Головна arrow Розділи arrow Місцеві новини arrow Обов’язки та борги, що передаються зі спадщиною
Обов’язки та борги, що передаються зі спадщиною Печать
Автор Админ   
19.08.2021 г.



Коли мова йде про спадщину, як правило, спадкоємці звикли розраховувати тільки на матеріальні статки та визначені права, проте не слід забувати про обов’язки спадкодавця, зокрема фінансові борги. 

Як розповіли у Північно-Східному міжрегіональному управлінні Міністерства юстиції (м. Суми), згідно з чинним законодавством разом з правами до складу спадщини входять обов’язки, що на момент відкриття спадщини належали спадкодавцеві та не припинилися через його смерть. 

У спадщину переходять обов'язки: 

які випливають з цивільно-правових договорів;  

з відшкодування матеріальної шкоди (збитків), моральної шкоди (присудженої судом за життя спадкодавця);  

по виплаті неустойки у вигляді штрафу або пені (присудженої судом за життя спадкодавця);  

витрати на утримання, догляд, лікування, поховання спадкодавця (але не більше, ніж за 3 роки);   

за договором оренди житла з викупом.

Наприклад, після смерті боржника відбувається заміна його в кредитному зобов’язанні на спадкоємця, який надалі несе відповідальність перед банком у межах вартості майна, одержаного у спадщину. 

Обов'язок плати за зобов’язаннями покладається на спадкоємця, що прийняв спадщину. Разом з тим, не важливо – успадковує особа за законом або за заповітом.

Кожен зі спадкоємців зобов'язаний задовольнити вимоги кредитора особисто, у розмірі, який відповідає його частці у спадщині. 

Черга спадкоємців: якщо не існує заповіту, хто отримує спадщину?

Громадяни, які вперше виступають у ролі потенційних спадкоємців, можуть зіштовхнутися з низкою нагальних юридичних питань. Деякі з них – хто має право на прийняття спадщини та в якому порядку, враховуючи ступінь спорідненості зі спадкодавцем, проводиться передача майна. 

Як розповіли у Північно-Східному міжрегіональному управлінні Міністерства юстиції (м. Суми), в Україні процедура спадкування здійснюється за заповітом або за законом. Якщо остання воля спадкодавця була нотаріально посвідчена та викладена у заповіті, право на спадкування мають особи, визначені у такому документі. 

У разі ж відсутності заповіту, визнання  його недійсним,  неприйняття спадщини або відмови від її прийняття спадкоємцями  за  заповітом,  а  також  у  разі неохоплення заповітом усієї спадщини, спадкування здійснюється відповідно до чинного законодавства, а саме почергово. 

І черга спадкоємців за законом – діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті; той з подружжя, який його пережив; батьки.

ІІ черга спадкоємців – рідні брати та сестри спадкодавця; його баба та дід як з боку батька, так і з боку матері.

ІІІ черга – рідні дядько та тітка спадкодавця. 

ІV черга спадкоємців – особи, які проживали зі спадкодавцем однією сім’єю не менш як п’ять років до часу відкриття спадщини.

До V черги спадкоємців належать всі інші родичі спадкодавця до шостого ступеня споріднення включно, при цьому родичі ближчого ступеня споріднення усувають від права спадкування родичів подальшого ступеня. Також у п’яту чергу спадкоємців включають утриманців спадкодавця, які не були членами його сім’ї.

Важливо! Кожна наступна черга спадкоємців за законом одержує право на спадкування у разі відсутності спадкоємців попередньої черги, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини або відмови від її прийняття та у випадку зміни черговості одержання права на спадкування.



 
kylymy_150523.jpg

bezp_181120.gif

express.gif

pam_100221_02.jpg

bud_250323.jpg

brus_110423_02.jpg

pesok_220823_01.jpg