Реклама

влажн.:

давл.:


Главная arrow Разделы arrow Местные новости arrow Город arrow Що подумав про Охтирку жирафа в ошийнику?
Що подумав про Охтирку жирафа в ошийнику? Печать
Автор ГородА   
15.05.2017 г.
ImageЦирк «Кобзов» радував охтирчан кілька днів. Охочих побачити виставу не бракувало. Ті, кого знудило від жахливого стану циркових тварин, залишилися у меншості. Найбільше співчуття останніх викликав бідолашний жирафа, котрого закували в ошийник і змусили стояти на асфальті під шатром, значно нижчим за саму тварину. А як же його (такого високого) возять нашим бездоріжжям у фургоні?

Практика показує, що у пересувних цирках неможливо створити умови, які будуть відповідати біологічним властивостям тварин.Отже люди платять гроші за мистецтво, засноване на жорстокості.

В Україні починають робити перші кроки аби дати цьому явищу законодавчу оцінку. У всякому разі у ВР чекають своєї черги проекти змін до закону«Про захист тварин від жорстокого поводження», якіпередбачають заборонити використовувати звірів у пересувних цирках. Одночасно з цим окремі українські міста почали проявляти ініціативуна місцевому рівні. Так у Луцьку наприкінці 2016-го рішенням міської ради заборонили розміщувати пересувні цирки, які виводять на арену тварин.У цьому ж списку Дніпро і Львів. А 27 квітня в Ірпені сказали «Ні!»негуманному поводженню з тваринами у шапіто. «Сподіваюся, що невдовзі це питання буде врегульовано і на загальнодержавному рівні», - цитують ЗМІ ірпінського міського голову Володимира Карплюка. В Охтирці ж навпаки, «Кобзову» безмежно зраділи і малі, й старі, включно з міським головою й активістами.

В Охтирці тварини «Кобзова» стояли на розпеченому асфальті кілька днів, водночас створюючи незручності й ризики автотранспорту. І якщо водії ще могли якось уникнути біди, об'їхавши площу по Батюка, то звірі приречені були страждати без жодних шансів на полегшення.

«Жираф, який не поміщається в шатрі, з металевим ошийником на шиї стоїть на асфальті в очікуванні збоченого шоу. В цьому весь цирк з тваринами. Думаєте такому місце в сучасному світі?» - це я цитую незадоволених, що висловилися у мережі.

А це слова президента Асоціації зоозахисних організацій України Асі Серпінської, сказані під час прес-конференції в УНІАН:

«Цирк з використанням тварин - це систематичне насильство. Найстрашніше - пересувні цирки шапіто. До тортур дресури додаються страждання від постійних переїздів. Тварин перевозять у фургонах, тісних клітках».

За словами зоозахисниці, нікому не спадає на думку, що цирк - жорстока розвага, яка базується на насиллі.

«На жаль, в Україні жорстоке поводження з тваринами до цих пір є нормою, а суспільство не сприймає знущання та вбивство тварин як злочин. Люди, які відвідують цирки, дельфінарії, зоопарки не задумуються про те як живуть ці тварини в неволі і як їх змусили виконувати те, що ми бачимо на арені», - сказала Серпінська.

В той же час цирк «Кобзов» називає свою роботу грандіозним шоу добра та світла, що відбувається в гармонії з живою природою: «На власні очі ви побачите, як разом співіснують зебри, кенгуру та бізони. А головна зірка серед них - шестиметровий красень жирафа Джордан, який здивує всіх своєю грацією та незвичайною зовнішністю».

Дійсно. Здивував. Жирафа в ошийнику на площі Успенській! Що б він сказав про нас, аби вмів говорити?

Анна Протасова

 
Реклама

doma.jpg

tokyo_0418_2.gif

Реклама

express.gif

profish1.jpg

Загрузка...