Головна arrow Розділи arrow Місцеві новини arrow Політика arrow Суд выигран
Суд выигран Печать
Автор Редактор   
08.08.2005 г.

(Обновлено - полный текст)

8 августа в Аппеляционном суде, в Сумах, была рассмотрена аппеляция городского головы Ирины Демченко по поводу референдума, о котором мы много писали.

Суд Демченко проигран, решение суда, по которому исполкому госовета следует зарегистрировать инициативную группу, должно вступить с силу.

Справа №22-а-1259 2005 р. Головуючий у 1-й інстанції- В'юник Н.Г.
Категорія -46 Суддя-доповідач - Білецький О.М.

УХВАЛА

08 серпня 2005 року колегія суддів судової палати з цивільних справ апеляційного суду Сумської області в складі:

головуючого - Маслова В. О.
суддів - Білецького О.М., Хвостика С. Г.
з участю секретаря судового засідання - Назарової О. М.
та особи, яка приймає участь у справі - заявника Діброви К. Ю.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні апеляційного суду цивільну справу за апеляційного скаргою Охтирського міського голови Дємченко Ірини Іванівни на рішення Великоіінсарівського районного суду Сумської області від 11 травня 2005 року у справі за скаргою Діброви Костянтина Юрійовича на дії Охтирського міського голови по відмові в реєстрації ініціативної групи місцевого референдуму,-

встановила:

Заявник звернувся до суду 22 лютого 2005 року.

Вимоги мотивував тим, що 28 січня 2005 року зборами громадян мешканців міста Охтирки, учасником і секретарем яких він був, прийнято рішення про проведення місцевого референдуму з питання дострокового припинення повноважень міського голови Демченко Ірини Іванівни. На цих зборах обрано ініціативну групу, яка 1 лютого 2005 року подала міському голові заяву про її реєстрацію та про видачу свідоцтва про реєстрацію.

Однак, міський голова м. Охтирки Демченко І.І. 9 лютого 2005 року відмовила в задоволенні цієї заяви, посилаючись на порушення при проведенні зборів, складанні списків і підрахунку голосів та відсутність підстав для дострокового припинення її повноважень.

Просив визнати неправомірними дії Охтирського міського голови Демченко І.І. по відмові в реєстрації ініціативної групи та зобов'язати її провести реєстрацію ініціативної групи по проведенню місцевого референдуму про дострокове припинення повноважень міською голови Демченко І.І.

Рішенням Великописарівського суду від 11 травня 2005 року скаргу задоволено.

В апеляційній скарзі Охтирський міський голова, посилаючись на невідповідність висновків обставинам справи, порушення норм матеріального і процесуального права, просить це рішення скасувати і направити справу на новий розгляд.

Перевіривши доводи і заперечення, дослідивши матеріали, колегія суддів не знаходить підстав для задоволення апеляційної скарги.

Місцевий суд повно і всебічно з'ясував обставини, належно оцінив докази, вірно встановив правовідносини та ухвалив законне і обгрунтоване рішення.

Як вірно встановлено судом, 28 січня 2005 року в приміщенні Будинку молоді в м. Охтирка відбулися збори громадян, які постійно проживають на території адміністративно-територіальної одиниці та мають право брати участь у місцевому референдумі.

Перед початком зборів було проведено реєстрацію учасників, складено їх список у кількості 399 чоловік.

Переважною більшістю голосів учасників зборів схвалено пропозицію про проведення місцевого референдуму з питання дострокового припинення повноважень міського голови, точно сформульовано питання, яке запропоновано винести на референдум та утворено ініціативну групу у складі 32 чоловік. До складу цієї групи ввійшов Діброва К. Ю.

Про проведення зборів складено протокол із зазначенням результатів голосування.

Оформлені належним чином документи зборів та підписане членами ініціативної групи зобов'язання про додержання ними законодавства України про референдум були 1 лютого 2005 року подані Охтирському міському голові для реєстрації ініціативної групи.

Вказані дії учасників зборів відповідали вимогам ст.ст. 6, 16, 17 Закону України «Про всеукраїнський та місцеві референдуми», а тому Охтирський міський голова Демченко І.І. зобов'язана була, згідно ч. 4 ст. 17 цього Закону протягом 10 днів зареєструвати ініціативну групу, після чого у триденний строк видати їй відповідне свідоцтво та посвідчення членам цієї групи.

Однак, міський голова Демченко І.І. листом від 9 лютого 2005 року відмовила у такій реєстрації, посилаючись на порушення процедури проведення зборів, повторність внесення осіб до списків, участь у зборах осіб, які не проживають і не зареєстровані у місті, на порушення під час голосування та підрахунку голосів, а також відсутність підстав для дострокового припинення повноважень.

Така відмова не ґрунтується на зібраних доказах і суперечить вказаному закону, а тому суд обґрунтовано визнав неправомірними вказані дії суб'єкта оскарження і захистив порушене конституційне право громадян на участь у державному управлінні.

Протилежного міський голова, в супереч ст.ст. 15, 30 ЦПК України не довела і доводи апеляційної скарги висновків суду не спростовують.

Закон не обумовлює винесення цього питання на вирішення зборів громадян наявністю чи відсутністю конкретних фактів порушень в діяльності міського голови.

Особи щодо яких допущено неточності в адресах місця проживання приймали участь у зборах і мають право на участь у місцевому референдумі.

Навіть за тих обставин, про які зазначає апелянт, а саме: повторного внесення до списку і непроживання на території адміністративно-територіальної одиниці ряду осіб, неучасті у голосуванні певних громадян, фактично у зборах прийняли участь у зборах понад 200 громадян України, які мають право на участь у даному місцевому референдумі.

Відповідно до ст. 248-1 ЦПК України заявник вправі був особисто звернутись до суду з вказаною скаргою і суд фактично вирішив лише його звернення.

Інших порушень, на які посилається міський голова, не встановлено.

Таким чином, рішення суду першої інстанції постановлене з дотриманням норм іішгеріального і процесуального права, а тому підстав для його зміни чи скасування не вбачається.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 306, 312, 313 ЦПК України, колегія суддів,-

ухвалила:

Апеляційну скаргу відхилити, а рішення Великописарівського районного суду Сумської області від 11 травня 2005 року в даній справі залишити без зміни.

Ухвала набирає чинності негайно, однак може бути оскаржена до Верховного Суду України через місцевий суд протягом одного місяця з дня проголошення.

Головуючий - Маслов В.О.

Судді: Білецький О.М., Хвостик С.Г.

 
kylymy_150523.jpg

bezp_181120.gif

express.gif

pam_100221_02.jpg

bud_250323.jpg

brus_110423_02.jpg

pesok_220823_01.jpg