Реклама

влажн.:

давл.:


Главная arrow Разделы arrow Местные новости arrow Город arrow Виводимо землю з тіні, або безкоштовної землі не буває
Виводимо землю з тіні, або безкоштовної землі не буває Печать
Автор ГородА   
08.08.2018 г.
Плата за землю є одним з основних джерел наповнення місцевих бюджетів. Від того, чи здійснює кожен з мешканців громади цей платіж, не в останню чергу залежить і якість доріг, і стан навчальних закладів, освітлення і чистота вулиць рідного міста. І якщо з податком на землю, що перебуває у приватній власності, маємо більш-менш здорову ситуацію, то з орендою земель міської ради - ні.

Аби подолати тіньове використання землі, в Охтирці пішли шляхом зменшення ставок оренди. Якщо до сих пір окремих підприємців відлякувала 5-відсоткова ставка, з нового року її зменшать майже вдвічі. 

Про те, аби в Охтирці з користуванням землею було усе гаразд, дбає створений майже чотири роки тому відділ земельних відносин. Керівник відділу Інна Вікторівна Лисенко говорить, що за цей час вдалося зробити чимало. Але й дотепер близько 10 гектарів землі в Охтирці використовуються без належного оформлення. Залучення суб'єктів господарювання до оформлення права оренди на земельні ділянки та забезпечення надходжень до міського бюджету - у пріоритеті. Саме тут існують чималі резерви.

Неоформлені земельні ділянки під об'єктами підприємницької діяльності - болюче питання. Ставки земельного податку та орендної плати за землю, ухвалені 47-ю сесією Охтирської міської ради 26 червня, покликані вивести землю з тіні, вони стали більш лояльними до свідомих платників. Одночасно прописано жорсткіші санкції для тих, хто намагається ухилятися від законного обов'язку - використання землі в Україні платне! - пояснює Інна Вікторівна.

- Роками деякі підприємці користуються землю під магазинами, офісами, різними комерційними об'єктами не сплачуючи ні копійки. До цього ми нараховували їм збитки у вигляді неодержаної орендної плати, виходячи з діючих ставок. Сьогодні, окремим рядком прописали, що відносно сформованих земельних ділянок, які використовуються з порушенням земельного законодавства, до ставки орендної плати буде застосовуватися підвищуючий коефіцієнт - 2. Тобто, якщо ставка орендної плати - 3, за умов незаконного користування землею вона збільшиться удвічі. На жаль у списку неплатників фігурують відомі особи, успішні підприємці, депутати... Ми, як уповноважений громадою орган, закликаємо їх бути законослухняними. 

- Деякі підприємці мотивують своє небажання оформляти оренду землі нібито високою її вартістю. Сьогодні діє ставка 5%  від нормативної грошової оцінки землі. Я правильно розумію, що з нового, 2019-го року, цей мотив втрачає актуальність, бо ставку оренди знижено.

- Дійсно. Найпопулярніше цільове використанням земель житлової і громадської забудови - це для будівництва та обслуговування будівель торгівлі - зі ставкою 5 %. За рішенням сесії міської ради від 26 липня, ставка для цієї категорії земель знижена до 3%. Пониження відбулося також для земель, що використовуються під склади - з 5 % до 1%. Застосовано новий варіант, ставка 1 %, для земельних ділянок на період будівництва і реконструкції будівель. Тобто, якщо існує старе приміщення, яке не використовується, і власник розпочав будівельні чи ремонтні роботи з метою реконструкції, що підтверджуються відповідними документами. Ставка 1 % також застосовуватиметься до земельних ділянок, які мають статус земель майбутніх інвестицій. Це інвестиційно привабливі ділянки, площею не менше 1 га із категорії земель промисловості. 

- Отже, загалом орендні ставки наступного року будуть більш дружніми до підприємців. А якщо вони вже мають договори, укладені на умовах ставок, що діють сьогодні?

- У новому році вони зможуть укласти додаткові угоди за новими ставками. Якщо сьогодні розмір орендної плати за 1 м2 земель комерційного призначення становить від 16,00 до 50,00 грн. за рік, в залежності від місця знаходження земельної ділянки та її функціонального призначення, то з нового року платежі зміняться у бік зменшення.

Шановні охтирчани, якщо ви і досі використовуєте землю без належного оформлення, не дивуйтесь, коли вам надійде лист з проханням покласти цьому край. Відділ земельних відносин Охтирської міської ради і створена при міській раді комісія із самоврядного контролю з питань контролю за використанням земель вирішують проблеми щодо землекористування. Як крайній випадок - звернення до суду з позовними заявами про відшкодування збитків, спричинених громаді міста внаслідок використання земельних ділянок без договорів оренди. На даний час вже стягнуто збитки за користування трьома земельними ділянками, знаходяться на розгляді в судах чотири справи, передано до прокуратури матеріали по чотирьох земельних ділянках. Але до цього краще не доводити. Позитивним є те, що протягом 2017 року - І півріччя 2018 року укладено 139 договорів оренди землі, що додало до бюджету 288,3 тис. грн. Загалом, за підсумками першого півріччя поточного року питома вага плати за землю у власних доходах загального фонду становить 7,9%. Є шанс і потреба цей показник збільшити.  

 

Спілкувалася Анна Протасова

 

 

 
on-620120_pro_mar.gif

bezp.gif

doma.jpg

Реклама

express.gif

Реклама

pas.jpg

Загрузка...

Реклама