Реклама

влажн.:

давл.:


Главная arrow Разделы arrow Местные новости arrow Город arrow Гендерна рівність по-охтирськи: жінки працюють, чоловіки - засідають
Гендерна рівність по-охтирськи: жінки працюють, чоловіки - засідають Печать
Автор ГородА   
02.04.2019 г.
По поверненні з Києва міський голова Ігор Алєксєєв поділився враженнями від круглого столу, в якому брав участь як член Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи.

Захід на тему «Гендерна рівність та відкрите урядування задля підсилення місцевої демократії» організували Асоціація міст України та згаданий Конгрес. Українські та міжнародні учасники круглого столу обговорили основні пріоритети щодо гендерної рівності на місцях, обмінялися досвідом. Нам щодо цього цікава саме Охтирка. І маємо визнати, гендерна рівність по-охтирськи не позбавлена специфіки.

 

Словник: Ґендерна рівність - рівний правовий статус жінок і чоловіків та рівні можливості для його реалізації, що дозволяє особам обох статей брати рівну участь у всіх сферах життєдіяльності суспільства (Конституція України). Ґендерна рівність означає наявність рівних умов для жінок і чоловіків у реалізації всіх прав людини та можливостей участі в політичному, економічному, соціальному та культурному розвитку, а також рівного користування його результатами. 

Круглий стіл щодо гендерної рівності мав місце у Києві 14-15 березня. Випадково чи ні, але саме 14 березня, слухаючи звіт розпорядників бюджетних коштів у залі засідань Охтирської міської ради, я теж переймалася рівними можливостями чоловіків і жінок. Коли говорять про гендерну рівність, переважно мають на увазі різні прояви дискримінації жінок, включно з меншою заробітною платою, гіршим доступом до керівних посад та представницьких функцій. Але по факту картинка дещо інша. Схоже, жінок пора захищати від надмірної роботи. Серед семи керівників основних розпорядників бюджетних коштів (структурних підрозділів Охтирської міської ради), яких довелося послухати щодо бюджету, було лише двоє чоловіків. Я порахувала присутніх у залі керівників і спеціалістів відділів та управлінь. З 25 осіб - лише троє чоловічої статі. Тобто, на основних відповідальних посадах в органі місцевого самоврядування в Охтирці працюють жінки. 

Міський голова визнає, що саме участь у круглому столі спонукала подивитися на статистику представлення чоловіків і жінок у державних установах та організаціях, органах місцевого самоврядування. І що ж вийшло? А вийшло те, що чоловіки переважають лише у силових структурах, але й там, зокрема в поліції і прокуратурі 30-40% особового складу - це жінки. «Тримають планку» лише пожежники, де жінок 5,2%. Очевидно, за цю прикрість помстився Пенсійний фонд, в Охтирському відділенні якого немає жодного чоловіка, колектив на 100% жіночий.

Загалом жіночого населення в Охтирці більше, ніж чоловіків - 55,1%, але коли діло доходить до представництва на відповідальних посадах бюджетної сфери, чоловіки кудись вивітрюються.

Співвідношення жінок і чоловіків у закладах освіти Охтирської міської ради - 1006 жінок проти 160 чоловіків, керують освітою переважно жінки. В Охтирському управлінні державної казначейської служби з 22 працівників - 20 жінки, які переважають і на керівних постах. У відносно нечисельній міграційній службі (7 працівників) жінок також більше, хоча серед керівників - паритет. У Фонді соціального страхування - левова частка це жінки, у центрі зайнятості та суді - також жіноча складова переважає кардинально.

Навіть серед журналістів, що прийшли на брифінг до міського голови не було жодного чоловіка.

Зате чоловіки домінують там, де роботи менше, а пошани більше - у депутатському корпусі. Серед 34 обранців охтирчан 26 чоловіків і лише 8 жінок. 

Варто зауважити, що коли ми говоримо «жінки працюють», ми залишаємо за дужками додаткове безоплатне навантаження, яке люблять романтизувати під назвою «берегиня». За даними статистики чоловіки сьогодні ні в Україні, ні в жодній країні світу не займаються в рівній з жінками мірі домашньою, неоплачуваною роботою, доглядом за дітьми. Така робота часто взагалі не вважається роботою і не цінується, разом з тим залишаючись відповідальністю жінки і відбираючи час та ресурси, які могли би бути витраченими в кар'єрному зростанні чи навчанні. Саме тому вони і в депутати не йдуть. Бо для цього треба було би додати іще кілька годин до доби.

Також у жінок є більше шансів довше затриматися на посадах середньої ланки. Коли йдеться про керівну посаду, скоріше виграє претендент чоловічої статі. Та й на нижчу заробітну плату скоріше погодиться жінка, а в бюджетній сфері, як відомо, великих заробітків немає. 

У Житомирі, наприклад, на грантові кошти розробили гендерний паспорт міста, яким і похвалилися на засіданні круглого столу у Києві. Міський голова Охтирки Ігор Алєксєєв вважає, що гендерна ситуація, яку відкрила нам статистика, вимагає більше дослухатися до жіночої думки. Міський голова пропонує провести опитування серед жінок Охтирки аби врахувати їхні побажання при складанні програми соціально-економічного розвитку міста.

 

Анна Протасова

 
onclinik_010719.gif

bezp.gif

doma.jpg

Реклама

express.gif

Реклама

buy_091219.jpg

Загрузка...

Реклама