Реклама

влажн.:

давл.:


Главная arrow Разделы arrow Местные новости arrow Город arrow Чому дорівнює квадрат плитки
Чому дорівнює квадрат плитки Печать
Автор Админ   
08.11.2017 г.
ImageПро стан дорожнього покриття та тротуарів вулиць Охтирки не писав лише лінивий...Але факт є фактом - проблема існує і потребує вирішення. Звичайно, роботи по ремонту дорожнього покриття ведуться.

 

Не так давно  у місті провели (нарешті) капітальний ремонт деяких тротуарів, укладено плитку. Не зайвим буде зазначити, що під час дощу на тій плитці стоїть вода, адже в багатьох місцях була порушена технологія укладання. По цій причині  в деяких місцях майже відразу з'явилися прогалини. Тротуарну плитку не щільно укладено, а завбачливі охтирчани «все  в дім, все в сім'ю»...Але то таке. Зараз до суті.

Депутат Охтирської міської ради, голова Охтирської організації політичної партії «Сила Людей» Погорєлов Олег Васильович направив запити на ім'я міського голови стосовно площі та суми робіт по капітальному ремонту тротуарів міста та виконання ямкового ремонту дорожнього покриття струменевим методом установкою УЯР - 01.

Окремо слід дати роз'яснення щодо вищезгаданої установки. Рішення про придбання цього обладнання було прийнято на одіозній сесії міськради від 22.10.2015 року. Запам'яталася вона тим, що при голосуванні за бюджет міста на 2016 рік член лічильної групи депутат від пп «Блок Петра Порошенка «Солідарність»» Іванова Світлана Анатоліївна нарахувала 18 голосів «за», а це на той момент була мінімальна достатня кількість голосів. Голосували ще тоді методом підняття рук, тож усі присутні могли також легко визначити стан справ. Насправді, голосів «за» було 17. Тож рішення не мало бути прийнятим. І саме тоді міський голова сказав легендарний вислів: «Рішення прийнято. Можете подавати на мене в суд!».

 

Так чи інакше, бюджет затвердили, установку придбали - 1,600,000 грн. Але! Одним із головних аргументів міського голови Алєксєєва І.Ю. за придбання такого обладнання було наступне - цю установку місто матиме можливість надавати в оренду  в сусідні міста  і села, тим самим збільшуючи надходження коштів у міський бюджет.

Тож! Вартість обладнання - більше ніж 1,5 мільйони гривень! Міський голова зазначав, що окупність струменевого обладнання - 5,2 роки.

 

Згідно відповіді на депутатське звернення від Олега Васильовича Погорєлова за останні 2 роки (порахуємо 2016, та 2017) було виконано ямковий ремонт дорожнього покриття струменевим шляхом обладнанням УЯР-01 за межами м. Охтирка на суму 81,1 тис грн. (2016 р.) та 100,1 тис грн. (2017 р.). Сумнівно, правда? Маємо наступне -  в середньому за рік на оренді струменевого обладнання маємо 90,6 тис грн. За 5 років - 453 тис грн. (ціна  з матеріалом, за саму оренду не більше 20-30 %). Дуже маленький вклад  в окупність такої техніки, чи не так?
Що стосується роботи струменевого обладнання у місті... Міський голова обіцяв, що якість усіх доріг  у Охтирці за 30 днів роботи такою технікою буде ідеальною. Ви це помітили, охтирчани? Ми - ні.

 

А стосовно тротуарної плитки - тут також цікава математика. Згідно відповідей на депутатське звернення маємо наступне:

2016 рік - укладено 3800,5 м² на суму 1,331,083 грн.

2017 рік - укладено 2488,14 м² на суму 1,401,935 грн.

Маємо висновок -   в середньому у 2016 році 1 м² =350 грн, у 2017 - 1 м² =563 грн.

І, увага! Для порівняння -  у сусідньому Тростянці  у 2017 р. 1 м² =350 грн. На 213 грн менше! У сумі за 2017 рік - укладаючи той же обсяг тротуарної плитки за цінами Тростянця мали б економію 530 тис грн., а це додаткових 1514 м² тротуарної плитки! Звертаємося до  тих, хто прихильник думки «Ну добре-погано,але мер хоч щось робить...» - підніміть очі, прочитайте та проаналізуйте наведені факти. Для вас все логічно? Якщо так - стверджуйте про «хоч щось робить» і далі.

Ось так у місті -  укладаємо менше - платимо більше. І такі чудеса підвладні лише міському голові - автодорожнику. Звичайно, ми ніяк не проти ямкового ремонту чи укладання плитки. Навпаки, і це зрозуміло.

 

Але чи подобається вам, охтирчани, яким чином витрачаються надходження до міського бюджету у вигляді  ВАШИХ податків? Чи логічними здаються такі витрати ВАШИХ коштів? Питання риторичні...

 

 
on-620_120-px_pro.gif
Реклама

bezp.gif

doma.jpg

tokyo_0418_2.gif

Реклама

express.gif

dialog.gif

Загрузка...