Реклама

влажн.:

давл.:


Главная arrow Разделы arrow Местные новости arrow Город arrow Інесса Шульженко:Віднині на рівні початкової школи в Україні існуватимуть єдині стандарти
Інесса Шульженко:Віднині на рівні початкової школи в Україні існуватимуть єдині стандарти Печать
Автор городА   
02.05.2018 г.
Віддавати цього року дитину до школи чи хай ще посидить? Що там в новій школі буде? А чи потягне моя дитина? Ці та інші питання сьогодні цікавлять батьків майбутніх першокласників. З новаціями нам допомогла розібратися директор Охтирської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 Інесса Шульженко

- Уявіть, що ви посилаєте космонавтів на незнайому планету. Яка підготовка в них має бути? Ерудиція або вміння аналізувати нові дані та робити висновки? Старанність чи здатність швидко приймати рішення? Вузька спеціалізація, яку невідомо чи можна буде застосувати там, або ж вміння вчитися нового?

Сучасні діти працюватимуть у світі, який ми не в змозі детально передбачити, бо швидкість змін зростає.

Але якщо 50 років тому дорослі навіть фантазувати не могли, що їхні нащадки житимуть у світі гаджетів та віртуальної реальності, нині є хоча б ця впевненість: майбутнє з робототехнікою, біоінженерією і нейронауками якісно відрізнятиметься від усього, що ми знаємо.

Тож дітей, немов космонавтів, варто вчити покладатися на свої сили, адаптуватися до нового та ефективно взаємодіяти.

Нова українська школа  спрямована лише на дитину. Основною і центральною ідеєю Держстандарту є ДИТИНОЦЕНТРИЗМ! 

Що це таке і чим це загрожує нашим дітям і їх батькам?

Вся робота вчителя направлена на розвиток учня, на мотивацію його до навчання, до бажання розвиватися, досліджувати, пізнавати та рости.

Тож яким має бути вчитель, щоб підготувати дітей, які, у свою чергу, будуть готові до викликів 2030-го? Одна з обов'язкових рис такого викладача - здатність постійно розвиватися та навчатися.

Батькам треба налаштувати дітей на позитивне ставлення до школи і ні в якому разі не залякувати і не боятися самим!

Держава подбала про якісну підготовку вчителів до змін. В усій Україні проходить очне і дистанційне навчання вчителів майбутніх перших класів. Педагогам нашого міста поталанило, бо маємо своїх агентів змін, які проводили навчання. Для вчителів початкових класів - навчання проводила Гетьман О.М., заступник директора з навчально-виховної роботи школи №8, для вчителів англійської мови, які будуть викладати в 1-х класах - Ігнатченко Л.В., учитель  англійської мови школи №1.

Тож шановні батьки, не хвилюйтеся, не бійтеся і не панікуйте, ваші діти потраплять в надійні руки.

Для них в новій українській школі навчання буде легким і цікавим, оцінки не ставитимуться, домашні завдання не задаватимуться, уроки проходитимуть як в класі, так і на подвір'ї . Кожен день розпочинатиметься з Ранкової зустрічі, де діти обмінюватимуться новинами та інформацією.

Як відбуватиметься зарахування дітей до 1го класу?

З першого вересня вісімнадцятого року, як я уже зазначала, початкова школа житиме по-новому. Розпочинається ера втілення нового Закону "Про освіту". Перші кроки буде зроблено саме зараз, навесні, під час зарахування майбутніх першокласників до шкіл.Новий Закон "Про освіту", Нова Українська школа (НУШ) змінюють не тільки підхід до навчання в початковій школі загалом, а й принципи зарахування дитини до першого класу.

Віднині на рівні початкової школи в Україні існуватимуть єдині стандарти. Це означає, що де б ти не народився, де б не пішов у перший клас - ти отримаєш рівноцінні знання.

Усе це прописано в одному реченні статті 18 Закону України "Про загальну середню освіту": "Право на першочергове зарахування до початкової школи мають діти, які проживають на території обслуговування цієї школи". Міністерство освіти зараз працює над новими умовами  зарахування  дітей, тому деякі положення ще не прописані. На сьогодні до нашого навчального закладу подали 123 заяви  на навчання до 1 класу. Перевагу ми надали  дітям  «закріпленим» за нашою територією обслуговування, чиї брати та сестри навчаються в старших класах та дітям працівників  закладу. Плануємо для майбутніх першокласників запровадити освітній проект «На крилах успіху».

 

Чому плануємо обрати  цей проект? Авторами навчально-методичного забезпечення освітнього проекту підготовлено інтегровані навчальні програми, спрямовані як на забезпечення певного рівня знань, умінь і навичок учнів, так і на розвиток їхньої уяви, пам'яті, уваги й логічного мислення, формування навичок взаємонавчання та самооцінювання. За рахунок інтеграції змісту у проекті зменшено кількості навчальних предметів, знято його дублювання. Це дозволить збільшити час на опанування рідної та англійської мов, математики й природознавчого компоненту. Структурування занять відбуватиметься на засадах критичного мислення.

Розповідати про зміни в НУШ  я можу безкінечно, але головне, на що хотілося б звернути увагу, - час змін настав, тож давайте сміливіше дивитися у завтрашній день! Хай у ваших дітей буде щасливе дитинство, а у вас  буде спокійно на серці!

 

Записала А.Басова

 
on-620120_pro_mar.gif

bezp.gif

doma.jpg

Реклама

express.gif

dialog.gif

Реклама

drova.jpg

Загрузка...