Реклама

влажн.:

давл.:


Главная arrow Разделы arrow Местные новости arrow Политика arrow Міський голова Охтирки розповів про враження від Стразбургу
Міський голова Охтирки розповів про враження від Стразбургу Печать
Автор ГородА   
30.10.2017 г.
ImageМіський голова Охтирки Ігор Алєксєєв повернувся зі Стразбургу, де в складі української делегації брав участь у роботі  33-ї сесії Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи. Очолював делегацію секретар Київської міської ради Володимир Прокопів.

Міський голова поділився враженнями від участі в роботі Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи. За його словами, українською дипломатією проводиться велика і надзвичайно продуктивна робота по просуванню інтересів України, рада Європи в свою чергу розуміє українські проблеми і всебічно підтримує нашу країну на шляху демократичних перетворень. Аби ще й ми самі любили Україну не на словах, а на ділі...

У складі делегації були мери п'яти українських міст, представники Асоціації міст України. Практично, ми пройшли стажування, - сказав Ігор Алєксєєв. - Відвідали Європейський суд з прав людини й ознайомилися з його роботою, взяли участь в урочистому прийомі керівництва Ради Європи, зустрілися з делегатами країн східного партнерства, взяли участь у роботі сесії Конгресу місцевих та регіональних влад РЄ. Працювали два дні в політичних комітетах - це «кухня», яка напрацьовує рішення.

Ваше головне враження?

У присутності Посла України в Раді Європи Дмитра Кулеби з нами зустрівся генеральний секретар Ради Європи Турб'єрн Ягланд (Норвегія), генеральний секретар Конгресу РЄ Андреас Кіфер, президент Конгресу... Вони підтвердили особливу увагу до України та всебічну допомогу у здійсненні реформ.

Моє головне враження - це відчуття непохитності потужного лобі на підтримку України. Незважаючи на те, що у всіх політичних комітетах, на усіх засіданнях (з будь-якого питання і щодо будь-якої країни) російська делегація кидає в бік України звинувачення. Україна не сходить з вуст російської делегації по жодному з питань. Але вселяє надію те, що їхня риторика не сприймається. Відчувається величезна підтримка з боку таких потужних країн як Німеччина, Великобританія, Франція, Італія. Підтримують Польща, країни Прибалтики, Скандинавії...

Росія ж намагається бути усюди і у всьому, навіть влаштовує театралізовану рекламу горілки на міжнародному форумі... і це нервує, і напружує. Й не тільки нас...

Колосальна робота проведена нашими дипломатами. Ми не помічаємо цієї роботи. Позитивний імідж країни і її підтримка закордоном не ростуть як  гриби. Я думаю, дипломатичний корпус спрацював у цих питаннях не те що на 5, а на 5 з трьома плюсами.

Щодо приватної програми, Ігор Алєксєєв говорить, що походити затишним французьким Стразбургом вдалося лише 4 години в останній день перебування. Решту часу, а програма тривала з 16 по 20 жовтня, працювали у Палаці Європи з 8,45 до 19-ї години, що дало цінний досвід.


 

Довідково

Міський голова Охтирки відповідно Указу Президента України від 29 серпня 2016 року № 358/2016 «Про затвердження складу делегації України в Конгресі місцевих і регіональних влад Ради Європи на 2016-2020 роки» є заступником представників України в Палаті місцевих влад Конгресу. З усього складу делегації, до якої входять міські голови та депутати місцевих рад України, він єдиний представник Сумської області.

Конгрес місцевих та регіональних влад - це консультативний орган Ради Європи, який у сучасному вигляді діє з 1994 року. Він представляє інтереси органів місцевих і регіональних влад 47-и держав-членів Ради Європи.

Україна приєдналась до Ради Європи 9 листопада 1995 року, ратифікувала Європейську Хартію місцевого самоврядування 11 вересня 1997 року, Додатковий протокол про право участі в справах органів місцевого самоврядування ратифікований 2 вересня 2014 року. Країни, які ратифікували Хартію, зобов'язані виконувати її положення. Хартія передбачає відповідність обов'язковій мінімальній кількості прав і принципів, які складають основу європейського місцевого самоврядування. Конгрес місцевих і регіональних влад Ради Європи забезпечує повагу до цих принципів.

Анна Протасова

 
on-620_120-px_pro.gif
Реклама

bezp.gif

doma.jpg

tokyo_0418_2.gif

Реклама

express.gif

dialog.gif

Загрузка...