Реклама

влажн.:

давл.:


Главная arrow Разделы arrow Местные новости arrow Город arrow Охтирський район, до побачення
Охтирський район, до побачення Печать
Автор ГородА   
14.04.2020 г.


Про те, що Охтирський район ймовірно зникне з мапи України, писали й раніше. Але недавно про це вже з певністю повідомив сумський експерт з місцевого самоврядування Олександр Хоруженко. Натомість офіційної інформації щодо цього, ми не знайшли. 

 «На спільній нараді Мінрегіону, Сумської облдержадміністрації, Сумської обласної ради, народних депутатів та групи зацікавлених експертів було прийнято узгоджене всіма рішення про новий субрегіональний рівень Сумської області», - написав експерт на своїй сторінці у Фейсбук.

За його словами: «В наступні місяці замість нинішніх 18 районів з їхньою інфраструктурою, районними радами та державними чиновниками, будуть створені три нових адміністративних округи з центрами у Сумах, Конотопу та Шостці. Самоврядних функцій у них не буде, районних рад туди обирати не будуть. Там працюватиме офіс префекта, який координуватиме роботу державних органів влади. Наступні місцеві вибори мають відбутися вже на новій територіальній основі в кінці жовтня 2020 року», - вважає Олександр Хоруженко.

На той час ні Сумська обласна державна адміністрація, ні обласна рада офіційно нічого щодо остаточного поділу, чи то об'єднання районів - не повідомляли. Натомість Мінрегіон на своєму сайті розмістив інформацію, за якою усі області отримали консультації щодо формування нових районів, а громадянам щодо цього перейматися немає сенсу.

З посиланням на відеоконференцію щодо формування адмінтерустрою субрегіонального рівня, яка відбулася 1 квітня, Мінрегіон повідомляє наступне: «Ні місцеве самоврядування, ні жителі громад ніколи не впливали на те, як організовувалися прокурорські, судові округи, як на місцях формувалися органи юстиції, податкової, поліції та інші державні органи виконавчої влади. Так і має бути, бо це суто державні функції. І зараз, коли ми говоримо про нові райони, то маємо на увазі впорядкування діяльності в областях саме державних органів. Самоврядних функцій на районному рівні не залишиться. Отже ні жителям, ні керівництву громад немає сенсу перейматися з приводу майбутньої конфігурації районів». Ця теза нібито належить заступнику Міністра розвитку громад і територій В'ячеславу Негоді.

За інформацією Мінрегіону, у Сумській області ОДА пропонує створити п'ять районів: Шостинський, Конотопський, Сумський, Роменський та Охтирський. Більшість же експертів впевнені, що на території області варто сформувати чотири райони - без Роменського, який не відповідає параметрам методичних рекомендацій. Частина ж експертів взагалі вважає, що достатньо трьох районів: Шостинського, Конотопського і Сумського.

Народний депутат Віталій Безгін, який співголовує на обговореннях, зазначив, що шанси бути підтриманими парламентським комітетом є у варіантів на чотири, а краще - на три райони.

Отже, офіційної інформації, яка би остаточно стверджувала, що в Сумській області залишиться три райони - станом на 6 квітня ще не було. Але Олександр Хоруженко, який взявся проголосити це як факт, можливо, знає більше.

 
gem-620120.gif

bezp.gif

Реклама
Реклама

express.gif

Реклама
Реклама

voda_230320.jpg

drova_210520.jpg 

Загрузка...

Реклама