Реклама

влажн.:

давл.:


Главная arrow Разделы arrow Местные новости arrow Город arrow А віз і нині там...
А віз і нині там... Печать
Автор ГородА   
01.05.2017 г.

Image24 квітня на прийом до міського голови Ігоря Алєксєєва прийшли військові ветерани з організації «Маю честь». Активісти обговорили з мером питання благоустрою Охтирки. Деякі з проблем озвучуються вже не вперше.

Насамперед, ветеранів турбувало майбутнє скверу біля пам'ятного знаку авіаторам. У мікрорайоні Дачний проживає майже третина всіх мешканців Охтирки, а жодного пристойного місця, де можна активно відпочити немає. Лишається тільки чимчикувати у ліс.  

Те що, силами активістів за власної ініціативи озеленюється та облагороджується ділянка поблизу знаку 809-ому учбовому авіаційному полку (УАП), ситуацію докорінно не змінить. Порядок на майданчику поки що підтримують ентузіасти, але через 5-10 років, за станом здоров'я літні люди вимушені будуть скласти узяті зобов'язання. На сьогодні по документах територію обслуговує ПП «СІБ», до якого у мешканців Дачного накопилося чимало претензій.

Ігор Алєксєєв не заспокоїв ветеранів, а навпаки, порекомендував їм готуватися до гіршого. Після змін у законодавстві, керівник ПП «СІБ» Сергій Бондаренко «скидає» з себе більшість території мікрорайону, яку обслуговував десятиріччями. Поки що вдається блокувати даний негативний для міста процес, але в перспективі все рівно прийдеться йти на поступки. У відповідь ветерани наполягали на розробці проекту скверу, щоб можна було передати облагороджену територію на баланс міста, але мер категорично відмовився підтримувати дану ініціативу.

Виявляється, якщо б на подвір'ї багатоповерхівок виростали купи сміття та «гнидники», міська влада відреагувала б, а от коли люди звертаються по допомогу аби продовжувати розвиток та облаштування зеленої зони - усім простіше відвести очі!

Тим не менш, візит до мера приніс деякий позитив. Питання щодо освітлення та вимощення тротуарною плиткою прилеглого до знаку УАП майданчика, Алєксєєв визнав доречним і погодився допомогти. Навіть попри те, що депутати не внесли ці заходи у програму соціально-економічного розвитку Охтирки.

Виходом зі скрутного становища може стати демонтована з площадки біля «Кнєжі» плитка. Вона ще підійде для Дачного. Пісок є. Не вистачає лише цементу та організації, яка візьметься замощувати доріжки у сквері безкоштовно. Якщо ветерани знайдуть монтажників, охочих працювати задарма та придбають цемент у необхідній кількості, проект буде реалізований у найкоротший термін. Планується також встановлення поруч двох-трьох світильників за рахунок міста.

Облаштування твердого покриття доріг та проїздів у мікрорайоні мер пообіцяв розпочати вже через 2-3 доби, коли остаточно потепліє. В першу чергу суцільним шаром асфальту будуть накриті перехрестя, а також прилеглі до них ділянки з великою кількістю ям.

Під час обговорення науково-практичної конференції з аерокосмічної тематики, яка щорічно проводиться організацією «Маю честь», Ігор Алєксєєв висловив слова критики на адресу ветеранів та порадив їм шукати нові шляхи аби залучати більш широкі маси учнівської молоді. Також були згадані проблеми з ремонтом провулку, названого на честь нашого земляка академіка Академії космонавтики ім. Ціолковського Анатолія Руденка та багатостраждального планетарію.

Якщо з провулком не все так сумно, то планетарію не пощастило. Він йде у комплекті з гімназією. Для завершення довготривалого ремонту навчального закладу (разом з усіма спорудами) потрібно 23 млн.грн. Усі розуміють, що гімназія - важливий об'єкт. Відразу після завершення будівництва ЦРЛ вся увага переключиться на цей навчальний заклад. Але станеться це не раніше ніж у наступному році. До цього моменту про планетарій розмови бути не може. Стосовно майбутнього будівлі, яку досі називають Будинок офіцерів, очільник міста сказав буквально наступне:

«По Будинку офіцерів не можу коментувати. Він викуплений. Там будуть займатися реконструкцією. В якому вигляді - не знаю, можу тільки слухи повторити».

Здивувала позиція мера стосовно заохочення активістів, які безкоштовно з 2011-го року викладають у гуртку майбутнього кадета. Після річного курсу навчання випускники гуртка вступають до кадетського корпусу ім. І.Г. Харитоненка (Суми). Серед колишніх гуртківців є вже перші курсанти військових вишів, які після завершення підготовки у ліцеї-інтернаті обрали професію військового.

Під час минулорічної зустрічі мера з делегацією від організації «Маю честь» ветеранам за їхню працю грошових заохочень не дали, а от грамотами пообіцяли відмітити. Тільки виявляється з грамотами не все просто. З бюрократичних питань подання на активістів забракували. Як пояснив мер, «тому що немає результатів». Заняття з дітьми протягом тривалого періоду, у свій вільний час, на думку посадовця: ще не привід для відзнаки грамотою, а, по-друге, суперечить внутрішнім документам ради. Тим не менш, якщо у подання внесуть інформацію про кількість гуртківців, що вступили до ліцею  - грамоти обов'язково випишуть.

Алєксєєв погодився продовжити обговорення проблем, які турбують мешканців Дачного, на окремій, розширеній зустрічі за участю представників житлово-комунального господарства та інших осіб, до яких у містян накопилися питання.

Андрій Міхєєв

 

Слово за слово

Леонід Могилко, голова організації ветеранів війни і військової служби «Маю честь»:

- Я не зміг бути присутнім на сьогоднішній зустрічі з мером з поважних причин, і утримався б від коментарів, але ж міський голова вважає правильним критикувати наші заходи, які він не відвідує, тож висловлю свою думку.

Науково-практичну конференцію на аерокосмічну тематику ми проводимо вже в 16 раз. Алєксєєв знає як це зробити краще за нас? Хай проводить, ніхто ж не заважає. Але я впевнений, дальше слів справа у нього не зайде.

Мер вважає, що викладачі гуртка «Майбутній кадет» не заслуговують на подяку? Це на його погляд. Діти на базі військової частини проходять заняття з історії нашого краю, стройової, військової, тактичної підготовки та інших дисциплін. Мають можливість потримати в руках справжню зброю, постріляти у тирі. Ми на весь учбовий процес не просимо ні копійки, хоча б «Дякую!» викладачам скажіть. Ні, щось заважає. Можете зробити краще за нас? Сумніваюсь...

Ми просимо підремонтувати маленьку частину провулка Руденка. Просимо! Хоча утримувати місто - усі вулиці - належним чином - обов'язок влади!

В планах встановити пам'ятний знак за власний кошт нашому земляку, відомому вченому. Поруч потрібно навести порядок - перенести ящик зв'язківців, освітлити місце, покласти шматок асфальту. Обіцяють рік.

Скільки ми товчемо воду в ступі про тротуарну плитку в сквері Дачного? Ще більше... Світильники вже були ніби закуплені? Ви бачите зміни? Я - ні! Давайте, ми - ветерани - будемо й на далі купувати цемент зі свого карману, мостити плитку в цей час за бюджетні гроші щось будуватимуть на околиці міста. Та ладно б дали нам новеньку плитку.... А так пропонують вставити зуб видраний у іншого хворого, хіба це по-хазяйськи?

 
Реклама

doma.jpg

tokyo_0418_2.gif

Реклама

express.gif

fursh.gif

Загрузка...

more.jpg