, змін до відомостей про фізичну особу-підприємця, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб- підприємців та громадських формувань, повідомлення банківських установ і контрагентів про зміну реквізитів у чинних договорах, виготовлення нової печатки, бланків тощо.

Водночас законодавство не встановлює граничних термінів для проведення зміни відомостей щодо місцезнаходження, а отже, суб’єкт господарювання сам може вирішувати, коли необхідно провести реєстрацію змін.

Відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» адміністративний збір не справляється за проведення державної реєстрації змін, що вносяться до установчих документів благодійних організацій та юридичних осіб, пов’язаних із прийняттям Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

Загалом у межах міського бюджету сума коштів «на дерусифікацію» наближена до нуля — наразі всі організаційні моменти не потребують жодних додаткових витрат, а в перспективі єдина стаття витрат, яка з'явиться — таблички-вказівники на будівлях, які в більшості своїй давно варто замінити як зношені чи неактуальні.

Для сімейних бюджетів містян взагалі зміна назв вулиць не передбачає жодних додаткових витрат — якщо тільки вам самим не захочеться змінити документи, щоб милуватися новою українською адресою замість набридлої московитської.

Нагадаємо. В Охтирці пропонують перейменувати:

вул. академіка Шмідта - вул. Дмитра Багалія

вул. Гагаріна - вул. Леоніда Каденюка

вул. Грибоєдова - вул. Затишна

вул. Дениса Давидова - вул. Небесної сотні

вул. Мічуріна - вул. Довгополюка

вул. Некрасова - вул. Бузкова

вул. Пирогова – немає пропозицій

вул. Пушкіна - вул. Конституційна

вул. Разіна - вул. Степана Бандери

вул. Танкістів-Кантемирівців - вул. Вокзальна

вул. Чкалова - вул. Івана Шаповалова

вул. Тімірязева - вул. Щаслива

пл. Пугачова - пл. Героїв АТО

пров. Амурський - пров. Зоряний

пров. Благоєва - пров. В’ячеслава Чорновола

пров. Герцена - немає пропозицій

пров. Глінки - пров. Дмитра Бортнянського

пров. Дніпропетровський - пров. Дніпровський

пров. Добролюбова - пров. Європейський

пров. Донський - пров. Маріупольський

пров. Достоєвського - пров. Марії Приймаченко

пров. Крамського- пров. Харитоненків

пров. Кутузова - пров. Івана Сірка

пров. Лермонтова - пров. Катерини Білокур

пров. Ломоносова - пров. Миколи Амосова

пров. Матросова - пров. Мелодійний

пров. Матяша - пров. Героїв Азова

пров. Менделєєва - пров. Бузковий

пров. Мічуріна - пров. Ромашковий

пров. Нахімова - пров. Курилівський

пров. Островського - пров. Володимира Лисенка

пров. Павлова - пров. Купальський

пров. Потьомкіна - пров. Героїв Чорнобиля

пров. Радіщева - пров. Назарія Яремчука

пров. Рилєєва - немає пропозицій

пров. Салтикова-Щедріна - пров. Казковий

пров. Стаханівський - пров. Казимира Малевича

пров. Суворова - пров. Ігора Сікорського

пров. Тургенєва - немає пропозицій

пров. Ушакова - пров. Сергія Жиделя

пров. Челюскіна - пров. Покровський

пров. Чернишевського - пров. Михайла Драгоманова

пров. Чехова – немає пропозицій

пров. Шишкіна - пров. Констянтина Власовського

пров. Шолохова - пров. Мусеіба Багірова

пров. 9-го Січня –немає пропозицій 

 

 
kylymy_150523.jpg

bezp_181120.gif

express.gif

pam_100221_02.jpg

bud_250323.jpg

brus_110423_02.jpg

pesok_220823_01.jpg