Главная arrow Разделы arrow Местные новости arrow Город arrow Громадська рада відстоювала Соснове озеро
Громадська рада відстоювала Соснове озеро Печать
Автор Админ   
29.01.2020 г.
ImageВидобуток піску біля озера Соснове тільки відтермінували

 

27 січня в мерії пройшло чергове засідання Громадської ради при виконавчому комітеті Охтирської міської ради (далі - ГР), присвячене розробці родовища будівельного піску «Озеро Соснове».

За запевненням Костянтина Ткачова, засновник ПрАТ «Суми-Надра» (СН) - підприємства, яке здійснило розвідку родовища в районі 2-ох штучних ставків біля автошколи - пісок тут унікальний. Розмір зерна у середньому 1,6 мм - що є чи не найкращим, на думку Костянтина Яковича, показником в Україні. Коштуватиме він 200 грн. за кубометр.

Але розвідати, це тільки частина справи. Потрібно налагодити процес видобування, отримати ліцензію, придбати необхідні механізми, вирішити проблему транспортування, набрати працівників тощо. Вже на початку руху в плані документації у СН виникли серйозні проблеми.

Занепокоєні можливістю залишитися без води, мешканці навколишніх будинків написали звернення до міського голови Ігоря Алєксєєва. Копію листа принесли на засідання ГР. В залі окрім членів ГР, представника та гол.бухгалтера СН, зібралися члени виконкому, депутати міськради та мер Ігор Алєксєєв, а також представники ЗМІ. Відеозйомку вела Наталія Панова.

Міському голові раз по раз нагадували про конфлікт інтересів, так як директором СН працює його син. Виділялися у локальних сутичках з Ігорем Алєксєєвим  лікар Володимир Моїсеєнко та екс-мер Охтирки Ірина Демченко. Опоненти закидали один одному різні звинувачення, в тому числі, хто більше наказав дурниць сьогодні та в попередніх зустрічах. Між виступами доносилися репліки на кшталт, «один син пісок в Охтирці намиватиме, а другий  у Харкові дороги будуватиме». Обіцяних підприємством 6 робочих місць та 1 млн. 350 тис надходжень у бюджет на думку членів ГР занадто мало, якщо врахувати унікальність родовища.

У відповідь мер дивувався обмеженості ораторів. Бо лише за очистку ставків «земснарядом» та облаштування зони відпочинку у болоті вже можна сміло запрошувати підприємство. А тут ще майже півтора мільйони щороку на 20 років вперед. Це і дорога, і водогін, і ще багато чого. А хто розкидається мільйонами наче дріб'язком - безвідповідальні люди, які діють не на користь громади, а в своїх особистих інтересах.

Підпавши під такий перехресний обстріл, Ткачов - літній чоловік, з поганим слухом та паличкою, раз по раз проходив з трибуни через весь зал до кожного, хто піднімався висловитися. Але виявлялося, що особливих претензій до СН у членів ГР немає. Як ділову людину, що викликає тільки повагу, охарактеризувала геолога Демченко, продовжуючи тим не менш, енергійно торпедувати розробку копалин.

Хоча порушень законодавства з боку підприємства не встановлено, до мера у присутніх претензій накопилося вагон і маленький візок. А Ткачов все ніяк не міг зрозуміти, у чому ж криється головна проблема, чому він зтикається з активною протидією.

Рівень води у найактивніший період намиву у житловому секторі, може впасти на 1 мм. Тому про висохлі колодязі мови йти не може. Видобуток піску намивним способом призведе до відкриття джерел. Штучні ставки стануть глибокими, чистими. Планується відремонтувати залізничну колію та перевозити продукцію вагонами, а не автотранспортом. Зникне болото та багнюка. На додачу підприємство зможе допомагати піском на громадські потреби міста. Родовище відсьогодні працюватиме на прийдешні покоління. Якщо казати про шкоду екології - чи її хтось з присутніх помітив від Пологівської дільниці, де видобувається на порядок більше, ніж планується в Охтирці? о. Соснове видобувати у місяць максимум 6 тис. тон - обіцяв геолог, - а 2 ставка з кожним днем ставатимуть красивішими, зручнішими для відпочинку.

Чим далі заходили баталії в залі між членами ГР та владою, тим більше не розумів ситуацію старенький чоловік. Його очікування, що громада зрадіє, тому, що він з колегами винайшов і, тим самим, подарував Охтирці унікальне родовище, не виправдовувалися аж ніяк.

Спочатку гість, вирішив, що хтось з присутніх поклав око на знайдене родовище і хоче відтіснити СН. Однак, по закону розробку копалин може вести тільки той, що їх знайшов. З цим не погоджувався Моїсеєнко. Володимир Михайлович переконував, що можна провести нову розвідку у цьому ж місці, і, таким чином, здобути право на розробку. До того ж на громадські слухання, які дали старт даному інвестиційному проекту, виявляється прийшло... лише 2 особи!, одна з яких - сам мер, що не може не викликати недовіру - наголошував активіст. На засідання Моїсеєнко підготував проект рішення, який прийняли майже без змін. А саме: інформацію СН прийняти до відома та запропонувати провести громадське обговорення інвестпроекту.

Ткачов виглядав дезорієнтованим, він не розумів, чому ставляться палки в колеса. В особистому спілкуванні він, за словами громадського активіста Володимира Марковича Новицького, навіть, сказав «як я вас всіх ненавиджу». Ще щось хотів додати геолог у мікрофон на адресу ГР, але у зв'язку з вичерпанням порядку денного, засідання завершили.

Мер без іронії щиро подякував усім присутнім за діловий підхід до справи, без спекуляцій та деструктиву, що  його дуже вразило. Але попри одноголосне рішення ГР, Алєксєєв пообіцяв всупереч усім рекомендаціям активістів все-таки винести питання СН на чергову сесію. (Вже відомо, що депутати проголосували проти внесення цього питання до порядку денного)

Отож, засідання громадськості у присутності міської влади надало можливість сторонам висловитися, але, на жаль, люди не почули один одного. Можна не сумніватися, що Алєксєєв приходив з вже з готовим рішенням стосовно СН, як і його опоненти.

Після завершення засідання влада і активісти обмінялися ще низкою звинувачень. Вони стосувалися заборони розміщення протоколу попереднього засідання ГР на сайті мерії. Міський голова вказував на недостовірність викладеної в протоколі інформації, а голова ГР Тетяна Радченко це спростовувала, а також апелювала до обов'язкового розміщення документу, незалежно від його змісту.

Активісти знову раз по раз поверталися до неналежної організації громадських слухань; звинувачуючи владу у хитрощах, які дозволили СН проводити розвідку копалин з 2015 року на безальтернативній основі та іншому. Мер же підсумував важкі дебати, висловом, що проект пройшов 4 етапи з Агенцією ЄС і виконану величезну роботу потрібно завершити.

Андрій Міхєєв

ImageImageImageImageImageImageImage 

 

Фото документів на нашій сторінці у фейсбук :

https://www.facebook.com/okhtyrkaportal/ 

 
on_110720.gif

bezp.gif

Реклама
Реклама

express.gif

Реклама
Реклама

voda_230320.jpg

electro.jpg

Загрузка...

Реклама