Реклама

влажн.:

давл.:


Главная arrow Разделы arrow Местные новости arrow Город arrow "Нафтовик" - варто повертати легенду!!!
"Нафтовик" - варто повертати легенду!!! Печать
Автор Админ   
19.06.2019 г.
Публікуємо лист міського голови сусіднього Тростянця про нашу біль. «Нафтовик».

Саме з перших ударів маленьких футболістів виростають великі футбольні зірки. Але чи всі механізми в нашій країні працюють сьогодні по стимулюванню навчання дітей футболу? Чи є дорослі приклади для юних гравців в кожному місті? Чи розуміє місцева влада, бізнес, громадськість взагалі роль наймассовішого виду спорту-футболу та впливу його інфраструктури в контексті якісного і збалансованого розвитку міста???
Сьогодні буду писати не за Тростянець, де ми поставили розвиток футболу серед пріоритетів, будуємо футбольні поля, створили Академію спорта і залучили якісних тренерів, відновили кілька гарних дорослих команд.
Я буду писати про сусідню Охтирку, майже 50-ти тисячне місто в Сумській області і футбольну історію, що нажаль зникла.
"Нафтовик"- саме таку назву дали клубу дуже давно його ініціатори. Хто саме це був, підкажуть охтирчани. Назва не з проста. Саме у Охтирці працюють і донині нафтовидобувні та обслуговуючі підприємства з з сотнями працівників. Саме тут, на навколішній території видобувалося буля третини всієї української нафти. І поява футбольного клубу була не випадкова. Розквіт клубу стався за часів керівництва в Охтирці "Охтирканафтогазом" Романа Костянтиновича Рапія - "золотої" для Охтирки людини. Людина розуміла як розвивати підприємство і як допомагати розвивати місто. Стадіон "Нафтовик", басейн з спортзалом, готель для футболістів, потужна футбольна школа для дітей - все це перетворило невеликий райцентр на Сумщині, на зразкове успішне місто, з святами і концертами чи не всіх зірок СРСР. 
Напревеликий жаль Роман Костянтинович трагічно загинув в 1998 році в автокатастрофі. Але розпочата цією видатною людиною справа ще довго жила.
2007 рік - "Нафтовик" виходить в вищу лігу українського футболу і в першому ж своєму матчі перемагає на виїзді "Динамо" Київ....
Минули роки. 
Те, що сталося з клубом в минулому році - важко описати словами.....
Його просто не стало!!!
Через різні обставини, непорозуміння, не бажання когось бачити перспективу і важливість футболу для міста і його мешканців, інші пріоритети і тд. Кожен з причетних в цій історії назве свої причини, але ж маємо те, що маємо. "Нафтовика" немає. Зникла одна з найвидатніших команд Сумщини. А з нею йде поступово в небуття і вся спортивна інфраструктура клуба. Який це удар по почуттям тисяч вболівальників Охтирки, можна лише здогадуватися. Адже навіть ми, тростянчани поспішали на матчі з зірками українського футболу до Охтирки ще пацанами. А скільки дітей самої Охтирки виросло на футболі.
Невже це все, точно кінець???
Важко дивитися на обшарпані плакати, бур'ян, що пробивається крізь асфальт, закритий басейн, в якому рушаться стіни і починають випадати вікна і пустоту на трибунах та розпач в очах кожного, з ким довелося зустрітися і поговорити про "Нафтовик" і сьогоднішній стан стадіону. 
І це лише минув рік. Що буде далі???
Колись у 1992 році така сама судьба була уготована спортивній базі "Нескучне" у Тростянці. Її через безгосподарність за два роки втратили вщент розібравши, бо була в  заставі через несплачені податки.
Схожа історія? 
Сьогодні ми намагаємося з руїн поступово відроджувати цю спортбазу і повертати біатлон на тростянецьку землю. Сьогодні ми реконструюємо свій стадіон ім.В.П.Куца і вберегли команду Олександра Сєкуна. Сьогодні зберігаємо тренерський штаб і навчаємо діточок не лише з Тростянця, а і з Охтирки. 
Чому? Бо не байдуже! Бо це дуже важливо для наших дітей і майбутніх поколінь!!!
Тож чи не настала пора зайнятися відродженням Легенди - "Нафтовика" з Охтирки? 
І я готовий цим питанням зайнятися!!!
Переконаний, тисячі охтирчан підтримають цю гарну справу!!!

Юрій Бова.

ImageImageImage

ImageImageImage

ImageImage 

 

 
onclinik_010719.gif

bezp.gif

doma.jpg

Реклама

express.gif

Реклама
Загрузка...

Реклама