Главная arrow Разделы arrow Местные новости arrow Район arrow В яких селах Охтирщини вода в колодязях забруднена нітратами
В яких селах Охтирщини вода в колодязях забруднена нітратами Печать
Автор Админ   
15.02.2021 г.З метою профілактики метгемоглобінемії у дітей охтирським відділом ДУ «СОЛЦ МОЗ  України» організовано дослідження питної води з колодязів в Охтирському районі у 2020 році, воду з яких споживають діти віком до 3-х років, на вміст нітратів.

Водно-нітратна метгемоглобінемія розвивається внаслідок порушення транспортування кисню кров’ю й пов’язана з утворенням високого рівня метгемоглобіну в крові та втратою здатності ерітроцитів крові переносити кисень до органів та тканин. У цьому випадку в організмі дитини розвивається кисневе голодування, що призводить до важких наслідків і навіть смерті.

За 2020 рік було досліджено 112 зразків води з колодязів. В 66 зразках виявлено перевищення гігієнічних нормативів за вмістом нітратів (допустимий вміст нітратів 50 мг/дм.куб.)

По населеним пунктам Чернеччинської громади було відібрано 48 зразків води. Не відповідали вимогам 26 зразків води в селах Ясенове, Підлозіїївці, Хухрі і Чернеччині, де по вулиці Лікарняній перевищення вмісту нітратів в 10 раз.

По населених пунктах Чупахівської громади було відібрано 20 проб, з них не відповідали вимогам - 11 проб. Не відповідали вимогам зразки води в селах Лантратівка, Грінченкове, Оленінське, Соборне і селищі Чупахівка, де по вул. Вишневій було перевищення нітратів у 8 разів.

По населених пунктах Грунської громади було відібрано 27 проб, з них не відповідали вимогам - 18 проб. Не відповідали вимогам зразки води в селах  Грунь, Куземин, В’язове, Рибальське , а в селі Бандури по вул. Яблуневій перевищення нітратів було в 6,5 раза. Перевищення у воді із цього ж колодязя було у 8,6 разів в 2019 році. 

По населених пунктах Комишанської громади було відібрано 12 проб, з них не відповідали вимогам - 7 проб. Не відповідали вимогам зразки води в селах  Миколаївка і Комиші, де по вул. Вишневій перевищення вмісту нітратів було в 15 разів. Перевищення у воді із цього ж колодязя було в 2019 році. 

Однією з причин наявності нітратів у воді з шахтних колодязів є недотримання їхніми власниками санітарних вимог при облаштуванні колодязів, вигрібних ям, надвірних туалетів, місць утримання худоби, тощо.

З приводу виявлених невідповідностей якості води, головам сільських громад були направлені листи з рекомендаціями.

Валентин Доля, лікар з загальної гігієни Охтирського відділу ДУ «СОЛЦ МОЗ України» 


 
on_110221.gif

bezp_181120.gif

Реклама
Реклама

express.gif

Реклама
Реклама

voda_090221.jpg

pam_100221_02.jpg
Загрузка...

Реклама