Реклама

влажн.:

давл.:


Главная arrow Разделы arrow Местные новости arrow Город arrow Не наїзд і не пресинг, - міський голова відповів на звинувачення
Не наїзд і не пресинг, - міський голова відповів на звинувачення Печать
Автор ГородА   
29.05.2017 г.

ImageМіський голова Ігор Алєксєєв відкинув звинувачення у вибіркових наїздах на бізнес, крадіжках і преференціях для обраних. Одночасно керівник міста повідомив, чи залишать в Охтирці НГВУ.

 

Розмова з міським головою відбулася по факту публікації заяви Олега Погорєлова . Після обшуку на фірмі підприємець і депутат Охтирської міської ради публічно заявив про безпідставну відмову в наданні йому земельної ділянки під виробництво, недемократичні методи впливу на нелояльних депутатів, вибірковий тиск на бізнес та нечистих на руку посадовців. «Всі пройшли через тиск, хто піддався і тепер голосує як треба, хто просто виторгував посади, якісь замовлення по бізнесу... А про умови виробництва тут взагалі нічого говорити, зараз закриють НГВУ і буріння - все, город мертвий. І про які можливі інвестиції говорити, якщо у всій Україні дають фізичним особам підприємцям землю під виробництво, а в місті Охтирка це неможливо», - серед іншого сказав Погорєлов.

 

Про два витяги і заяву до прокуратури

Ігор Алєксєєв називає претензії Погорєлова голослівними і безпідставними. За його словами, історія навколо двох різних за змістом витягів з Державного земельного кадастру, які подав Олег Погорєлов у міську раду аби орендувати землю, почалася ще минулого року і не була утаємниченою. Про це говорили і на сесії, і на депутатських комісіях. А саме, у витязі від 29.09.2016 земельна ділянка має призначення «комерційна діяльність», а у витязі від 19.10.2016 це вже «розміщення та обслуговування майстерні по пошиву одягу». Як каже Алєксєєв, заява до прокуратури була подана аби встановити природу документів, які за змістом виключають одне одного. Різниця - цільове призначення землі: комерційне чи промислове, що визначає вартість орендної плати, при чому промислова земля є в рази дешевшою для платника.

Ігор Алєксєєв: «Щоб змінити цільове призначення землі, потрібно рішення сесії. У період між формуванням цих документів сесії не було і рішень таких не приймалося. Отже, виникла необхідність звернутися до правоохоронних органів, щоб визначити, який з цих двох документів вірний, що ми і зробили. Ми звернулися до прокуратури з проханням провести перевірку, що це - технічна помилка, чи хтось комусь заніс і були внесені зміни до реєстру?

Розберіться і накажіть. Але це було ще минулого року. І про Погорєлова не йшлося, мова була про людину, яка готувала оці два витяги».

 

Промисловість чи комерція

Відповідно до положень Земельного кодексу, землі під виробництво (промисловість) надаються підприємствам - юридичним особам. Про це свідчить лист Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру від 19.12.2016, що надійшов на запит Охтирської міської ради.

«Законодавством не передбачено передачі у користування фізичних осіб земель промисловості», - повідомляє документ, підписаний першим заступником голови Держслужби Л.Г. Шемелинець. Або реєструйте підприємство і платіть нижчу ціну за оренду землі, або мінімізуйте видатки в інший спосіб, як це багато хто і робить. Десь так...

Ігор Алєксєєв: «В чому ця ситуація? Погорєлов є фізичною особою підприємцем і вся та нібито майстерня з пошиття одягу, і це підтвердила перевірка, насправді є групою осіб - підприємців, які уклали між собою цивільно-правові угоди. Вони не порушують законодавство, але це не є підприємством. І ми не можемо надати під цю структуру землі під виробництво. Що і пояснили Олегу Васильовичу. І це не «в Охтирці не дають», як вважає Погорєлов. Це кругом не дають. Це не моя вигадка і не пресинг - це вимога законодавства».

 

Про преференції і крадіжки

«Ось я попросив вибрати дані щодо двох депутатів: Погорєлов і Кіселар, - продовжує міський голова. - Так от, перший,той на якого «тиснуть», договір оренди так і не уклав, кошти не сплачує. А інший «з преференціями», все оформив і регулярно поповнює міську скарбницю. Тиск, кажете?.. Отут патріотизм і любов до міста і закінчуються...

Щодо посад. Хто отримав посаду? Депутат Васильченко, який є в жорсткій опозиції до міського голови по сей день?!.

Щодо «свавілля влади і розкрадання майна» про що пише Погорєлов. Якщо хтось звик красти і думає так про всіх, то це проблема цих людей. Якщо знаєте, що крадуть, - заявляйте! Міський голова краде? Покажіть, де він краде, на якому об'єкті? Я сам напишу заяву до прокуратури про перевірку».

 

Чи закриють НГВУ

Про відхід з Охтирки такого платника податків як УБР міський голова говорить як про доконаний факт, але ситуація навколо НГВУ має свої відмінності, що вселяє певний оптимізм. 

Ігор Алєксєєв: «Ми отримали запевнення, що найближчі 5 років Охтирське НГВУ не будуть реформувати. Далі ніхто гарантій не дає. Рентна плата надходитиме до міського бюджету, з наступного року це щонайменше 25 млн. додатково до бюджету розвитку. Враховуючи, що сьогодні бюджет розвитку - 21 млн., це збільшить його практично удвічі. Мало того, вже є офіційне підтвердження про передачу гуртожитку НГВУ у власність міста, а це означає, що люди зможуть нарешті приватизувати своє житло».

Лежить на столі у міського голови і проект договору про соціальне партнерство з ПАТ «Укрнафта» щодо розвитку інфраструктури і соціальної сфери Охтирки. Підписанти договору - голова правління ПАТ «Укрнафта» Марк Роллінз і міський голова Охтирки Ігор Алєксєєв. «Якщо угода буде укладена, я вважатиму це найголовнішим своїм досягненням на цей рік», - підсумував розмову міський голова.

Проте перспективи співпраці з ПАТ «Укрнафта» дещо затьмарені ризиками. Нинішнього року закінчується строк дії спеціальних дозволів, виданих на використання родовищ на території Сумської області і їх не поспішають подовжувати, посилаючись на податковий борг акціонерного товариства. Проблему з ліцензуванням в «Укрнафті» називають істотним ризиком для бізнесу.

 

 
Реклама

doma.jpg

tokyo_0418_2.gif

Реклама

express.gif

fursh.gif

Загрузка...

more.jpg