Реклама

влажн.:

давл.:


Главная arrow Разделы arrow Местные новости arrow Город arrow З другої спроби
З другої спроби Печать
Автор Админ   
05.09.2017 г.
Важко відразу згадати, коли Першого вересня у Охтирці так дощило, що шкільні лінійки, присвячені Дню знань, масово відмінялися. Цього року форс-мажор примусив керівників навчальних заходів викручуватися зі скрутного становища.

Вранці, побачивши, що песимістичні прогнози погоди підтвердилися, можна було оперативно попередити усіх батьків, про перенос святкування з п'ятниці на суботу чи неділю. Але таким численним школам, як ЗОШ №1, де вчиться 869 учнів, за короткий час дуже важко змінити плани. Мався варіант відсвяткувати під парасольками. Батьки учнів вже придбали (нарізали на городі) квіти, зробили зачіски, а юні учасники концертної програми тиняються по порожнім коридорам alma mater. Підготувалися до Першого Дзвоника, відповідним чином, й вчителі, крім того, розкішні гірлянди з повітряних кульок могли полопатися чи поздуватися. І хоча шкода було втрачених коштів, але ризик розпочати навчальний рік у неповному складі з-за простуд, нікого не приваблював.

Тому у школі №1 прийняли Соломонове рішення. Не чекати поки розпогодиться, відкладаючи шикування на годину-півтори, а відразу відмовитися від урочистої лінійки в цей день взагалі, але Перший урок не відміняти. Вчителі, батьки, школярі зустрілися та поздоровили один одного з початком навчального року, як і повинно це бути, 1 вересня. Для учнів 1-4 класів пройшов урок на тему: "Україна - моя Батьківщина", а для старших дітей на тему:  "Україна - єдина".

А у понеділок, 4 вересня, спокійно розпочали учбову пору - урочистою лінійкою, після  якої діти відправилися по класам займатися буденними справами за розкладом дня. Батьки подякували адміністрації  за врятовані «святі» вихідні, а школярам сподобалося, що свято розтягнулося на дві доби. За годину з 8:30 по 9:30, на шкільному подвір'ї ЗОШ №1 пролунали веселі пісні, діти побачили яскраві хореографічні композиції, відмінники були відзначені грамотами. Але найяскравішою частиною свята, і, можливо, найвизначною, стало виконання Гімну України.

З-за технічної несправності, десь під кінець урочистостей зник музичний супровід. Працювали лише мікрофони. Добре, що організатори, не розгубилися і запропонували проспівати Гімн а капелла. Перша школа подала гарний приклад, який, цілком вірогідно, закріпитися у сценаріях освітянських свят. Ведучі несміливо почали, і відразу їхні, трохи знервовані голоси, отримали потужню підтримку загалу. Навіть, коли зник звук в мікрофонах, слова Гімну продовжили лунати над центром міста. Співали і дорослі, і діти. Останній рядок шкільна родина зустріла дружними аплодисментами. Свято було врятовано. Погодьтеся, що всього кілька років тому, таке навіть важко було уявити.

Андрій Міхєєв

ImageImageImageImageImageImageImageImage 

 
Реклама

doma.jpg

tokio.gif

Реклама

express.gif

pm.gif

saenko.gif

profish1.jpg

orenda.jpg