Реклама

влажн.:

давл.:


Главная arrow Разделы arrow Местные новости arrow Город arrow В Охтирці пройдуть навчання, наближені до бойових
В Охтирці пройдуть навчання, наближені до бойових Печать
Автор ГородА   
03.09.2018 г.
22 серпня відбулося пленарне засідання сорок дев'ятої сесії Охтирської міської ради сьомого скликання. На порядку денному, серед решти важливих для міста питань, ухвалювалося рішення «Про внесення змін до Програми економічного і соціального розвитку м. Охтирка на 2018 рік».

За самим заголовком неможливо визначити, про що конкретно йдеться - це загальна назва. Істина криється у змісті документу. А в ньому, зокрема, йшлося про гроші на проведення в Охтирці навчань територіальної оборони - найближчого резерву ВСУ. Як сказав міський голова Ігор Алєксєєв, якщо хтось забув, що Україна фактично перебуває у стані війни, то це добре нагадування.

Отже, в Охтирці, на військовому полігоні поблизу села Чернеччина, проведуть навчання підрозділів територіальної оборони, де резервісти набуватимуть практичних навичок у володінні штатною зброєю, виконуватимуть завдання в умовах, наближених до бойових.

Але для того, аби все це відбулося, депутати Охтирської міської ради мали ухвалити рішення, яким передбачити 100 тисяч гривень шефської допомоги Збройним Силам України. Тобто, в організації та проведенні 10-денних навчальних зборів з особовим складом батальйону територіальної оборони (субвенція державному бюджету), місто має взяти участь не тільки людьми, але й грошима. Логічно, коли йдеться саме про територіальну оборону? Логічно. І про це свідчить позитивне рішення ради. Але є одне але...

Під час розгляду згаданого питання депутат Олександр Васильченко запропонував виключити пункт про гроші на територіальну оборону з тіла проекту рішення. Простими словами: грошей не давати, навчання не потрібні, оборона - не наше діло, а державне.

Пропозицію поставили на голосування, і воно вийшло цікавезним як для країни, що фактично перебуває у стані війни чотири роки.

Отже, ЗА пропозицію Олександра Васильченка проголосували двоє депутатів:

сам Васильченко і Анжела Волкова.

Проти пропозиції Олександра Васильченка проголосував міський голова Ігорь Алєксєєв і 7 депутатів (з 27 зареєстрованих у залі): Григорій Довгаль, Світлана Іванова, Вячеслав Копил, Валентина Попович (секретар міської ради), Валентина Теличко, Шишкова Галина, Олександр Слізченко.

Утрималися 9: Сергій Бондаренко, Микола Данилюк, Лілія Неофітна, Андрій Неофітний, Мирослав Нікулін, Володимир Чернов, Анатолій Чернишкін, Олександр Шнайдер і Григорій Юрко.

Не брали участі у голосуванні 9 зареєстрованих у залі депутатів: Андрій Зінченко, Федір Кіселар, Тетяна Макарова, Анатолій Марченко, Роман Масло, Артем Петров, Олег Погорєлов, Дмитро Сушко і Віктор Токар.

Зрештою, пропозиція не пройшла. Голосування за рішення в цілому було позитивним і набрало 24 голоси. Не голосували четверо. 

Як згодом офіційно повідомили, навчання проводяться на виконання статей 14, 15 Закону «Про оборону України», Указу Президента України від 23 вересня 2016 року №406/2016 «Про Положення про територіальну оборону України», відповідно до плану підготовки військ оперативного командування «Північ» та з метою забезпечення готовності до захисту України від зовнішніх посягань на цілісність держави. Навчання заплановано провести з 28 вересня по 7 жовтня 2018 року з практичним призовом військовозобов'язаних для комплектування Сумської бригади територіальної оборони. Залучені до навчань резервісти будуть забезпечені триразовим харчування, військовою формою. По закінченню навчань вони отримають грошові виплати.

Охочих долучитися до військових тренувань запрошують звернутися до Охтирського об'єднаного міського військового комісаріату.

 

Анна Протасова

 
on-620120_pro_mar.gif

bezp.gif

doma.jpg

Реклама

express.gif

Реклама

pas.jpg

Загрузка...

Реклама