Реклама

влажн.:

давл.:


Главная arrow Разделы arrow Местные новости arrow Происшествия arrow Двоє загиблих. Вбивця - чадний газ?
Двоє загиблих. Вбивця - чадний газ? Печать
Автор Админ   
03.11.2017 г.
2 листопада о 20:06 на пункт зв'язку 6-ої Державної пожежно-рятувальної частини поступило повідомлення від чергового міськвідділу поліції про загибель двох літніх людей - чоловіка та жінки - у новій багатоповерхівці в центрі міста,  по провулку Друкарському. За вказаною адресою була також направлена аварійно-диспетчерська бригада ПАТ «Сумигаз».

За інформацією Анастасії Шимаріної, фахівця із зв'язків з громадськістю та пресою ПАТ «Сумигаз», прибувши, на місце події, працівники газової служби перекрили розподіл природного газу до газових приладів у квартирі, де стався нещасний випадок. Витоку природного газу аварійна бригада не зафіксувала.

Ймовірною причиною інциденту «газовики» називають чадний газ, який накопичився в квартирі з-за неправильної експлуатації газового приладу. За попередніми висновками фахівців, нещасний випадок  стався через порушення Правил безпеки систем газопостачання. При огляді місця пригоди були виявлені несправності автоматики газового опалювального приладу, крім того  був відключений сигналізатор загазованості. Все це є суттєвими порушеннями вимог безпеки.

Втім, причиною отруєння могло стати виникнення зворотної тяги в димовому каналі газового опалювального котла. Продукти згоряння замість видалення назовні надходили у приміщення.

Згідно діючих норм, безпечну експлуатацію та технічне обслуговування димових і вентиляційних каналів забезпечує власник (управитель, балансоутримувач та/або орендар (наймач). Перевірка і прочищення димових та вентиляційних каналів повинні виконуватися спеціалізованою організацією, яка має дозвіл на виконання цих робіт. Остаточні причини нещасного випадку встановить комісія при територіальному управлінні Держпраці в Сумській області.

На Сумщині це перший нещасний випадок пов'язаний з отруєнням чадним газом у 2017 році. Раніше траплялися два нещасні випадки - вибухи внаслідок самовільного втручання до внутрішньобудинкової системи газопостачання. Вони трапилися на початку року.

 

Чадний газ - один із продуктів згоряння. Він безбарвний і не має запаху, тому його неможливо відчути. Якщо приміщення на 0,5% заповнене чадним газом, смерть людини настає через 30 хвилин, на 1% - через 2-3 хвилини. Втрата свідомості настає поступово і супроводжується таким знесиленням, що навіть відчувши небезпеку, людина неспроможна врятуватися.

 

Підготував А.Міхєєв

 
on-620_120-px_pro.gif
Реклама

bezp.gif

doma.jpg

tokyo_0418_2.gif

Реклама

express.gif

dialog.gif

Загрузка...